Prosím jakou 40-46" TV koupit

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 5. 2011 16:09

Samozrejme nikto ťa neprehovara aby si za každu cenu kupil plazmu. Ani nikto netvrdi, že všetky plazmy su lepšie ako lcd. Ani nikto nevravi, že lcd maju zly obraz. Len proste za porovnateľne kvalitny obraz u led lcd si oproti plazme priplatiš. Ten Samsung nebude za tie peniaze po obrazovej stranke ta naj kupa, ale ani žiaden prepadak. A ak je dôležita čo najbohatšia vybava tak veľmi na vyber nie je.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod commodore64 20. 5. 2011 16:22

Ja co som mal moznost vidiet v predajniach SD na LCD a LED LCD to bol vsetko *****. Fakt hroza. Nehovorim o farbach ci jase. Hovorim o kresbe... Osobne som dal za TV 730€ - 42", G30. Som zvedavy, aky LED LCD by som dostal za 730 v 42", ktory nema clouding, ma aspon slusny SD obraz, ma funkcie ako nahravanie cez USB, USB porty s prehravanim divx, mkv-atd, 4 HDMI, facebook, skype, hry, DLNA, THX certifikat, DVB-T aj analogovy tuner. Jediny trochu slusny TV, ktory sa trochu priblizuje cene, je LG 42LE8500. Aj to len kvoli tomu, ze je to vybehovy model vo vypredaji. Normalna cena bola 1050€.
commodore64
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jose_cz 20. 5. 2011 19:56

Máte obaja pravdu ja som bohužial videl SD program velmi špatný aj na plazmách Panasonic G30. A jej spotreba skoro odrovnala ten reklamný merák čo je v predajni. Je mi to v podstate jedno ale poraďte mi teda slušnú plazmu s výbavou Sama model 2011 za rozumnú cenu. Commodore64 a čo plný net, 3D, tunery C a S, a mnoho ďalších vecí (čo ja nepotrebujem ale sú tam). No Ryan je to skor drahe než normálne ten Samsung. Ja by som si predstavoval cenu za 46 zhruba to čo stojí menšia uhlopriečka (42).
Jose_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lumix22 21. 5. 2011 08:46

Jose_cz: Celkem skromné požadavky. :D :D Co by jsi ještě chtěl, aby ta telka uměla?
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 21. 5. 2011 13:24

Aby se i umela sama vypinat a zapinat. Coz Samsungy velice rady delaji :mrgreen:
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 21. 5. 2011 16:13

:D spíš jsem myslel, nějaké fičury, jako třeba fax, připojka na tel., integrovaný BD/DVD player, dotyková obrazovka, vodní chlazení, jako u stolních počítačů a pod. opičárny :D 8-D 8-)
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xpirin 22. 5. 2011 13:56

Jose, preco si nekupis Samsung UE46D8000 ? Ja ho mam par dni, stal sice 1643,- EUR, ale ten obraz je parada.
xpirin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lumix22 22. 5. 2011 19:40

Samsung nebrat. Hrozí brzké zhroucení TV. :D :D
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod commodore64 22. 5. 2011 20:33

Jose_cz píše:Commodore64 a čo plný net, 3D, tunery C a S, a mnoho ďalších vecí (čo ja nepotrebujem ale sú tam).


Velmi velmi velmi rad by som videl taky TV v cene do 730€ s uhloprieckou 42" a vacsou. Zrejme sa jedna o fenomen "sci-fi".
commodore64
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jose_cz 22. 5. 2011 20:40

Borci skromné - neskromné Samsungy 2011 to mají normálně a proto že je to většinou jenom záležitost SW (nebo spíše firmware) tak mi to přijde jako prasárna od ostatních výrobců co na to hulí - to značí že kašlou i na zákazníka obecně. Já to osobně nepotřebuji ale synovi se to líbí a nechápu proč by to neměla umět bežná TV když na tom nic není. Nebudu si kupovat TV co má nísto DO dřevěné koště na přepínání programů. Xpirin máš pravdu - já lepší obraz u LED ( střední třídy) zatím neviděl. Akorát mi přijde dost předražená.
Jose_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod commodore64 22. 5. 2011 21:07

OK, ale darmo ich zato budes sudit. A darmo sa tu budeme debatovat o funkciach TV, ked jeden o 700-800€, druhy o 1600€. No kup si, co sa ti bude pacit. Ale ber do uvahy, ze nastavenia z obchodov su pofiderne a predavacmi castokrat manipulovane.
commodore64
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 5. 2011 04:53

Treba sa na to divat aj z druhej strany. Samsung tu bohatu vybavu ma, ale kompenzuje tym ine nedostatky. Vzdy je to nieco za nieco. Otazka je co uprednostnit. Ta nizka cena za taku vybavu sa niekde zakonite prejavit musi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 23. 5. 2011 08:13

Kup si TV, která má nejlepší obraz v poměru cena/kvalita, k ní si připoj PC/notebook nebo si pořid Miltimediacenter, který toho umí tutově víc než kdejaký Samsung. 8-)

Jak se říká: Méně je více nebo nezáleží na množství, ale na jakosti. ;-)
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lianaboy 23. 5. 2011 11:45

xpirin píše:Jose, preco si nekupis Samsung UE46D8000 ? Ja ho mam par dni, stal sice 1643,- EUR, ale ten obraz je parada.


Xpirin, aj mna zaujali tohtorocne modely od Samsungu, podla nejakych testov na webe vyzeraju obrazovo dost dobre, mne sa pozdava D7000...ake mas s nim skusenosti? Zaujima ma hlavne nerovnomernost podsvietenia, celkova kvalita obrazu, uroven ciernej, atd...

V priebehu par tyzdnov budem kupovat novu TV - velkost aspon 46, idealne by bolo aj 50 palcov, ale v tejto velkosti su uz dobre LCD drahe...este mozno nejake minulorocne modely by sa nasli...
Plazma by sice vysla lacnejsie, ale to nie je pre mna, skratka mi obraz + ine nevyhody plazmy vadia viac ako nevyhody LCD...(inak nic proti plazmam a ich majitelom nemam :-) )

Dobre typy na LCD su napr.:
LG LE8500 - vyborna TV, podla mna 2 nevyhody: leskly povrch a 'banding' sposobeny podsvietenim...
Sharp LE 810/814 - vyborny LCD panel, hlavne nevyhody: niekedy ta zlta zlozka je na skodu, niektori majitelia si stazuju na praskanie (asi teplotne zmeny v tv)
Philipsy ma nejako nelakaju, este by sa mozno dalo vybrat nieco od Sony, ale tam su tie vyssie rady tiez sklenene...
Samsungy maju iba taku lesklu vrstvu, ktora az tak neodraza svetlo...navyse modely 2011 su na tom obrazovo ovela lepsie ako 2010 - vyborna uroven ciernej, minimalna nerovnomernost podsvietenia, skoro ziadny cross-talk pri 3D (zdvojene hrany)...
lianaboy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod commodore64 23. 5. 2011 16:38

Len na okraj k tym lesklym panelom. Mam G30 s lesklym povrchom a vedla neho hned balkonove okno natocene na vychod. Dnes som sa dival tak, ze som nechal priamo svietit slnko na obraz a robil som s PC (ze extrem). A mne to nevadilo. Resp. vadi to menej, ako by sa mohlo zdat. Podla lesklosti by som sa teda nerozhodoval. Mozno ma Panak nejaku special vrstvu, ale snad to budu mat uz vsetci tak.
commodore64
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků