Allshare přes LAN

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LumpyOne 18. 8. 2010 05:23

Dobrý den,

potřeboval bych pomocí DLNA připojit alespoň jedno ze dvou zařízení (TV samsung UE40C6000 a samsung bd-c5500), bohužel se mi to ale nedaří. Internet mám zaveden do wifi routeru a z něj výstup do TV a výstup do PC. Používám samsung PC share manager (win xp) - nasdílím složku, zapnu server, ale v tv se mi v seznamu zařízení vůbec nic nezobrazí. Čím to může být? Jakým způsobem mám nastavit v pc domácí síť a sdílení? Jak zjistím že PC s TV po interní síti komunikuje?

děkuji za odpověď
LumpyOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LumpyOne 19. 8. 2010 01:28

problém vyřešen..
LumpyOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 8. 2010 16:11

To je sice pekne, ale mohol by si to rozpisať v čom ten problem bol, ako si to vyriešil. Mohlo by to pomôcť ak by mal podobny problem niekto iny.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neophytee 20. 8. 2010 16:05

Řeším teď úplně stejný problém,pořád mi to vypadává.Tak by bylo opravdu mooc fajn,kdyby jsi napsal,v čem jsi měl problém,pač mám třeba úplně stejný problém.Předem díky a snad si to brzo přečteš!!
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod jito 20. 8. 2010 18:25

Já se s tím také "pral",ale nakonec rozchodil.
Notebook(Win7) jede po wifi a PC(Vista) po kabelu do routeru D-Link DIR 600.
Po startu počítače se vždy přihlásil do TV a okamžitě odhlásil.V mém případě vše dělal Eset Smart Security a jeho firewall.Jak nastavit personální firewall v Eset?Nevím,nepřišel jsem na to.Odinstaloval jsem ho,dal pouze Nod32 a vše funguje.
V Share manageru jsem pojmenoval server podle názvu příslušného počítače. a trvale zapnul.Po každé změně v manageru jsem udělal aktualizaci Nastavit změnu stavu.
V obouch PC je nastaveno sdílení v domácí síti a v bráně firewall povolena složka AllShare a Samsung PC Share manager.
Edit:
Ještě přidám návod v eng.
http://www.samsung.com/us/pdf/dlna_guide.pdf
Naposledy upravil jito dne 20. 8. 2010 20:07, celkově upraveno 1
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LumpyOne 20. 8. 2010 19:52

Myslím že vyřešení problému ani nestojí za řeč a myslím že stejný problém nikdo nemá, protože je velice primitivní - stačilo zařízení (tv) v programu Pc share manager povolit..:D jóó jóó, koumák se nezapře
LumpyOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BananRoman 10. 5. 2011 19:26

DObrej.
Pořídil jsem si Samsung D7000 a propojil TV s PC. Pokouším se najít nějaký film co mám v PC a beznadějně. Našel jsme akorád videa co jsem nahrál pomocí mobilu. MKV nebo DVD filmy nemohu najít. Danné složky jsme dal sdílet a stejně je nemohu najít.
Je v tom nějakej fígl ?
BananRoman
Junior

Odeslat příspěvekod jito 10. 5. 2011 20:08

A udělal jsi aktualizaci knihovny v AllShare?
Viz.můj příspěvek výše...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BananRoman 10. 5. 2011 20:39

to je pro mě vyšší dívčí to co ty popisuješ :)

aktualizaci v allshare udělám jak, mám W7
BananRoman
Junior

Odeslat příspěvekod jito 11. 5. 2011 11:14

Až si do seznamu přidáš složky v kterých máš např.filmy které chceš sdílet,tak vlevo nahoře je kolečko-zelená/modrá šipka.Tím se načte kompletní nastavení managera včetně nasdílených složek.Po načtení se ti PC přihlásí na TV.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BananRoman 13. 5. 2011 21:24

tak film v Tv SAMSUNG D7000 naleznu, ale nepodporuje .mkv, asspoň mi to u tohoto formátu píše, že jej nepodporuje. Přez HDD sputit ale jde, přez allshare nikoliv. Já mysllel že jej .mkv rozlouská, když to plazma od panasonicu GT30E umí
Naposledy upravil BananRoman dne 13. 5. 2011 21:48, celkově upraveno 1
BananRoman
Junior

Odeslat příspěvekod jito 13. 5. 2011 21:45

Aby jsi měl jistotu,že je ten film OK,tak ho dej na flashku,a zkus přehrát v USB.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BananRoman 13. 5. 2011 21:46

film s .mkv jsem přez externí disk přehrál, ale přez allshare nikoliv. Že prej tento formát nepodporuje mi to píše.
BananRoman
Junior

Odeslat příspěvekod jito 13. 5. 2011 21:55

To se mi stávalo,když byl film nekorektně "udělán"-neměl správný protokol.
Nejdou ti všechny mkv filmy po DLNA,nebo jen tento?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BananRoman 13. 5. 2011 22:10

nejde žádný, cca 10 filmů
BananRoman
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků