Onkyo TX-NR509 - novinka 2011 - kdo ho má?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Slamka 12. 4. 2011 17:47

Tak uz je v predaji a rad by som sa opytal ci ho uz niekto pocul, videl, osahal si...

Zaujima ma ovladanie internetovych radii a taka drobnost - zona 2.
Pochopil som ze zona 2 znaci ze v nej mozem pocuvat to iste co v zone 1, ale otazka je, ci si mozem zapnut IBA zonu 2 a zonu 1 nie??
Mate niekto skusenost?

Nejake pozitiva tohto AV zosilovaca? Negativa?
Naposledy upravil vanDave dne 13. 4. 2011 18:54, celkově upraveno 1
Důvod: nadpis
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slamka 13. 4. 2011 18:16

Tu nie je mozne editovat prispevok??
Mojou chybou vznikol preklep, prosim moderatora o zmenu topicu na TX-NR509, nie SR509..

http://www.eu.onkyo.com/products/TX-NR509.html

A co sa zon tyka, docital som sa ze tento receiver ma len line out na zonu 2, t.j. na zonu 2 treba dalsi zosilovac. Tak asi nic pre mna. Uz som sa tesil ze za rozumny peniaz bude good zosik. :-|
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod velodyne1 13. 4. 2011 18:52

Skus 609, ten je lepsi AVR za lepsiu cenu. :)
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slamka 13. 4. 2011 20:05

Za "lepsiu" cenu? To ako myslis? :hm
Jeho cena sa splha pomaly k 600e..
http://www.alza.sk/onkyo-tx-nr609-cerny-d229490.htm

Inak, na amazon.de maju oba, aj TX-NR509 aj TX-NR609 uz skladom.
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod velodyne1 20. 4. 2011 21:25

Myslel som tak ze ta tu cenu sa velmi oplatí. Je to este zhava novinka, snad neaku cenu zasluzí. Iny AVR by stal 1000eur s takymi funkciami.
Neviem ako alza.sk, mozno existuju aj lacnejsie stranky. Ja by som sa ho nebal. A AUdyssey kalibracia je best. Tak krasne basy a vysky aj pri nizkych hlasitostiach, parada, radost pocuvat. Funguje v zavislosti na hlasitost.
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slamka 21. 4. 2011 07:32

Este vaham nad Denonmi, ich nove modely budu mat tiez pripojenie k domacej sieti a internetove radia, o ostatnej vybave ani nehovoriac.. Maji by prist na trh niekedy v juni..
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod velodyne1 21. 4. 2011 20:17

Aj ja som zvedavy na nove Denony. Neviem ci menia aj dizajn, ale za menej penazi by malo byt viac muziky, aj ked najlacnejsie na trhu nebudu :). Na druhej strane su to velmi kvalitne stroje. Ked mozes tak radsej Denon.
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Neophytee 22. 4. 2011 15:44

Ahoj,já ho mám.Internetová radia jsem zatím nezkoušel,ta zona je přesně jak píšeš,je tu jen OUT,takže je potřeba v jiné místnosti další zesilovač :-/ pro mě je to zbytečnost,takže to nepotřebuji.Ta cena asi jen tak dolů nepůjde,půl roku jsem sledoval model 508 a cena byla pořad stejna,i když na trh přišel 509!Čekam sem,jestli 508 slevní,ale prdlajs,prostě v obchodech hodili není skladem a hotovo.Zpracování dobrý,nevím co bych Ti k tomu napsal.
Co mě jen začalo zlobit je vypadávání obrazu během filmů!!Tak na sekundu dvě vypadne obraz,zvuk jede stále.Uděla mi to dvakrat za film,pak třeba 3 filmy nic.Tak nevím,už jsem zkoušel i HDMI kable prohodit,ale nepomohlo!Při propojení TV a PS3 mi to nedělalo,takže to děla AVR.Čí to může byt nevím,ted jsem to zkusil zapojit do HDMI2 pro DVD,třeba to přestane,musim si udělat čas a pustit filmy.Takže taaak..ahoj
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod velodyne1 22. 4. 2011 22:57

Vidíš, tak toto Denon nerobí, ale je to len fakt malickost, neni dovod na paniku.
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slamka 23. 4. 2011 07:59

Malickost? Ked mas mat vsetky video vstupy pripojene do HDMI a jednym kablom prepojeny AVR s TV? Podla mna zasadna malickost. :)
Zatial cakam na Denony a ich ceny, potom sa rohodnem..

Neophytee, ake repro mas k tomu zosiku pripojene? Co zvuk?
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod GAMEKEEPERX 27. 5. 2011 12:06

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, vyřešil jste již někdo problém s vypadáváním obrazu během filmu?
Dělá mi to naprosto stějně.
Při pouštění filmu BLU-RAY do recieveru a z něj pak do TV - celý film nic, ale najednou z ničeho nic 2x-5x vypadne na cca 5 sec. obraz, zvuk jde normálně. Pak třeba až do konce filmu v pohodě. Občas ne a zopakuje se to několikrát za sebou.
Televizi mám Samsung 55 plasma 3D, reciver Onkyo TX-SR508, a Bluray 3D prehrávač.
Kabely mám koupené Evolve XXtremeCord HDMI v1.4 propojovací 3m.
Již jsem měl jednou reciever v opravě s touto závadou - vyměnili celou desku HDMI. Doma jsem zapojil a hle... až do 3/4filmu dobrý. Najednou výpadek obrazu a v tu chvíli jsem myslel,že to prohodím oknem. :-)
Nevyřešil náhodou někdo tento problém?
Díky
GAMEKEEPERX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod calvera.jarda 28. 5. 2011 09:47

Dotaz má onkyo 509 programovatelný dálkový ovladač? Popř. jestli jo lze někde najít kompatibilní výrobky co s ním lze ovládat?
calvera.jarda
Junior

Odeslat příspěvekod Neophytee 5. 6. 2011 19:39

Co se týče programovatelného dalk.ovladače,tak tahle funkce tu je jak s výrobky onkio tak i s jinými.Já to ale nezkoušel.
Psal jsem přímo hlavnímu prodejci Onkio do cptPraha a jaksi se mi nedostavila žádná odpověď co se týče vypadávání obrazu během přehrávání.Volal sem do servisu,tak mi jen řekli dovezte to,mrknem na to.Nevěděl,co by to mohlo dělat...pokud s tím má tahle značka problémy,pochybuji,že se s tím ještě nesetkal....já ale nemám teď čas jezdit do OLmiku,tak se reklamace odkládá.Tak kdyby na to někdo zde přítomných našel lék,tak ať prosím napíše!!
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod Neophytee 29. 8. 2011 08:03

Mám takovou prosbičku...je snad někde napsaný postup zapínání přístroju??Mám na mysli,nejdříve TV,pak AVR a pak třeba PS3? Zase mám problém s modrou obrazovkou,kdy mi nenajede obraz !!V reklamaci mi vyměnili celou základovou desku a problém,který se jim také projevil,má být odstraněn...vypadávání obrazu se už nekoná,ale teď zase tohle.Může to na to mít vliv??Předem děkuji za rady.
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod velodyne1 29. 8. 2011 21:49

Poradie zapinania pristrojov? Zeby mal vplyv na nieco, tak si odrezem ruku. :)
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků