Styleaudio Carat TII a Ruby2

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dofo 5. 11. 2010 13:02

Kocmeister píše:Přehnaná dynamika je spíš nešťastně použitej pojem. Asi máš na mysli spíš zvýrazněný basy, výšky případně jiný pásma a pak to působí tak nějak víc "akčně", než by mělo. Buší to a cinká jak o život nebo se pletu?


Vlastnil som iny Denon konkretne CD/SACD prehravac 1500-ku a plne sa ztotoznujem s vyssie uvedenym nazorom Kocmeistra. Presne tak som zvuk Denonu hodnotil aj ja a preto som ho cca po mesiaci predal. S neutralnostou a pravdivostou mal malo spolocne. Na nemeckych strankach Denonu sa aj niekde pise, ze modely urcene pre europsky trh su aj europsky odladene, cize farbia jedna radost. Predovsetkym maju zvyraznene basy a celkovo hraju preteplene a makko. Porovnanie so Sapphirom potom pochopitelne vyznie tak, ako o tom pisal bh69.
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bh69 5. 11. 2010 13:12

dofo píše:Vlastnil som iny Denon konkretne CD/SACD prehravac 1500-ku a plne sa ztotoznujem s vyssie uvedenym nazorom Kocmeistra. Presne tak som zvuk Denonu hodnotil aj ja a preto som ho cca po mesiaci predal.


hm, jenze to je presne naopak a myslim, ze to kolega Kocmeistr taky tak myslel - to buseni a cinkani jak o zivot, az prehnane zvyrazneny zvuk, to prave leze ze Sapphira (ale nemyslim, ze to je vytazenim basu nebo vysek, je to spis az prehnanou snahou o dynamicky projev - jakoby mel v muzice duraz na kazdou dobu, neda cloveku vydechnout). Nevim jak ten Denon o kterem pises, ale 615 je spis trochu zastrena a i kdyz ma trosku teplejsi projev, tak rozhodne nezduraznuje ani basy, ani vysky a neni ladena na zadny laciny efekty !
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 5. 11. 2010 13:20

Ja som mal Topaz a s Dispre to podla mna hralo fajn (pre moje usi). Nemal som nikdy pocit "prilis velkej" ucinkanosti, alebo nejakeho "tlacenia na pilu". Ano, BB-DAC je inde, ale to by som tu ani nemal pisat, lebo aj cena je inde.
Nepredpokladam, ze Sapphire sa nejakym zasadnym sposobom CHARAKTEROM odlisuje od Topaz-u.
Denon som ale nikdy nepocul, takze porovnavat nemozem. Ale nikdy som nemal pocit, ze by Topaz hral nejako neprirodzene. Zvlast na vyskach sa mi na K701 velmi pacil. Akusticka gitara, zensky vokal je tam podla mna vynikajuci. Samozrejme vsetko s ohladom na cenovu kategoriu.

Osobne by som po roku zitia s Topazom v danej cenovej kategorii s kludnym svedomom DAC od Styleaudio zas odporucil.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jan1k 5. 11. 2010 14:39

keby bol sapphire taky ako spominas tak silne pochybujem zeby som to vydrzal pocuvat na moje citlive customy ... zrejme pre teba nie je vhodny ale reklamu mu robis katastrofalnu :D. osobne mi to je jedno ja som spokojny :D .

-- 8. 11. 2010 20:50 --

http://www.testfieber.de/D-A-Wandler
Denon DA-10 DSD / Apple iPhone 6+ / Apple iPad Air
► ♫♪♩♬♫
► Ultimate Ears UE4Pro ♫♪♩♬♫
► Sony MH1 / AIAIAI Pipe Petroleum ♫♪♩♬♫
Jan1k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 18. 3. 2011 12:15

Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bh69 18. 3. 2011 13:15

http://www.fairaudio.de/test/computer-und-festplatte/2010/test-styleaudio-carat-sapphire-dac-carat-TII-usb-spdif-3.html

V podstate to ale potvrzuje i moje zkusenosti - pisou, ze podani Caratu je spis "tvrdsi", se zvyraznenym kontrastem/dynamikou, oproti jemnejsimu podani streamovaciho klienta, ktery zprostredkuje vic nuanci. A kdyz se tyhle vlastnosti sectou s pouzitymi dalsimi komponentami, tak to zrejme nemusi kazdymu vyhovovat. A kazdy clovek ma taky jiny vkus a pozadavky - treba uz jen tim, ze posloucha jine styly hudby ...
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod dg11 11. 4. 2011 12:50

Dlhšie sledujem toto forum, a tak som sa aj ja rozhodol niečo pridať. Pôvodne som Saphhira krmil optikou z multimediálneho centra playon hd, a moje skúsenosti zo zvukom boli podobné ako mal bh69. Bol som dost sklamany lebo to nebol žiaden posun, ako ked som prehraval z stareho cd prehrávača Pioneer. (zvyšok zostavy: zos. NAD C 372, repro Tannoy Rev. Sigmature dc6t). Potom som cez e-bay kupil Carat T2 - bola tam dobra cena - 200€ nový. Napojil som to cez USB na klasické PC (prehrávač Foobar 2000, Asio4all) Nečakal som veľké zlepšenie, ale aspoň som si povedal že budem mať čisté svedomie keď trochu poriešim aj transport. Ale zlepšenie prišlo poriadne. Zlepšilo sa prakticky všetko od detailu cez dynamiku, timing a neviem čo všetko ešte... Jednoducho rozdiel bol počuteľný okamžite. A to som sa pripravoval, že budem musieť sám seba presviedčať, že to neboli vyhodené peniaze :-). Už mám aspon jasno v tom, že kvalitný transport fakt počuť a nie je jedno odkiaľ tie jedničky a nuly do dacu púšťaš. Teraz som zo zvukom na nejaký čas spokojný :-)
dg11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Brišo 11. 8. 2011 19:07

Planujem kupit Ruby 2, oproti uDAC 2 budem pocut vyrazny rozdiel ? Vie to niekto posudiť ? Zostava K 701 + Edgar SH-1. Momentalne so zvukom nie som spokojny
Brišo
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 11. 8. 2011 19:10

Rozdíl dac části udacu proti Ruby 2 je alespoň pro mě dost výrazný.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 11. 8. 2011 19:23

A nebylo by lepší koupit jen DAC? Třeba Sapphire nebo Krafika 2.6 a uDAC by mohl sloužit jako transport.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brišo 11. 8. 2011 19:50

Nad tym som tiez uvazoval. A nebude ten uDAC nejak obmedzovat ?
Brišo
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 11. 8. 2011 20:00

Takové M2Tech Hiface by bylo lepší, ale pro začátek...
Jenom mi přijde zbytečné kupovat DAC/AMP, když už vlastníš takto kvalitní zesilovač.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brišo 11. 8. 2011 20:52

V tom prípade by som do toho pravdepodobne siel, este uvidim. Aky koaxial kabel by ste k tomu doporucili ? Bude vyhovovat pribaleny ? Niekde som cital, ze velmi dobry je H125
Brišo
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 11. 8. 2011 21:12

Na propojení DACu a Edgara RG62.

Na digitál Belden 1694A.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brišo 21. 8. 2011 10:18

Kolko by ma vysla posta na ten coax, pripadne kde ste ho kupovali vy ? Nemam ani paypal
Brišo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků