Zero DAC

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kosarik 19. 5. 2011 20:39

Pokud Ti odešly jen operáky v headampu, tak o nic nejde, mám doma asi ještě 4 ty původní 082, co tam byly. :-) On ten headamp opravdu za moc nestojí, jak říká Hergarok. I když jsem udělal ve sluchátkači tzv. minimod a vycvakl jsem ven dva kondíky u patic, tak to moc nepomohlo. Je to trochu lepší ve výškách (což se dalo čekat), ale jinak je to skoro stejné! Zato Hergarokova úprava výstupního bufferu je slyšet fest a diskrétní HDAM modul, který mám na výstupu je špičkový ve srovnání s běžnými operáky. Už jsme ho s kámošem zkoušeli i na jiných převodníkách (třeba s AD1955) a vždycky šel zvuk o třídu výš. Asi objednám další... :-D

-- 19. 5. 2011 21:41 --

V DACu je jen jeden operák, Ty mluvíš o dvou, takže ses musel hrabat ve sluchátkáči, ne????
kosarik
Junior

Odeslat příspěvekod Hergarok 19. 5. 2011 20:49

daruma: no tak co jsi provedl: prohodilo se napájení + <-> -, pak se prohodily vstupy, ale hlavně se prohodil jeden vstup s výstupem :/
Mezi AD1852 a tím operákem jsou elektrolyty a odpory cca 2k, takže bych řekl, že na 90% DACčko "žije". Operák je ale definitivně usmaženej :)
Zkus tam hodit nějaký obyčejný dvojitý operák na odzkoušení (třeba ze sluchátkáče, jestli to chceš risknout), jestli to funguje, abys zbytečně nemusel kupovat drahý OPA627.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosarik 19. 5. 2011 20:51

Tak už jsem to taky konečně pochopil, kde to bylo... :D
kosarik
Junior

Odeslat příspěvekod daruma 20. 5. 2011 06:07

Díky všem za rady, vyzkouším.
Řekl bych, že ZERO není ještě úplně mrtvé, protože když jsem tam ten operák vrátil správně, tak to hraje jak do sluchátek, tak i do beden, které mám na připojené k výstupu do zesilovače. Akorát to hraje strašně slabě.
daruma
Junior

Odeslat příspěvekod neis 21. 5. 2011 06:45

Po zklamání z udacu2 ještě zkusím Zero =) Který typ by jste doporučili ? Známý mi ho potom vytuní =) Díky
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 21. 5. 2011 07:46

neis: Který typ? No ono není moc na výběr, vybrat si můžeš jen operáky v DAC a USB modul, takže já bych jednoznačně bral verzi s OPA627 a možná i s USB (pokud ti to k něčemu bude).
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 21. 5. 2011 10:35

JJ díky ;) Raději jsem se chtěl ujistit. Mám vybraný model s OPA627 a USB.. asi je jinak jedno u jakého prodejce že ?
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kosarik 21. 5. 2011 18:19

Pokud chceš pár doláčů ušetřit a uvažuješ o tunění Zera, tak si vezmi radši jen základní verzi bez USB a s OPA2604! K tomu bych si později přikoupil nějaký slušnější převodník z USB na SPDIF, který zvládne i hi-res nahrávky, takže aspoň něco s čipem Tenor TE7022L (24bit/96kHz). Z prodejců na eBayi je ověřený wsz0304. Verze bez USB s OPA2604 stojí cca 161,- USD, ale radši předběžně počítej s tím, že Ti na to od letošního dubna můžou celníci narvat ještě 20% DPH...
kosarik
Junior

Odeslat příspěvekod Hergarok 21. 5. 2011 18:35

kosarik: z jakého důvodu doporučuješ OPA2604 namísto OPA627 ?
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daruma 21. 5. 2011 19:19

Zkusenost ze Shenzen store, Polly posila deklarovany jako prezent s hodnotou 50USD, doruceno bez cla/dph.
daruma
Junior

Odeslat příspěvekod kosarik 21. 5. 2011 19:47

To Hergarok
Šlo mi o to, že pokud si bude chtít hrát a měnit operáky v bufferu a mělo by v něm skončit něco úplně jiného, tak nemusí kupovat zrovna verzi s OPA627, která je o něco dražší. Já jsem si ho třeba tak kupoval, protože jsem předem věděl na 100%, že tam dám HDAM modul. Podle mě má největší přínos v Zeru Tvoje úprava a diskrétní konec v bufferu a není to jen můj názor, prostě to je slyšet a hraje to líp. Můžeš se někdy, až pojedeš kolem zastavit a porovnat ten rozdíl!!! ;-)
To daruma
Před měsícem jsem kupoval druhé Zero od wsz304, deklaroval ho v papírech jako vzorek s cenou 50 USD, ale celníci ho stejně rozbalili, ale naštěstí jsem nic neplatil (DPH)...
kosarik
Junior

Odeslat příspěvekod Hergarok 21. 5. 2011 20:32

kosarik: můj osobní názor na HDAM je vcelku negativní. Na head-fi se vedla velmi dlouhá diskuze a HDAM z toho nevyšli jako jednoznačný vítěz, ale prostě jako preference některých lidí.
Já zkrátka nevěřím, že drahý operák precizně vyrobený v továrně bude hrát hůř než nějaký slepenec ze součástek standardní kvality, který je zapojen prakticky stejně jako ten tovární operák.
Navíc když vidím, jak se v ZERU ten HDAM válí u trafa a k tomu vedou ty dlouhý kábly, tak mi jde mráz po zádech :-D
Nicméně namísto keců by bylo lepší nechat "promluvit uši" :)
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kaapoo 26. 5. 2011 17:14

mohli by ste mi prosim poradit ohladom prepojenia?

Audigy 2ZS ma sice digital out ale je to iba cez minijack (a nie je to optika). aky kabel mam pouzit, aby som ho mohol pripojit do coaxu na zeroDAC?

optika z tej audigy nepolezie :) . skusal som pouzit kabel 3,5mm stereo jack > RCA tak, ze tenjack som dal do digita outu na audigy a lavy RCA do coaxu na ZeroDAC, ale nesiel ziadny zvuk.

malo by to tak fungovat alebo som iba daco zle nastavil/nenastavil?

dakujem.
Na doma: Amarok DAC (~ ZERO DAC) => Denon D-M38DAB => Wharfedale 10.1

Sluchatka: Sennheiser HD 600 (DIY cable) | Audio-Technica ATH AD500 | Grado SR60e | AKG K272 HD | Superlux HD681 EVO

Na cestach: => Fiio X1 => Vsonic VSD5
kaapoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 26. 5. 2011 17:41

kaapoo: na Audigy "jedna" mi stačila redukce 3.5mm mono -> RCA a dále jsem použil obyčejný coax. U Audigy 2 to bude pravděpodobně stejné.
Otázkou je, jestli to máš dobře nastavené a na ten digitální výstup něco jde.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kaapoo 26. 5. 2011 18:24

no, mal som to prepnute na digital OUT a skusal som to s kablom 3,5mm stereo jack > 2x RCA, s tym ze som zapojil iba jeden RCA (lavy) a neslo z toho nic.

myslite ze mohol byt problem v tom?

cize povedzme tento adapter http://cgi.ebay.com/3-5mm-male-mono-plu ... 43a3bba520 + tentokabel amalo by to ist? http://cgi.ebay.com/12-FT-COMPOSITE-VID ... 5ae0987fbc
Na doma: Amarok DAC (~ ZERO DAC) => Denon D-M38DAB => Wharfedale 10.1

Sluchatka: Sennheiser HD 600 (DIY cable) | Audio-Technica ATH AD500 | Grado SR60e | AKG K272 HD | Superlux HD681 EVO

Na cestach: => Fiio X1 => Vsonic VSD5
kaapoo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků