Umístění subwooferu

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tapdancer 1. 2. 2009 12:48

Zdravím,
Koupil jsem si domácí kino samsung HT-X710 ale nechci aby si mi moc prášilo na subwoofer, má totiž jemnou textilní mřížku
.. Mohu ho postavit do poličky regálu, kolem by bylo asi 10 cm místa z každé strany (z 5-ti stran)?
--- nebo musí být ve volném prostoru?

----Prosím o nějaké názory a odpovědi a NE poměr: 2 odpovědi/1456 zobrazení!!!!! dÍKY
tapdancer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 1. 2. 2009 13:02

Subwoofer by měl být v rohu místnosti šikmo ke stěnám, aby se netvořily stojaté vlny. Jestli ho dáš do nějakého uzavřeného prostoru, tak ti to může nepříjemně huhňat. Nechť se vyjádří odborníci, jí jím nejsem ;-)
eRiper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Efendri 1. 2. 2009 13:32

Já se taky nepovažuji za odborníka, ale když jsem si stavěl svoje kino, tak jsem se o takovéto věci hodně zajímal a z internetu a z manuálů jsem zjistil poznatky, že subwoofer, by rozhodně neměl být v uzavřeném prostoru někde v regálu, 10 cm na každou stranu, to je bohužel uzavřený prostor a subwoofer by měl být v prostoru, přímo na jeho umístění nijak nezáleží, protože lidské ucho nerozezná zdroj zvuku při nízkých kmitočtech jaké subwoofer vydává. Ovšem jako ideální jsem někde četl, že by měl být u předního pravého repra.

Já osobně jsem to vyřešil tak, že jej mám cca půl metru před TV a repráky a používám ho jako odkládací plochu pro časopisy...
PC, Acer Aspire One D250, Samsung PS50C450, YAMAHA RX-V363, YAMAHA Cinema Set II, Philips BDP-2500, PS3 250GB.
Efendri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod player 1. 2. 2009 14:54

Pokavad ti nebude "hrat" cely nabytek a zvukovy projev nebude mit tendenci k duneni, tak ho klidne v regalu nech.Nikde jsem z popisku nevycetl, jestli je sub s bassreflexem.Pokud ano, preci jen bych se primlouval za vice mista kolem nej, obzvlast tedy u vyvodu bassreflexu, tam by bylo 10cm urcite malo.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 2. 2. 2009 14:43

Já mám sub v polici, kolem dokola dokonce ca 5 cm a žádná tragédie se nekoná. Možná, že to není ideální, ale jiné uspořádání v mém případě nebylo možné a hraje to uspokojivě. Prostě to vyzkoušej, poslechni a uvidíš (či spíše uslyšíš).
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 2. 2. 2009 19:04

Poslední odpověď by se měla tesat - do kamene. Není nad vyzkoušení, klidně i s nějakou provizorní kabeláží. Důležité u subwooferu je, aby vyzařoval do volného prostoru, ne do zdi nebo do nábytku - na to je hlavně potřeba dbát při výběru jeho umístění. Z teorie frekvenční směrové charakteristiky lidského sluchu pak vyplývá, že kmitočty pod cca 200Hz už mají tak velkou vlnovou délku, že není ve fyzikálních možnostech člověčích smyslů určit, odkud v místnosti tyto tóny přicházejí - takže právě subwoofer čili subáč lze s úspěchem umístit téměř kamkoliv, aniž by to negativně ovlivnilo poslech - samozřejmě pokud bude sub mít možnost vyzařovat do volného prostoru a nebude nežádoucím způsobem tlumen nevhodým umístěním. Lze ho proto umístit někam do prostoru, který je jinak těžko využitelný (vedle gauče atp), není povinnost umísťovat ho zrovna dopředu před posluchače...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pan_Z 1. 5. 2011 09:51

Mam taky dotaz ohledne umisteni aktivniho subwoofru.
Jelikoz mam malo mista,tak v uvahu prichazi dve moznosti umisteni...

1). do leveho predniho horniho rohu mistnosti na skrinku cca. 2m vysokou.
2). vlevo vedle gauče na zemi- vedle posluchace.
pan_Z
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 5. 2011 14:56

Lepší umístění je níž - pokud možno rovnou na podlahu - jde o to, že případný podstavec nebo podložka (skříňka) vinou vyzařovaných nízkých kmitočtů NESMÍ REZONOVAT A DRNČET - a to se u běžných nábytkových skříněk dociluje těžko. Pokud si ji dokážeš vyztužit a zatlumit natolik, že drnčet nebude, nemělo by ani umístění výš dělat problémy - vedle toho gauče ale subíku i podle Tvého dojmu bude mnohem líp...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pan_Z 1. 5. 2011 17:57

jinak mam AV Receiver Pioneer VSX 520K a ted jeste potrebuju akt.subw.
narazil sem na tento stejne znacky (cena zacina na 2600,-)
Kód: Vybrat vše
http://www.pioneer.eu/eur/products/42/99/161/S-21W/specs.html


a pak na Aukru me zaujal tento:
Kód: Vybrat vše
http://elektro.aukro.cz/extra-aktivni-subwoofer-240w-i1576556649.html
pan_Z
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Z 4. 5. 2011 07:42

dal by se pouzit na propojeni receiveru a subwoofru koaxial kabel?
stíněné to je...
pan_Z
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 5. 2011 14:37

Všecky stíněné kabely jsou vlastně koaxiální = SOUSTŘEDNÉ, neboli jeden vodič tvoří vlastně vodivou trubku kolem druhého. To, co se běžně označuje jako "koaxiál" jsou souosé kabely se zaručenými parametry ve vysokofrekvenční oblasti = určené primárně pro anténní techniku. Takže použít to jde, akorát to bude tlusté jako sloní noha a budeš to muset ohýbat na velkém poloměru, abys to nezlomil a uvnitř nevyzkratoval.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pan_Z 4. 5. 2011 18:06

Mozna mas na mysli koaxialy co byvaly driv.
Co mam koax na LCD TV (DVB-T) ted,tak ten je celkem tenky a ohebny... :)
pan_Z
Junior

Odeslat příspěvekod velodyne1 4. 5. 2011 21:24

koaxialnym kabelom?
sa pouzíva obycajny alebo drahsí linkovy cinch-cinch kabel.

inac sposob kde umiestnit sub je aj taky, ze sub daj do fotelky kde sedís, a po štvornozkach chod po miestnosti a kde najlepsie pocut sub, tam by si mohol umiestnit.
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pan_Z 5. 5. 2011 16:43

Neni to moje osobni skusenost,ale co sem cetl na jinem foru,tak lidi maji lepsi dojem z basů-hlubsich,vyraznejsich pri pouziti stineneho kabelu oproti klasicke dvojlince.
pan_Z
Junior

Odeslat příspěvekod amrtin 8. 10. 2011 13:57

pan_Z píše:jinak mam AV Receiver Pioneer VSX 520K a ted jeste potrebuju akt.subw.
narazil sem na tento stejne znacky (cena zacina na 2600,-)
Kód: Vybrat vše
http://www.pioneer.eu/eur/products/42/99/161/S-21W/specs.html


a pak na Aukru me zaujal tento:
Kód: Vybrat vše
http://elektro.aukro.cz/extra-aktivni-subwoofer-240w-i1576556649.html

Já si k Pioneeru VSX-515 sehnal na aukru sw HECO Vogue 5.1A,přední repro Mission 802e,zadní Mission(asi 720...),boční nějaké studiové minimonitory Philips a hraje to jak víno o<:) 8-) .Obrázek
amrtin
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků