PLs poradte mi - jaké bedny koupit?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod janiss 21. 5. 2011 23:37

Ahojte chcel by som vas poprosit o radu. Chcel by som si kupit nejaku dobru zostavu a k tomu vhodny zosik. Nikdy som zatial nic kvalitne nema okrem hudby v aute vyssej rady od ground zero a doma nejake tie domace kina od sony bezna slaba kvalita. zistil som ze som asi audiofil trosicku ked pocuvam niekde colen trosku kvalitnejsie repro tak sa rozlivam. :-) takze k veci. Rozhodol som sa kupit konecne nejake hudbicku domov kedze doteraz neboli nato peniazky. MOj rozpocet je tak maximalne asi 1000€ viac by som do toho nechcel investovat. Chcel by som vasu radu ake repro a amp by ste mi odporucili a prehravac k tomu alebo cez co pustat hudbu do amp. Zaujali ma repro od wharfedale zatial planujem kupit wharfedale 10.7 nepocul som ich ale myslim ze su dobre a vzhladovo sa mi velmi pacia tiez.Chcem jednoznacne floorstanding. Izba je asi tak 20 m2 takze zatial mam v hlave iba tie wharfy alebo potom este by sli do uvahy 10.4 10.5 10.6 .Tiez jamo sa mi paci ale vraj kvalita nic moc. Takze ak vas mozem poprosit o vasu radu chcem to hlvane na hudbu 100% hudba. Mozno casom nejaky subwoofer by som dokupil ale ten uz do rozpoctu 1000€ asi nevtrepem. Tak ak sa da napiste mi radu na nejaky dobry prehravac alebo cez co mam do toho hudbu pustat a tiez nejaky zosik k tym 10.7 alebo ine zostavy amp+repro ktore by podla vas boli fajn pre mna. No ale tie 10.7 sa mi vazne moc pacia zijem v londyne a na ebay sa daju kupit za nejakych 500 libier neviem kde by to slo lacnejsie ale to asi poriesime potom. :-) velmi dakujem za kazdu radu.

EDIT:
Upraven název vlákna - příště rovnou poletí do Koše.
Ekkar
Monitor Audio silver RX6, Musical fidelity m1 dac, Naim nait xs, Musical fidelity m3i, Marantz cd-6005, Chord Carnival SilverScreen Bi-wire, Chord Crimson 2 Plus, Ipod 5g touch, Sony xba 4 ip
janiss
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodino112 22. 5. 2011 08:17

No tak WD 10.7 su skvele masinky.V klude ich kup,urcite budes spokojny.A ak ti ostava 500 tak za to kupis aj slusny zosik.

Skusil by som ku nim
http://www.superfi.co.uk/index.cfm/page ... ct_ID/5583
+
http://www.avland.co.uk/aasp/harmankard ... /hd980.asp
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janiss 22. 5. 2011 12:49

ten prehravac drahsi ako zosik :-) ale to nevadi paci sa mi tvoja rada no ale nejak sa mi nepozdava ten vykon zosilovaca ze 2x80 w nieje to malo pre 10.7 ?? Tiez ma zaujima ze ci zalezi velmi natom z coho budem pustat hudbu pretoze ja vobec doma cd uz nemam a ani nepocuvam.Mam akurat pesnicky v pc a v ipode tak neviem ci by to bolo tak hrozne kebyze si kupim len nejaky lacnejsi prehravac na cd a hudbu by som pustal hlavne z ipodu. Dufam ze som nenapisal nieco smiesne som zaciatocnik v takej kategorii rozumiem sa skor do autohifi ako do domaceho. Cital som nejake odporucania ze k warfom odporucaju onkyo. Harman kardon tiez moze byt fajn ja myslim ze este lepsi ale tak neviem no. Takze vyber repro je dobry a aj mne sa aci tak uz len ten zosik poriesit a k tomu nejaky player alebo cez co to budem pustat.
Monitor Audio silver RX6, Musical fidelity m1 dac, Naim nait xs, Musical fidelity m3i, Marantz cd-6005, Chord Carnival SilverScreen Bi-wire, Chord Crimson 2 Plus, Ipod 5g touch, Sony xba 4 ip
janiss
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodino112 22. 5. 2011 13:53

Tych 2x80w je na 8ohm.10.7 maju 6ohm cize im bude tlacit nejakych 2x100w a to bohate postaci.

Inak mohol by si to poriesit aj takto
Jazdeny http://cgi.ebay.co.uk/NAD-Amplifier-C-3 ... 500wt_1156
+
http://cgi.ebay.co.uk/NAD-C521BEE-CD-Pl ... 500wt_1156
+ nejaky DAC aby si mohol hrat na slusnej urovni aj s kompu.Nemusis kupovat nove veci a zmestis sa do rozpoctu.A NAD zosik to utiahne tiez z prehladom.Mozno dokonca lepsie ako HK.NADy su velmi dobre a vychvalene zosiky...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janiss 22. 5. 2011 14:08

A co je to ten dac? S tymi ohm mas pravdu ze by to tlacilo nieco okolo 100w ale pisu v specifikaciach ze 10.7 ma 200w tak nepotrebovalo by to aspon nejakych 150w ? A este by ma zaujimalo co je do ten dac a ako ovplivni kvalitu hudby z pc? A mozno to bude hlupy argument ide mi sice hlavne o kvalitu zvuku ale ten prehravac a zosik vyzera uz fakt hrozne na design asi by mi ho zena vyhodila :-) kludne by som zobral jazdeny zosik a prehravac pretoze to som aj planoval. Tak by som ocenil este nejaku tu radu na nejaky novsi zosik ktory uz aj trosku vyzera ale stojim za tym ze kvalita je hlavna pre mna.
Monitor Audio silver RX6, Musical fidelity m1 dac, Naim nait xs, Musical fidelity m3i, Marantz cd-6005, Chord Carnival SilverScreen Bi-wire, Chord Crimson 2 Plus, Ipod 5g touch, Sony xba 4 ip
janiss
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod janiss 22. 5. 2011 15:55

Neviem kolko stoji taky dac ale v jednom z linkou bol nejaky za 24 000 kc a to je uz strasne vela to by som presvyhol rozpocet este 1x viac. neviem ci sa zmestim vobec do 1000 € a neviem ci nemam radsej zacat uvazovat o lacnejsich repro ako 10.7 :-( ale velmi som presne tie chcel no ale asi sa s nimi nezmestim do rozpoctu.Neviem co robit.
Monitor Audio silver RX6, Musical fidelity m1 dac, Naim nait xs, Musical fidelity m3i, Marantz cd-6005, Chord Carnival SilverScreen Bi-wire, Chord Crimson 2 Plus, Ipod 5g touch, Sony xba 4 ip
janiss
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodino112 22. 5. 2011 16:45

Tie NAD zosiky nie su stare.Su to novsie masiny a nazivo vypadaju lepsie ako na foto.Ale hlavne zvuk maju paradny.DAC mozes tiez kupit jazdeny.Napriklad Cambridge Audio DACmagic...

Tym repro bude na stereo 2x100w bohate stacit...

Repra zober 10.7.Su to masiny...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janiss 23. 5. 2011 00:41

Ok tak sa skusim zamerat na to co mi radis a mozno aj ten zosik nad zoberiem a aj player len si si isty tou kvalitou?Nemyslis ze nejake onkyo alebo denon by bolo lepsie? Nemam s tym skusenosti tak sa pytam.No a ten dac kupim tiez ked zvysia peniaze. alebo ho kupim neskor ci je to az tak potrebna vecicka?Velmi som nepochopil co to je akurat ze to zlepsi kvalitu a akoby to menili digitalny na analogovy signal.A este by som potreboval nejaku hudobnu kniznicu pozhanat :/ pretoze ja mam same mp3 v pc cd mam vsetky doma na slovensku a v pc iba mp3 s hroznou kvalitou.To ma dost stve toto lebo neviem kde pozhanat hudbu pebo kupovat cd sa mi moc nechce a neviem kde tahat kvalitne formaty alebo aspon mp3 v 360 kb/s aj ked to je asi smejd podla vas co :).Inac som rad ze ma podporujes v tych 10.7 lebo vazne sa mi dost lubia tak som spokojny ze ste mi ich tu hned nezatrhli.Myslel som ze mi napiste ze su to sice dobre repro ale ze zosik k nim za taku cenu nezozeniem.Tak som spokojny uz len pockat na peniaze a hned idem dotoho.Inac neviem ci ste tu niekto z londyna ale neviete nahodu kde v londyne by bola nejaka fajna predajna kde by som si 10.7 mohol vypocut a aj ine repro? ja som tuna nic nenasiel vsade v tych velkych elektrach maju iba max. Bose a to je ..... Nechcem bose ani vidiet po tom co som od nich kupil sluchadla.
Monitor Audio silver RX6, Musical fidelity m1 dac, Naim nait xs, Musical fidelity m3i, Marantz cd-6005, Chord Carnival SilverScreen Bi-wire, Chord Crimson 2 Plus, Ipod 5g touch, Sony xba 4 ip
janiss
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 23. 5. 2011 06:15

- v prvom rade nekupuj to, co nepotrebujes
- D/A prevodnik je univerzalnejsie riesenie (ak mas PC) ako CD prehravac
- ak ides kupovat CD prehravac, kup si taky, ktory ma digitalny vstup, aby si ho vedel pouzit aj ako DAC
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dodino112 23. 5. 2011 07:59

Hej Odar ma pravdu ze sa da kupit CDp a mozes ho pouzit ako DAC.Ale samozrejme kvalitou to nebude take,ako ked kupis samotny DAC.10.7 su naozaj masiny,dobre si si vybral.A NADov sa neboj.Su to naozaj kvalitne masinky s dobrym zvukom.Vsak si o nich precitaj na nete.Ja som bol kusok od Londyna.V centre v jednom shope som kupoval Bowers & Wilkins PV1 subwoofer.A tusim ze tam ma aj WD.Len ti nepoviem takto cez pismenka kde to je.Musel by som ta tam zaviest.To snad chapes ked tam zijes ;-)

http://www.google.co.uk/search?hl=en&so ... ifi+shops+

Ocekuj si tieto shopy v Londyne ci predavaju WD a napis tam alebo zavolaj ci maju na predajni 10.7-cky.A potom zbehni na posluch.Budes milo prekvapeny.V Londyne je inac dost vela hifi shopov.Je to raj :love: :love: :love:
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janiss 23. 5. 2011 23:52

je ja vam velmi dakujem ste velmi ochotny ludia tuna na foru ako vidim. No oks tak ja by som bol radsej za tu moznost ze kupit prehravac s digitalnym vstupom len neviem presne co to znamna?Pretoze ja z pc nemam kadial vitiahnut zvuk iba cez jack na sluchadla a takto to asi riesit nebudem to by bola asi hrozna kvalita alebo sa to robieva azda aj takto?A iny vystup na pc asi vazne nemam úre zvuk myslel som skor pouzit ipod ktory by som napychol na nejaky dok a pustil do prehrvaca neviem do riti neviem chalani ako to najlepsie aby som nestratil vela kvality.Vy vobec pustate aj mp3 alebo to je pre vas uz akoby ste pocuvali midi?Lebo ja vazne neviem co s tou mojou hudobnou kniznicou mptrojkovou v kvalite priemeru 160kb/s :-) ale tak jedno mam uzavrete ze 10.7 beriem len teraz neviem co ten prehravac alebo dac.Najrozumnejsia sa mi zda moznost co spominal Odar to je celkom dobry kompromis budem mat aj player aj dac. Ked ja sa do toho zatial tak nerozumiem ja si sam neviem najst prehravac pretoze sa v tom nevyznam a neviem co mam hladat co je dobre a taktiez v zosikoch neviem nemam skusenosti zatial. Dufam ze nadobudnem ked si kupim svoju prvu zostavicku. Uz sa neviem dockat ako si na nej pustim prvy song. Inac tie repra oni sa musia nejak rozohrat ako sluchadla asi ze hej? A taktiez by som ich asi nemal zo zaciatku pustat moc nahlas co? Nejak ich vraj treba rozumne zabehnut ale neviem ako dlho a ako to robit a tiez ci sa casom zlepsi kvalita pretoze sluchadla co som naposledy kupoval bose tak casom hrali lepsie ale aj tak nic moc tak som ich vratil a kupil denony tie su o niecom inom ale tiez sa museli rozohrat a teraz hraju uzastne este by som chcel velmi skusit shure trojpasmove vraj to je nebo a zem ale vraj hrozne sustia na vsetkom tak to neviem ci by som bol ochotny pocuvat ale uz som odpocil sorry :-) este raz vam dakujem za ochotu.
Monitor Audio silver RX6, Musical fidelity m1 dac, Naim nait xs, Musical fidelity m3i, Marantz cd-6005, Chord Carnival SilverScreen Bi-wire, Chord Crimson 2 Plus, Ipod 5g touch, Sony xba 4 ip
janiss
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodino112 24. 5. 2011 07:12

No repra treba rozohrat a urcite nie hned peckovat.Normalne ich taky tyzden nechavaj zapnute non stop aj ked budes v praci.Normalne napoj kompa zo sluchatkoveho vystupu kablom jack --> 2x cinch do zosiku,navol v kompe vela skladieb a nechaj rozohravat.Ved takto aj zatial mozes pocuvat z kompu.To prezijes.Ved dnes su MP3 v 320-tke celkom slusne.Cize na iPod ti tiez staci kupit neskor dock a riesit normalka kablom do zosiku.Ak si kupis ten NAD zosik,tak na ebay kupis k nemu NAD CDp za smiesny peniaz a vobec nehladaj CDp s digi vstupom.Zbytocne.Casom dolozis par supov a kupis riadny DAC a hotovo.To ti kvalitu z kompu posunie k lepsiemu.Inac ak budes hrat z kompu tak nestahuj MP3 formaty ale Flac.To je kvalita origos CD-cka.
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 24. 5. 2011 10:17

Aj pc ti moze sluzit ako zdroj vynikajuceho zvuku, pokial mas dost penazi na kvalitny D/A prevodnik a samozrejme kvalitne nahravky, so 160kbit mp3 to nebude uplne ono.
D/A prevodnik funguje v podstate ako externa zvukova karta, ktora nahradza klasicku zvukovu kartu v PC, takze zvuk nebudes tahat z PC do zosiku cez vystup na sluchatka ako si spominal, ale budes ho z PC tahat bud z USB alebo najlepsom pripade cez digitalny koax.
Vsetko zavisi od penazi ktore do toho chces vrazit, prevodnik zozenies prakticky od par euro po desattisice eur.
E = mc2 +-3dB
lucas (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodino112 24. 5. 2011 10:22

Tak tak,D/A prevodnik (DAC) sluzi ako externa karta.Ale pokial ho nebudes mat,da sa pocuvat aj klasika cez sluchatkovy vystup z kompu.Nebude to zas nepocuvatelne.A zalezi aj aky prehravac mas v kompe.Jeden z najlepsich je foobar 2000...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků