Sluchátka - univerzální poslech - kolem 15000 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Zlaton obecny 27. 3. 2011 16:32

Hledám sluchátka na doma i do kanceláře.

Poslouchám: Trance/elektro, dance, metal (50%), filmy (20%), vážná hudba, pop, rock, jazz (30%). Požívám: iPhone 4 a Sansa Clip

Moje alternativy do kanceláře a ven:
Phonak Audéo 112. Když si připlatím na Sennheiser IE8, bude to veliký rozdíl, anebo to uslyším jenom při pozorném poslechu?

Moje alternativy domů:
Denon AH-D2000, Ultrasone Pro 900. Když si připlatím na Denon AH-D5000, bude to veliký rozdíl, anebo to uslyším jenom při pozorném poslechu?

Má smysl uvažovat o univerzálním řešení na doma i do kanceláře? Pak bych to viděl na Ultimate Ears triple.fi 10 Pro, Westone UM3X anebo 1964-t (1964-q by už asi iPhone neutáhl?)

Chci velice detailní zvuk na celém frekvenčním spektru. Chci aby bylo slyšet kde v prostoru se nástroj nachází. Veliký prostor (stage), ale chápu že u špuntů to bude kompromis. Čisté, hluboké a pevné basy, ale jenom tam kde mají být. Izolaci, pohodlné nošení. Aby poslech neunavoval. Dlouhou životnost.

Prosím o navedení: Má smysl universál na doma i do kanceláře? Vyberte ze seznamu nejlepší sluchátka, navrhněte lepší. Kde dělám chybu ve výběru? Budu rád když ušetřím, ale když to bude stát za to tak i připlatím.
Naposledy upravil Zlaton obecny dne 27. 3. 2011 16:39, celkově upraveno 1
Zlaton obecny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 27. 3. 2011 16:35

Dotáhni to na 20K a už se pohybuješ u JH13, Westone ES5, UERM. To jsou sluchátka která nabídnou největší prostor jaký z IEM můžeš dostat a vyrovnaj se stejně drahým domácím sluchátkům(ale k těm potřebuješ ješta drahou sestavu).

Rozdíl těhle vrcholových customů proti sluchátkům za 10 K je hodně výrazný. Iphone je útáhne úplně bezproblémů.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 3. 2011 16:39

K tym sluchadlam na doma počitaj aj s kvalitnym železom. Teda nejaky CD player či dac a sluchatkovy zosilovač je nutnosť. Pokiaľ nič take nemaš, ani neplanuješ investovať, take sluchadla nema veľmi zmysel kupovať.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zlaton obecny 27. 3. 2011 16:45

Bína píše:Dotáhni to na 20K a už se pohybuješ u JH13, Westone ES5, UERM. To jsou sluchátka která nabídnou největší prostor jaký z IEM můžeš dostat a vyrovnaj se stejně drahým domácím sluchátkům(ale k těm potřebuješ ješta drahou sestavu).

Rozdíl těhle vrcholových customů proti sluchátkům za 10 K je hodně výrazný. Iphone je útáhne úplně bezproblémů.


JH13 za 1100 USD + dph a clo odhadem 275 USD + přeprava kolem 100 USD (doufám v 1 pokus) + odlitky kolem 1000 Kč. To je kolem 30 tis. Možná trochu pesimistický propočet a budu rád, když mě opravíš směrem dolů :)
Zlaton obecny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 27. 3. 2011 16:48

Já za JH13 platil asi 21K, DPH a Clo jsem neplatil.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zlaton obecny 27. 3. 2011 16:56

Ryan Giggs píše:K tym sluchadlam na doma počitaj aj s kvalitnym železom. Teda nejaky CD player či dac a sluchatkovy zosilovač je nutnosť. Pokiaľ nič take nemaš, ani neplanuješ investovať, take sluchadla nema veľmi zmysel kupovať.



Napr. Denon AH D5000 má impedanciu 25. Chápem, že so zosilovačom z toho vytiahnem viac, ale je nutný? Resp. spraví to veľký rozdiel? V akej cenovej relácii by som sa mal pohybovať, ak neplánujem zosilovač? Ale ak to naozaj bude stáť za to, tak po pár mesiacoch môžem dokúpiť.

-- 27. 3. 2011 18:00 --

Bína píše:Já za JH13 platil asi 21K, DPH a Clo jsem neplatil.


JH13 má na špunty hodně velký stage. Můžeš mi to porovnat s něčím se seznamu (třeba ten Denon)? Jenom ten stage – jinde asi bude JH excelovat, anebo v něčem vítězí Denon?

-- 27. 3. 2011 18:03 --

JH13 za 21 >> Nasadil jsi mi brouka do hlavy… chjo, chjo…
Zlaton obecny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 3. 2011 17:04

Impedancia nie je dôležita. Sice budu zrejme hrať dostatočne hlasno aj na PC či mp3, ale určite nie dobre. Kvalita zvuku bude s headampom diametralne odlišna.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zlaton obecny 27. 3. 2011 17:11

Nejaký tip na dobrý headamp? (Predpokladám, že nad Denon AH D5000 by som nešiel, takže rezerva nie je treba. Ak by som sa nechal zlákať na zakázkové špunty, tak by som zosik tento rok nekupoval vôbec, časom asi áno.)
Zlaton obecny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 27. 3. 2011 17:17

Ty customy bez zesíku budou hrát líp než Denony se zesíkem.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zlaton obecny 27. 3. 2011 17:29

Takže možná i ušetřím na zesíku:)

Původně jsem před týdnem začal hledat náhradu za univerzální CX300, někde v ceně do 3000, pak jsem si řekl, že do toho praštím pořádně (chci se vyhnout tomu, že koupím za 7 tis a pak prodám a koupím za 15, prodám…, takže tenhle nákup snad bude konečná). Nicméně tohle by už mohl být overkill. Během týdne skočím do města (bydlím v Praze) a zkusím v obchodě poslechnout pár sluchátek, tak snad nezjistím, že jsme hluchej jak poleno.

Nějaký tip na obchod, kde mají sluchátka k poslechu?
Naposledy upravil Zlaton obecny dne 27. 3. 2011 18:05, celkově upraveno 1
Zlaton obecny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 3. 2011 17:52

Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 27. 3. 2011 18:13

UERM 1050usd + dph 210usd + otisky a posta 800kc = +-23k, ja by som nevahal
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zlaton obecny 27. 3. 2011 19:17

Myslím, že sa to tu cenovo trochu zvrháva smerom nahor. Už Denon D5000 trochu prekračuje maximum, ktoré som si stanovil. Zvážim nižšiu triedu custom in-earov, zhruba na úrovni JH10/11 a sluchátka na úrovni D2000.

Akú životnosť majú custom in-eary (koľko rokov)? Akú životnosť majú veľké sluchátka? Nemám predstavu.

Vyrovná sa soundstage in-earov, napr. tomu Denonu?
Zlaton obecny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garrett6 27. 3. 2011 20:54

D5000 znie horšie než D2000 --- žiaľ, mal som asi rok, pred pár dňami išli D5000 z domu.
Ja by som skúsil opačnú kombináciu, drahšie na doma, lacnejšie špunty na von, ale je to na tebe.
Customy ti vydržia navždy, kým ti poriadne nepadnú, alebo si ich nepristúpiš. Normálne slúchadlá si vyberaj kombináciu drevo/kov - tie ťa potom aj prežijú, ak sa o ne budeš starať. Plastové kým neprisadneš, alebo šikovne nepadnú a pri pokuse o ich zachytenie ich ešte silnejšie odhodíš. A zopár kvalitných plastový sa ti rozpadne aj sama :D

Soundstage nie je o konštrukcii slúchadiel ale o tom, ak sa zmrvia dozvuky v nahrávke. Za to môže jednak kompresia mp3, takže radšej flac, ďalej za to môžu káble (žiadne voodoo --- striebro rulez) a potom samotné meniče. Ak by ozvenu nedaj bože robila konštrukcia slúchadiel, potom ich treba zbaliť a poslať po balistickej krivke von z okna.
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 27. 3. 2011 21:15

Ozvucnica ma obrovsky vpliv na soundstage o tom nepochybujem ...inak by som tiez volil drahe na doma, na von lacnejsie.
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků