Jak velký televizor a v jaké ceně máte, či chcete koupit?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Jak velký televizor máte, či chcete koupit?
27" a menší (TV/monitor) 3 %  2%  [ 3 ]
32" 19 %  18%  [ 19 ]
37" 11 %  10%  [ 11 ]
40" až 42" 29 %  28%  [ 29 ]
46" až 50" 24 %  23%  [ 24 ]
50" a větší 17 %  16%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 103

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 24. 5. 2011 06:07

Kvůli směřování dalších testů televizorů bych vás rád požádal o spolupráci. Rád bych věděl, v jaké cenové relaci a jak velký televizor máte, či spíše chcete pořizovat.

Zajímala by nás i výbava, kterou budete po televizoru chtít, případně další nároky. Pokud máte třeba i poznámku, co byste u TV uvítali, ale jaksi tam ve většině případů chybí, sem s tím.

Zajímá nás i po jaké technologii či po kterém výrobci pokukujete.

Předem díky za odpovědi.
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod jarda.abc 24. 5. 2011 07:22

Moje TV

Velikost 40 až 46. Ceny 46 rychle klesají.

Jednoznačně pasivní 3D.
Škoda že pasivní 3D od Samsungu bude zpočátku velmi drahé, ale zase obraz ve Full HD.
Minimum odlesků.
Internet s Flash.
DVB -T2.
jarda.abc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigT 24. 5. 2011 07:25

Osobně 32" kvůli obývací stěně. Finální volba padla na Panasonic VIERA TX-L32D25E, za 14tisíc (nad 15 tisíc bych už nešel)nabízí vše a má IPS panel s perfektním obrazem. 3D televize mě nechávají chladným.
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 24. 5. 2011 07:33

nejakou 107cku do 12 tisic
DNSTUFF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bramo 24. 5. 2011 07:36

Ahoj

chcem si kupit novy TV ale este vaham... kazdy TV ma nejaky nedostatok...
Moje priority podla poradia (sledujem to uz vyse roka a presiel vsetky techonologie aspon 10x)
Nie kazdemu mozu vyhovovat, je to len moj sukromny pohlad/zaujem o TV

1. DVB-S Tuner (nebavi ma uz pouzivat setopbox)
2. 46" (velkost akurat na moju stenu)
3. Nizka az velmi nizka spotreba (mensia spotreba, menej zahrievania, mensie zatazenie elektr. rozvodov u nas doma,...)
4. Cim tensi tym lepsie (okolo televizora sa bude chodit aj z boku, preto vizualne bude ovela lepsie vizerat ked bude na stene)
5. Cena okolo 1000eur by bolo fajn... okolo 1200-1300eur by som este ako tak prezil ak by som vedel ze to stoji za to....

Ostatne features ma vobec nezaujimaju... staviam si k tomu HTPC 8-)
Mobile: Panasonic GD70 > Nokia 7110 > SE T610 > Nokia N70 > Nokia E51
Notebook: Toshiba A15, WD myBook 320GB, LCD Phillips 19"
HTPC: Asus e35m-i deluxe, 4 GB Ram, SSD OCZ 64GB, 2TB WD Green
TV: Sharp 46LE830
Bramo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod markus48 24. 5. 2011 07:42

mam LG 32LH5000
a neviem si vynachvalit moznost pustania filmov z USB(tato funkcia aj rozhodla o kupe prave tohto modelu)
co by som prijal je DVB-C tuner(snad sa nemilim v nazve)
markus48
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krayzie 24. 5. 2011 07:50

Momentalne stale ficim na 40" Samsungu R86. Ale obzeram sa po novom, ktory by som chcel zakupit ihned po prestahovani sa do noveho (niekedy na jesen). Poziadavky mam nasledovne:
1. 55-65" FHD
2. DVB-S2
3. Pasivne 3D by bolo +, ale u LG sa mi nepaci polovicne vertikalne rozlisenie
4. Idealne by bolo, ak by TV mal v sebe aj nejake Media centrum (nieco ako podpora Plex u LG) a podporoval by AC3, DTS, DTS-MA passthrough, ale nie je to podmienka, kedze nie je problem dokupit xtreamer alebo nieco pod. (vsetky media sa budu tahat z domaceho servra po 1Gb kablovych rozvodoch), po 4 rocnom pouzivani HTPC ho uz mam plne zuby.
5. Dalsim + by bol matny povrch, ale podla toho, co som pozeral, ani neviem, ci sa nieco take este vyraba

Dalsim riesenim, nad ktorym rozmyslam je kupa nejakej lacnej 50" plazmy + FHD projektoru, uvidim podla ponuky zariadeni a financii.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jarda.abc 24. 5. 2011 08:18

Pasivní 3D i ve FULL HD.

LGE nyní pouští do jednoho pixelu 2 obrazy a definuje to jako FULL HD.
A Samsung u pasivního zase střídavě přepíná polarizaci přímo na TV spolu s obrazy pro levé na pravé oko.

Kromě pasivníhho 3D se s Tebou shodnu i v matném displeji, tedy já zkoumám i odlesky.
jarda.abc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod virsonina 24. 5. 2011 08:21

samsung křáp největší. 3 roky mu jsou 82cm lcd fullhd cena byla 25kkč. na obrazovce vlevo dole 15x15cm je barevnej flek, v tom místě jsou jiné barvy, světlejší odstín než kolem fleku. a taky vrčela jak kráva, po návratu ze servisu přestala vrčet a objevil se flek. ale to už bylo po záruce takže nechci nikdy samsung. A v electrowordu v plzni jsem četl článek z novin že si máš připlatit za prodloužený servis. chlápek měl samsung asi 40kkč cena, po 2,5 letech něco odešlo a náhradní díl už nedělají takže vyhodit a koupit novou.

Až odejde nebo ho vzteky vyhodím z balkonu tak vezmu něco kolem 110cm fullhd led. sharp

http://plzensky.denik.cz/zpravy_region/ ... i-dal.html
virsonina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dadasfx 24. 5. 2011 08:31

LG 50PV350 Az na to ze tam jsou zbytecne 2 scart konektory, ktere uz jsou dnes hodne hodne za zenitem a pritomnosti pouze 2 HDMI konektoru naprosta spokojenost. Proti starsimu modelu pro rok 2010 LG vyresili problem s vrcenim trafa. TV je naprosto ticha.

P.S. Podledni moznost hlasovani mela byt od 51" vice. Tak muzu u me tv hlasovat spravne ve dvou kategoriich
„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ 'Albert Einstein™'

Každý by chtěl do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.
dadasfx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 5. 2011 08:37

40" až 46" (LED) LCD alebo PDP. Zatiaľ mám 72cm CRT Panasonic, obraz ako víno (len by som už uvítal väčšiu obrazovku) :).
anonymni

Odeslat příspěvekod hekrhy 24. 5. 2011 08:41

Mám 94cm FullHD LG 37LD450...vyšla mě na něco přes 9 tisíc.
Je připojena k PC (použivám ji i jako monitor), takže jsem neměl žádné nároky na to, aby sama uměla přehrávat filmy, fotky apod., všechno mi to jede na kompu. Dokonce i televizní tuner co má, tak jsme zatím nepoužil (mám v počítači DVB-T kartu). Priorita pro mě bylo FullHD rozlišení, úhlopříčka a HDMI vstup.
Za ty prachy spokojenost...
hekrhy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejpal 24. 5. 2011 08:48

Už přes dva roky SAMSUNG 656 46" - 32 000..tenkrát + menčí samsungy 550.
Vše FullHD + sat HD + BR disc a podobný věci ;-)
Nedělejte to jako já a v ničem se zbytečně nerýpejte!!! RejpalX
rejpal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod schima 24. 5. 2011 09:15

Mám Philips 32PFL9705 kupovaná za 29.000,-

Co očekávám od TV a chtěl bych aby moje další TV měla

- Skvělý obraz / zvuk (kvalitní displej, vychytaná elektronika displeje, upscalling atd.)

- Multimediální funkce (přehravání všemožných formátů, konkrétně u Philipsu mě mrzí nepodpora titulků, u mkv si nemohu zvolit audio stopu, nedokáže si poradit s DTS zvukem, chybí mi nahrávání na USB disk - letošní modely by již měly nahrávání podporovat, velký problém je s Flash player ve webových browserech v TV, tudíž nemožnost se podívat např. na archiv ČT
- Dobrá konektivita TV (konkrétně mi u Philipsu chybí třeba optický výstup)
- Možnost si TV přizpůsobit (Barvy, Audio atd.), ale to již valná většina TV dnes má na dobré úrovni
- Chybí mi funkce PIP a Bluethooth připojení (což jsem tak nějak u Philipsu naivně očekával)
- V době webových browserů možnost připojit klávesnici k USB
- DVB-C/S/T HD tunery
Ještě doplním
- koukal jsem zprvu po Sharpu, dokud jsem nezjistil, že utekl od Full Led podsvícení a že kvalita upscalingu není až tak valná, zatím budu věrný Philipsu a budu doufat, že spousty funkcí dodělá
- velice mě mrzí, že když si přehrávám film (usb / síť), film si pozastavím, tak po přepnutí třeba na TV, či jiný zdroj signálu a opětovném návratu si TV nepamatuje co jsem přehrával a kde jsem skončil, což při tak hloupém přehrávači co Philips má je na odstřel
- u multimediálního přehrávače by stačilo dodat malou featurku v podobě Jump to time (vím, že se chci na film podívat od poloviny, tak si zadám čas a ne, že to budu 10 minut posouvat
Pokud budete chtít, klidně se rozepíšu více o TV
schima
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fatman 24. 5. 2011 10:18

37" Sharp Aquos LC-37D65E, přišla mne před 2,5 roky asi na 17 tis., větší úhlopříčku bych do stávajícího nábytku nenacpal.
V nové TV by potěšil DVB-S tuner, přehrávač filmů (po síti/ext. disk) a obsahu z internetu - zkrátka nahradit spotřebiče okolo.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků