vyber LCD TV 37" (okolo 500€)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mafi525 4. 5. 2011 04:42

zdravim. chcel by som poprosit o radu pri vybere LCD TV. cena by mala byt okolo 500€ (+-100€)

...na tv chcem pozerat klasicke sd satelitne vysielanie skylink/cslink, zatial mam sd prijimac, ale casom bude hd (no i tak väcsina kanalov stale nebezi na hd)... dalej casto pozeravam .avi filmi z PC....

moje poziadavky su:
full hd
100hz
...nepotrebujem tan ziadne veci ako internet, usb a podobne veci(kedze tv bude prepojeny s PC a ma sluzit iba na pozeranie tv a filmov z pc)

...hlavna vec o ktoru mi ide je spolahlivost tv (takze radsej davam prednost kvalitnejsej znacke s ktorou nebyva vela problemov).... kvalita obrazu je az na druhom mieste... samozrejme mi ide o to aby na tom spominany sd signal nebol nejaky rozkockavany...

...podla rad tu na fore sa mi celkom pozdavaju:

SAMSUNG LE37C650 (zaujala ma na nom hlavne ta funkcia vyhladzovania pri nekvalitnom signale, no neviem ako to bude v praxi... ale na samsungi 6. serie pocuvam dost staznosti... vypadavanie obrazu, neskore zapinanie, bzucanie... takze neviem...)

SONY KDL 37XE500 (pri tomto tv som taktiez uz cital o silnom bzucani ktore pocut aj cez 2 izby, tak by ma zaujimal vas nazor na kvalitu...jednak obrazu, ale hlavne spolahlivosti)....zatial je asi mojim favoritom

PANASONIC TX-L37G20E (tento tv tu uzivatelia tie casto spominali, ale nemam o nom ziadne info...)

....samozrejme nemusite sa drzat znaciek co som uviedol.... to som uviedol iba z dovodu ze sa tu o nich casto pise.... ale kedze s lcd tv nemam skusenosti tak si necham poradit :)
mafi525
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 1mato1 4. 5. 2011 06:08

Ja sa vyjadrim k tej ex500, kedze ju mam doma v 40". V prvom rade absolutne ziadne bzucanie nepocuje televizor je tichy. Co sa tyka kvality obrazu tak sd velmi slusne zalezi ale dost na to v akej kvalite kanal vysiela. Ja mam skylink kartu v dreamboxe 7000 prepojeny su cez scart. Hd som vyskusal iba teraz pocas MS v hokeji pretoze vysiela stv1 hd v dvbt a kvalta obrazu je velmi dobra. Ja ho mozem len doporučit dobry obraz na to že je to lcd určite budeš spokojny. V podstate je obrazovo dost podobny ako samsung c650 kedze maju te isty panel. Co sa tyka kvality tak zatial zidny problem funguje skvelo mam ho rok a 2 mesiace.
1mato1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod commodore64 4. 5. 2011 10:05

Podobne som vyberal aj ja a v podstate si trafil tie veci. Pri samsungoch je problem, ze nevies, ktory panel dostanes. Sony neviem ci nebudes mat problem s dostupnostou. Dostupne su Samsungy a LG LD750. Aspon taky som mal pocit pri celom Sony, ked som pozeral shopy. Zrejme to suvisi s tou katastrofou. Ono, piskat moze aj drahy TV a dobra znacka. TV mozes do 7-mich dni vratit a kupit iny. Aspon tak sa k pripadnemu piskaniu ci inym neduhom staviam ja. Proste ak dostanes zly kus, tak ho vratis a basta. Na inom fore pisal chalan, ktory kupil TV A, vratil, kupil TV B (zistil, ze TV A bol lepsi), vratil a zase zobral TV A. Ale mohol si to cele vyskusat, vidiet, overit.
commodore64
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 5. 2011 16:00

mafi525 píše:SAMSUNG LE37C650 (zaujala ma na nom hlavne ta funkcia vyhladzovania pri nekvalitnom signale, no neviem ako to bude v praxi...

Podobnu funkciu najdeš u všetkych tv, a aj tak je to nepoužiteľne. Obraz to viac kazi, ako mu pomaha. To iste plati o 100 Hz a ďalšich vychytavkach.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mafi525 4. 5. 2011 18:11

....hmmm to sony ex500 sa asi fakt bude blbo zhanat.... niekedy v blizkej dobe sa pojdem pozret do sony predajne ze co tam maju.... pretoze najradsej by som tu tv najprv videl a neobjednal iba tak z netu.... je aj nejaky iny model sony ktory by pripadne mohol byt dostupnejsi a ma podobnu spolahlivost a kvalitu? ...aby som vedel ake modely od sony by som si pripadne este mal vsimat...

...a tych 100hz na horsi obraz ako klasicky vysielanych 50hz? ...na mojom starom crt mam 50hz a pri bielej farbe mi prekaza to blikanie... no ked som videl 100hz na crt tak to bol totalny rozdiel...
mafi525
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 5. 2011 16:18

Do Sony ma zmysel isť len do EX500 a vyššich modelov. Tie sa ale nerobia v 37". Nižšie modely nie su zaujimave. Hovorim samozrejme o modeloch 2010. S modelmi 2011 ešte nie su skusenosti.
100 Hz u LCD tam nie je kvôli blikaniu. LCD neblika.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mafi525 5. 5. 2011 20:39

...hmmmm tak pobehal som okoli obchody a sony 37ex500 nikde nemaju a ani nebudu...

....a s tym panasonicom nema niekdo skusenosti? k tomu som ani nejake poriadne info nikde nanasiel.... pripadne aky je rozdiel medzi G20 a S20, pretoze na predajni som videl iba S20

..ten samsung le37c650 som si pozrel a vyzera fakt dobre, ale obavam sa tych problemov co tu vela ludi s nima spomina :(
...pripadne som pozeral uz i samsung le37c550.... boli tie problemi i u tejto serie? alebo oplati sa vobec uvazovat i nad touto tv? ma sice iba 50hz, ale ked Ryan Giggs spomina ze u lcd 50hz neblika, tak by som snad uvazoval i o tomto :)

....vedel by mi niekdo v strucnosti povedat v com je teda u lcd rozdiel v 50 a 100hz?
mafi525
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 5. 2011 15:42

100 Hz je dopočet snimkov. Vysielanie je 50 Hz a televizor po aktivacii funkcie 100 Hz vklada medzi 2 snimky ďalši. Ma to byť kvôli plynulejšiemu zobrazeniu rychlych scen (proti rozmazaniu obrazu, ktore je pre LCD typicke). Lenže ono to nefunguje vždy tak ako by malo a je to väčšinou nepoužiteľne. Buď rozdiel pri vypnuti/zapnuti nevidiš žiaden, alebo to naopak spôsobuje ine problemy (tranie obrazu, artefakty, "telenovelovy" efekt...). Funguje to len v malo pripadoch.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 6. 5. 2011 16:01

SONY KDL 37XE500
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 5. 2011 16:55

Sony EX500
anonymni

Odeslat příspěvekod mafi525 7. 5. 2011 01:24

...dakujem za objasnenie tych50/100hz :)

...a k tv: ja by som bral tu EX500, ale v obchodoch som ju nikde nanasiel... a z netu som velmi objednavat nechcel (kvoli pripadnym problemom pri reklamacii)... na pixmania.sk boli staznosti na pripadnu reklamaciu, pretoze tovar dovazaju z francuzska a tam sa pri reklamacia i vybavuje.... tak by ste mi vedeli pripadne poradit nejaky doverihodny e-shop (pripadne obchod v okoli Nitry, Levíc, Nových Zámkov) kde sa este da EX500 zohnat?

...dalej by ma hlavne zaujimalo ako je to u EX500 s panelom... spomina sa ze ma rovnaky panel ako samsung le37c650, lenze pre tomto samsungu sa pouziva viac panelov...takze ma zaujima ci si treba dat i na toto pozor..pripdne ake oznacenie panelu si mam u EX500 vsimat (u C650 som si o oznaceni panelov uz nieco nasiel, ale u sony som nemohol nic najst)

...a ak by ste vedeli nieco o tom panasonicu tak by mi to taktiez pomohlo, kedze neviem co si ma o tej tv myslet a ci vobec ma zmysel sa o nu dalej zaujimat (na nejakom fore som ale zachytil nieco o strasne rozkockovanom SD signale u PANASONIC TX-L37S20E, lenze to nejak dalej nedoriesili, tak neviem ci je to u nej normalne, alebo to bol vadny kus)
mafi525
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 5. 2011 08:44

37EX500 bude mať zrejme panel od AUO:

http://www.digitalversus.com/news-panel ... 15489.html
anonymni

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 5. 2011 11:42

mafi525 píše:...a k tv: ja by som bral tu EX500, ale v obchodoch som ju nikde nanasiel... a z netu som velmi objednavat nechcel (kvoli pripadnym problemom pri reklamacii)...

Reklamovať vyrobok nemusiš u predajcu. Stači ho zaniesť do najbližšieho autorizovaneho servisu. Samozrejme musiš predložiť aj potrebne doklady.

G20 je slušny lcd, ale ex500 a Samsung su o čosi lepšie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mafi525 9. 5. 2011 00:09

...zatial vam dakujem za nazory, a zatial som z vyberu pravdepodobne vylucujem samsung le37c650, kedze stale citam viac o problemoch s touto radou a ani ten leskly panel sa mi v obchodoch moc nepozdaval, pretoze v izbe mam dost velke okno a obcas mi to dokonce prekaza aj na mojom crt tv :D

...stale najviac uvazujem nad tou sony kdl 37ex500...len v obchodoch ju uz neviem najst a pri kupe cez net sa obavam toho aby nebola poskodena (pripadne aby som nedostal kus ktory piska (kedze i pri tejto tv sa to obcas vyskytlo)...ale rozmyslam ze to fakt risknem a ak by mi to fakt nevislo tak by som tv proste vratil......

...panasonic tx-l37g20e taktiez v okolitych obchodoch uz nemaju (vraj stary model), a ked uz to mam objednavat cez net, tak to by som asi skor riskol to sony...


...a posledna vec co by ma este zaujimalo je tv PANASONIC TX-L37S20E, pretoze tuto tv je momentalne videt vo vsetkych obchodoch... teda konkretne by ma zaujimalo ci ma niekdo odskusanu kvalitu SD signalu skylink/cslink pri tejto tv (kedze to je asi 80% z toho na co sa chystam tv vyuzivat)... tato tv je odost lacnejsia ako ostatne ktore som povodne vybral, tak oto viac by ma zaujimala ta kvalita SD signalu (aby som potom nebanoval) ...videl som na nu nejake recenzie, niekde SD signal hodnotili dobre, inde zasa zle, tak fakt neviem co si mam myslet..... ide mi hlavne o to aby to nebolo rozkockovane (vydel som SD signal na nejakom starsom lg, ale to bolo fakt mizerne...typ fakt neviem, takze k porovnaniu to asi nema ziadnu vypovednu hodnotu)...
mafi525
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mafi525 15. 5. 2011 02:44

...zdravim po par dnoch som sa teda rozhodol ze urcite berem sony

...potrebujem ale kupit 2 rozne velkosti:

pre mna kupujem SONY KDL-37EX500 - podla odkazu ktory sem hodil alabama ma 37EX503 panel MVA, ktory je zrejme o nieco horci

pre rodicou chcem kupit kupit 32EX500 - podla toho odkazu sa 32EX503 robi s panelmi PVA aj MVA

....takze by ma zaujimalo hlavne ze v com konkretne je pri tychto paneloch rozdiel (vyrobca, pozorovaci uhol,farba...??)... a ze ci tam je vlastne nejaky velky rozdiel... ten 37EX500 (pravde podobne s MVA panelom) by som chcel zavesit na stenu a budem sa nan pozerat asi zo vzdialenosti 3 - 3,5m, takze budem sa nan pozerat pod miernym vertikalnym uhlom.... mohol by v tom byt nejaky problem?
mafi525
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků