TV k HPTC a Skylink do 750€

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod commodore64 1. 5. 2011 14:11

V prvom rade napisem, ze som studoval predosle vlakna o radach k nakupu TV, len som nenarazil na spravny model v ramci mojich potrieb (vacsina ludi potrebuje len na SD + full hd filmy). Ja mam potreby trochu komplikovane tym, ze na TV bude zapojene HTPC, ktore priatelka bude pouzivat ako svoje PC.

- hladam najlepsie 46/47", ale aj 50" (ja chcem 50", priatelka 42")
- full HD, ale musi pekne zobrazovat SD (skylink, cslink)
- do 750€ (800 je absolutna hranica)

Akurat u mna na tom bude dost bezat PC, teda ten cas bude rozlozeny nasledovne:
30% HTPC/full hd filmy;
30% HTPC internet, facebook, hry, word;
ostatnych 40% SD. Satelit bude rieseny ako satelitna PCI karta v HTPC (Technisat Skystar 2 HD - este len idem kupit) a bude aj HD, takze nejake programy HD, ale je ich malo.

Som zufaly. Uz uz som mal vybrany model LG 47LE5300, ale ma fakt hnusny obraz v SD. Potom som bol nastartovany na LG plazmu, ale cital som o otrasnych servisakoch a tazkopadnej reklamacii. Stare Panaky sa mi velmi nepacili a nove su drahe. Uplny ideal by bol 46G30, ale bohuzial cena je vysoka. Navyse riskujem problemovy TV s huciacimi fanmi. Este je tu alternativa siahnut po 42G30. Na fore www.pc.sk mi jeden chalan radi LG 50PV350, len tam sa bojim vypalovania. No a tiez som narazil na Panak TX-P50U30, ktory by som kupil s odretymi usami za 769€. Po navsteve Nay som pochopil, ze LCD/LED zobrazuje SD uplne hnusne. Vopred vdaka za rady...
commodore64
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 5. 2011 15:08

Problem ale u plazmy bude ten internet a praca s PC. To by som veľmi neodporučal. Je tam dosť veľke riziko vypalenia. A je jedno, či to bude Panak alebo niečo ine. PV350 je dobry tv. Možno by nebolo uplne odveci pouvažovať nad menšim (40-42"), ale kvalitnejšim (oproti 46"+) modelom LCD.
Pripadne ak plazmu, tak nejaku lacnejšiu, napr. aj ten PV350 kde ťa nejake pripadne vypalenie nebude toľko mrzieť. Pripadne to risknuť s drahou, ale obrazovo najlepšou plazmou (G30). Je to dilema.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod commodore64 1. 5. 2011 20:58

Takze. Dnes sme boli na navsteve u znamych a ti maju doma 50" a po spolocnej uvahe sme sa zhodli na 42" TV.

Mne osobne sa pozdavaju len 2 modely:
LG 42LE8500 bohuzial cena cez 900€ diskvalifikuje tento model
Panasonic TX-P42G30 - 728€

Stoji este nieco za zvazenie? Teda nieco so solidnym SD obrazom... Osobne som mal moznost vidiet LG LE5300 a SD cista tragedia.
commodore64
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod commodore64 2. 5. 2011 12:23

Po dalsom badani a usilovnom citani roznych for som nasiel dalsie zaujimave modely, pri ktorych recenzenti celkom pochvalili aj SD aj ciernu a pritom nie su cenovo v galaxii:

Sony KDL-46EX500
Samsung LE46C630

Sony a Samsung sa divam po 46", lebo som si povedal, ze pod 42" palcov fakt nejdem. Pri 40" obrazovke sa uz bojim, ako sa bude dat citat internet (pismena) z 2,7 metra. Philips som kategoricky odmietol po tom, ako som to videl nazivo. Obraz fajn, ale menu OTRAS. To sony vyzera byt uplne vyborny kandidat, ma matnu obrazovku, vybornu ciernu aj kontrast, slusny SD obraz.
commodore64
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 5. 2011 16:43

Tak Panak G30 je etalon tejto cenovej hladiny. Tam je ale riziko ten internet. EX500 a C650/630 patria k najlepšim "nonled" modelom na trhu. Lepšie su už snaď len Samsung C750 a Sony HX700. Tie su ale mimo rozpočet. Pripadne ešte pozri LG 47LD750, je to kvalitativne porovnateľny model k c630 a ex500.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod commodore64 2. 5. 2011 20:46

pri 42" internet nie je az taky problem, je to ale na hranici. Ked si nazoomujes prehliadac, tak je to pekne citatelne. OVERENE u kamosa. Este jednu vec sa spytam: su vsetky tie TV s lesklou obrazovkou? Pretoze ja mam pri TV balkonove okno otocene na vychod a je tam (hlavne rano) dost svetla. Poobede je uz pohoda. Po precitani recenzii na nete, heureke atd... som nakloneny ku kupe Samsung 46LE650. Podla ludi ma slusny obraz aj v SD, nepozna clouding ako pri LED TV, a nebude sa vypalovat. Aj tak mi nie je jasny rozdiel medzi 630 a 650. Podla S&V to je len internet. Obrazovka by mala byt identicka.

InBtw: EX500 odporuca flatpanelshd.com (zle stranky: sum v tienoch, pozorovacie uhly)
commodore64
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 5. 2011 04:52

G30 ma antireflexny povrch. C650 je leskly, C630 je matny. Rozdiel je v tom. EX500 nesumi, aspon o tom neviem. Ale na lcd zobrazuje pomerne verne filmove zrno. Mozno to je ten sum o ktorom pisu. To vsak nie je to iste.
Reakcie na heureke ber s velkou rezervou skor si prejdi specializovane fora.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod commodore64 3. 5. 2011 08:36

Takze Sony je istotne lepsi. Medzi C630 a EX500 je dost velky cenovy rozdiel: 730 vs. 850€... Teraz uprimne, ktory by si bral byt to vyberas TV pre seba ?
commodore64
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 5. 2011 10:00

Tiež sháňam EX500 a už skoro nikde nemajú skladom... U Samsungu je lotérie s panelmi (montujú až 4 druhy panelov).
anonymni

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 5. 2011 15:00

commodore64 píše:Takze Sony je istotne lepsi. Medzi C630 a EX500 je dost velky cenovy rozdiel: 730 vs. 850€... Teraz uprimne, ktory by si bral byt to vyberas TV pre seba ?

Môj vyber nie je objektivny. Ak by som hľadel na cenu, tak ten Samsung. Ale Sony mne osobne vyhovuje viac, kedže nejake Bravie mam, takže som zvyknuty na ovladanie atd.
Ale ak mam byť uprimny, rozdiel v kvalite obrazu nekorešponduje s cenovym rozdielom. Proste EX500 nema o 120€ lepši obraz.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod commodore64 3. 5. 2011 15:54

Ma zmysel priplacat 50€ za C650?
commodore64
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 5. 2011 16:08

Ani nie. Pokiaľ však nechceš lesklu obrazovku.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod commodore64 3. 5. 2011 19:45

Aky zmysel ma leskla obrazovka? Teda okrem negativnych odleskov...
commodore64
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 5. 2011 20:44

Vraj by to malo mať vyšši kontrast a snaď aj uhly. V reale to však podľa môjho nazoru až taky vyznam nema. U Samsungu (či už C630 alebo aj 650) je skôr dôležitejšie aby to malo ten spravny typ panela.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod commodore64 3. 5. 2011 22:29

Mozem to nejak ovplyvnit?
commodore64
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků