Sluchátka - univerzální poslech - kolem 15000 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod garrett6 27. 3. 2011 21:30

Vlastne máš pravdu, ale to len v kvalitnejších drevených. Inak ide podľa mňa skôr o parazitické odrazy, ktoré zvuku škodia a výrobca sa s nimi nevedel vysporiadať.
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zlaton obecny 27. 3. 2011 21:53

Nezanesú sa nakoniec customy nečistotami z ucha? To by mohlo časom zvuk degradovať. Inak som našiel, niekde tu na fóre, že časom sa môže zmeniť tvar ucha a následne zhoršiť kvalita zvuku, ale minimálne 5 rokov by mali prežiť.

Customy za 20 tis. by som mal hlavne na doma, občas by som ich asi vzal do kancelárie.
Zlaton obecny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garrett6 27. 3. 2011 22:05

Špáradlo, zahnutý drôtik a v najhoršom prípade nádoba s izopropylalkoholom pomôžu - pomáha to aj na moje Shure. A sú priehľadné, takže uvidíš.
Za 5 rokov budeš počuť o 1kHz menej, takže je to aj tak jedno :D
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 27. 3. 2011 22:34

Customy si pravidelně čistím. Kdyby si ti opravdu tak hrozně zanesly, výrobce(ale možná i u nás někteří výrobci) ti to bezproblému vyčistí.

S tou změnou ucha, je tomu tak, po několika letech nemusí sedět tak přesně, ale zase není problém aby je výrobce upravil.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 28. 3. 2011 14:27

Nevim jak ti poradit, jestli jít do top nebo udělat kompromis. Vzhledem k tvým zkušenostem a zdroji bych šel, ale do kompromisu a to univerzály + levnější domácí sluchátka.

Budu se opakovat, ale za sebe bych si pořídil Westone 4 s nástavci shure olivy (případně menší custom nástavec od Auris) a k tomu na doma Alessandro MS1000 celková cena do patnácti se vejdeš. Ještě vypadaj velice slibně Sensaphonics j-phonics. Tyhle univerzály nebudou hrát jako top customy že jo, ale i tak si myslim že to bude velký zvukový luxus.

Nebo do toho hupsnout koupit tu střední třídu customů 1964, Ultimate Ears.. nebo rovnou top customy co byly zmíněné (JH, Westone, Unique Melody, Earsonics...). Stojí to za to pokud hudbu opravdu žereš, já už bych do toho ale asi nešel je to drahý jako čert a jen pro tebe.

!Ale moje uši nejsou tvoje uši ani hlava! Je to na tobě.

D2000. Ozkoušej neměl by být problém si je půjčit. Na slepo bych se, ale bál možného stlačení zvuku což já nemám rád a kort bez zesáku u těch D2000 je to dost možný, ale neslyšel jsem je samosebou.

OT - garrett nechceš napsat něco malinko o těch jedněch sluchátkách co máš v podpisu? :tleskani
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garrett6 28. 3. 2011 20:46

Zlaton obecny: stále si nenapísal, cez čo chceš počúvať tie sluchátka na doma. Ku každým trocha lepším slúchadlám potrebuješ aspoň nejaký ten lacnejší zosilňovač, hoci povedzme FiiO 9 (len taký náhodný výber).
InEary by si ale mohol riešiť aj ako "ein und alles" riešenie. Sú pohodlné aj na doma a veľa urobí predlžovačka ;-) , než ísť do neznámych väčších slúchadiel, ktoré ti nemusia sadnúť či už zvukovo, alebo pohodlím, resp. ak by si predsa chcel, tak môj tajný typ za pár šupov AKG K540. K telke a PC super, dlhý kábel, strčíš kam chceš, nič netreba navyše.

OT: hmpf: ešte sa s nimi zoznamujem --- teda vlastne už pol roka som okolo nich behal, až to vyriešila slečinka s mobilom, čo nedala prednosť (auto do šrotu a poistka na zaplakanie). A keďže sa mi to stalo už 2x, tak si radšej budem užívať niečo extra --- síce peši, ale živý :D . Viac ma štve, že zosík k nim mám len zapožičaný do leta, tak hľadám náhradu. A čo sa zvuku týka, sú viac vyberavé, než som čakal (tak sa priznám, že viac počúvam špunty), no keď im už niečo sadne, tak orgie --- keď zatvorím oči, naozaj mám pocit, že Norah Jones mi sedí na kolenách a spieva len a len pre mňa (inak povedané neskutočné stredné pásmo a trocha menší soundstage) :D
Naposledy upravil garrett6 dne 28. 3. 2011 23:53, celkově upraveno 2
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zlaton obecny 28. 3. 2011 22:01

Pomaly to zužujem na 3 možnosti. Vybrať si budem vedieť až keď vyskúšam v obchodoch a po známych:

Sennheiser IE8 - špunty, takže to vezmem všade (aj tak počúvam viac v kancelárii než doma), bez zosilovača - myslím, že pomer úžitok/cena bude skvelý

Phonak Audéo 112 + na doma veľké slúchatká za 7-11 tis. a zosilovač zhruba do 5 tis. Ale to sa už pohybujem v sume, za ktorú dostanem JH10/11 - to by som aj bez zosilovača mal možno lepší zvuk, jedine by mi asi trochu chýbal veľký stage. Možno ušetrím a skúsim 1964-q, alebo Minerva.

JH13 - tam sa mi zdá, že sa mi to za tie peniaze nevyplatí a DPH by to mohla ešte predražiť, ale možno po nich nakoniec siahnem

Univerzálne špunty za 10-11 tis. (SE535, Tripple.fi 10) sa podľa mňa nevyplatia, pretože im v tej cene konkurujú customy typu 1964-t, Minerva atď.

Ku špuntom by som tento rok nekupoval zosilovač, ale ak by som zvolil customy, tak by som ho do roka dokúpil.
Zlaton obecny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Broslowski 28. 3. 2011 22:08

akurat ze nove tripli idu po 150-180€ z amazonu...
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheUnheard 28. 3. 2011 22:17

tie Minerva by som nebral uz len koli kablu ... nie je vymenitelny ...
i5 4790k+GTX960+16GB => uDac2-HP => 1964-T / ADAM F5 / HD 800
iPod touch 3g 64GB => 1964-T
Redmi note 2
TheUnheard
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zlaton obecny 28. 3. 2011 22:21

U 1964-q sa bojím impedancie 46 Ohmov. To by už iPhone bez zosilovača neutiahol?
Zlaton obecny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Broslowski 28. 3. 2011 22:26

pochybujem ze by bol problem, impedancia nieje smerodajny udaj ako taky :-) Zda sa mi ze si ich tu chalani dali robit. Ci sa mylim?
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zlaton obecny 28. 3. 2011 22:34

Tak toto by ma fakt zaujímalo. Ak by ich iPhone utiahol, tak by som mal v strednej cenovej kategórii asi jasno :)
Zlaton obecny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 28. 3. 2011 22:50

Broslowski - triple, ocakavame ich o dva tyzdne, boli dake problemy. Uzivatel co tu chcel qcka siel tusim vyssie. Asi som mal aj ja pockat a zobrat teraz EURM.
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zlaton obecny 28. 3. 2011 22:56

Prosím rozšifrovať skratku EURM - nedarí sa mi zistiť čo sú to za sluchátka.
Zlaton obecny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garrett6 28. 3. 2011 23:05

Ja by som to tipoval na preklep UERM - Ultimate Ears Reference Monitors --- posledná novinka, ale tak kto vie :D
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků