Anketa: Kolik byste zaplatili za stažení (půjčení) filmu?

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Kolik byste zaplatili za stažení (půjčení) filmu?
Nic 10 %  6%  [ 10 ]
9 Kč 18 %  11%  [ 18 ]
19 Kč 21 %  13%  [ 21 ]
29 Kč 31 %  20%  [ 31 ]
39 Kč 9 %  5%  [ 9 ]
49 Kč 9 %  5%  [ 9 ]
59 Kč 1 %  0%  [ 1 ]
69 Kč 2 %  1%  [ 2 ]
Měsíční paušál (např. 200 Kč) a pak k dispozici libovolný počet filmů 52 %  33%  [ 52 ]
Celkem hlasů : 153

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 28. 5. 2011 15:03

Tak konečně spustili dlouho slibovanou internetovou on-line videopůjčovnu. Je na adrese http://www.cinema.cz a měla by být k dispozici i na TV Samsung ve Smart TV.

Při prvním pohledu mne zarazily dvě věci. Za „novinku“, čili rok starý film, zaplatíte 69 Kč, za starší film pak 39 Kč. Platba je za pronájem filmu na 24 hodin, nikoliv za stažení filmu tzv. navždycky. Což vzhledem k tomu, že leckterý nabízený film na DVD na stánku koupíte i za 19, je poněkud hodně přitažené za vlasy.

Co si o tom myslíte vy?
Kolik by musel film stát, abyste si ho koupili on-line?
A má podle vás vůbec smysl taková služba?
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod Bína 28. 5. 2011 15:32

70 Kč bych dal maximálně za nějakou úplnou novinku která třeba zrovna vychází na DVD. Platit 70 Kč za film, který si můžu v klidu zkouknout na HBO nehodlám.

39 korun za klasiky co už jsou všude na stáncích za 49 a míň(a to někdy i nabušené DVD edice s kupou bonusů) je nanic.

Ale tohle je můj pohled jako filmového fanouška, který si platí HBO a občas si koupí nějaký hit v trafice.

Pro průměrnou rodinu to bude dobrá služba, projdou nabídku a v klidu koukají. Za "novinky" ušetří, u starších filmů nebudou muset oblézat trafiky nebo čekat až to dá nějaká televize. Pro ně ta cena asi bude přijatelná.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feval 28. 5. 2011 15:48

Úprimne povedané neviem si predstaviť človeka, ktorý by za dané ceny túto službu využíval pravidelne. Ani v prípade priemernej rodiny. Majú chuť si pozrieť film? Ich 12 ročný tínedžerský syn si sadne za počítač a film stiahne ZADARMO za 5 minút. A to aj novinku, ktorá práve beží v kinách. A nie je to v tom, že by ľudia neboli ochotní platiť. Veľa z nich má zaplatené rôzne rapidové účty. Lenže v porovnaní cien si môže stiahnuť stovky filmov oproti desiatkam požičaných. Jediná možnosť, aby sa podobná služba masovejšie rozšírila je zníženie cien. Tak ako máte v možnostiach výberu - 200 korún mesačný paušál sa mi zdá prijateľné.
feval
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 28. 5. 2011 16:44

Pro mne jako člověka pohodlného, pokud má ta půjčovna dokonale zvládnuté informace o filmech a dostatečnou zásobu filmů tak potom to vidím výhodnější oproti DVD - nezabírá mi to místo v poličce ani na HDD a přitom se můžu podívat na co chci (podmínkou je že to mají v nabídce).

Na druhou stranu filmy ve standardním rozlišení už nějakou dobu nesleduji, takže pokud ta půjčovna nebude v HD tak mě to moc nezajímá.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 28. 5. 2011 16:58

feval --> Lepsie by som to nenapisal, radsej si zaplatim filehosting (a aj si ho platim uz dlhsiu dobu).
marts --> Presne. Musia kvalitou konkurovat scene releasom - inak nemaju sancu.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jito 28. 5. 2011 17:25

Na té stránce je někde napsáno,že to je celé DVD?A pokud ano,tak velikost 5 nebo 9?Já to tam neviděl....
70 korun za film pochybné kvality?Ani náhodou. :-P
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 28. 5. 2011 17:34

Pokud film stahujete, má nejvyšší možnou kvalitu, která je srovnatelná s DVD. Datový tok je zhruba 2Mbps. Celý film bude mít velikost cca 1,5GB (při stopáži 90 minut).


Tohle je tak jediné info co jsem našel.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 28. 5. 2011 17:41

To odpoveda DVD ripu v DivX / XviD na 2 CD :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ujoslav 28. 5. 2011 17:42

SD rozlíšenie, v Silverlighte, s DRM.
To nech si za 70 Kč niekam strčia.
Chválim aspoň, že je možné preprínať dabingy, sú tam titulky a zoznam kapitol.

-- 28 Máj 2011, 18:45 --

Ak by tam boli HD filmy tak týždeň pred oficiálnym vydaním na DVD/BD a DRM by to obmedzilo napr. na 14 dní a nie na 24 hod., tak by som za to tie prachy možno aj dal.
Na cesty: Clip+ => UE Triple.Fi
Do práce: iAudio X5L 120GB => UE Triple.Fi
Doma zdroj: Carat-Ruby 2 / ARCAM CD72T
Repro: ARCAM A85 => Monitor Audio RS6
Slúchadlá: Dispre II JFET => Sennheiser HD800
ujoslav
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondřej_ 28. 5. 2011 19:04

Proč srovnáváte půjčování filmů na televizi s DVD v trafikách nebo HBO?

Chodíte do hospody? Jo? A proč si nekoupíte lahváč za půlku?

Srovnávejme srovnatelné.

---

Mně osobně se nelíbí těch 24 hodin, které vládnou všem půjčovacím serverům (iTunes, Amazon VOD, ...). Když si člověk pustí film jeden večer a chce se k němu vrátit další den, tak už to nemusí stihnout. Tady to odchytli ideálně, že si člověk může připlatit za 48 hodin a je to levnější než 2x24. Bohužel ale člověk často neví předem, že víc jak 24 hodin bude potřebovat :(

A ty bonusy jsou příjemný. Za mě dobrý.
Ondřej_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feval 28. 5. 2011 19:47

Ondřej si trochu mimo. Keď to chceš takto porovnávať, tak by sme sa museli baviť o návšteve kina a nie o požičiavaní filmu. A tá cena za 48 hodinové požičanie je podľa mňa už úplne prestrelená.
feval
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondřej_ 28. 5. 2011 19:58

V čem jsem mimo? Já nic s ničím nesrovnávám, jen hodnotím službu jako takovou.

Ještě se divím, že nikdo nechtěl filmy v quad HD, bez DRM, 16 jazykových verzích a dostupnost v den uvedení do kin. V jiných diskusích běžné.
Ondřej_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 28. 5. 2011 20:10

Srovnávat se musí.Pokud za něco mám zaplatit,tak chci vědět za co a za jakou kvalitu!Nebo tobě je jedno za co platíš?
Pokud chce někdo 40 korun za kvalitu videa na datové úrovni filmu do mobilního telefonu,tak to se na mě nezlob.
Ne,že bych to dělal,ale to si raději koupím to DVD v trafice....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondřej_ 28. 5. 2011 20:29

Opakuji. Celá podstata cenotvorby je zakomponovat do toho nejen cenu podobných produktů a kvalitu výrobku samotného, ale i jiné aspekty (pohodlí, *místo*, dostupnost, ...).

Když sedím večer u televize/počítače... tak nejsem zrovna v trafice. A i kdybych měl trafiku pod bytem, kdo mi zaručí, že tam mají všechny ty filmy, které půjčovny nabízí? A kdo říká, že mám DVD přehrávač u televize/počítač s DVD mechanikou.

Tohle je u nás docela unikátní služba. Pokud přemýšlíte nad nabízenou cenou, tak přemýšlejte nad srovnatelnou konkurencí (běží stále ta služba od ČT?) a nad tím, zda jste ochotni dát 40-70 korun za okamžité přehrávání filmu.

Pro mě třeba služba nemá smysl, protože na filmy chodím do kina a televizi mám na pořady na ČT. Nebudu tady ale nad nimi lámat hůl, že to jsou zmetkové, co mi nedají všechny filmy za babku.
Ondřej_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hopik007 28. 5. 2011 20:45

Jeste jsou nezkousel zadny film..ale pokud by kvalita byla alespon rovna dvd, .. tak 39 kc do zacatku (verim,ze by to casem mohlo byt nize) je naprosto v poradku cena. Pokud byl nejaky plugin pro xbmc a velky pocet filmu..tak na ty moje 2-3 filmy tydne je to naprosto idealni reseni na ktere jsem dlouho cekal. Verim mistnim pisalkum,ze i 2 koruny za film by byly hodne. A psat,ze je to drahe ,kdyz lidi uz maji zaplacene hotfile .. co na to rici..hmm :)

-- 28. 5. 2011 21:54 --

Jeste neco do ankety. Pokud bych si mohl online cokoliv spustit... samozrejme i v HD.. serialy..no proste "vse". tak velice rad vyhodim disky z okna a za pausal cca 400kc mesicne bez problemu. Snad se toho nekdy dockam. Vetsinou kdyz dokoncim po praci vsechny nezbytne domaci ukony tak je pul 8 a na 8 chci film. A i kdyz mam pristup na velmi pekne filmove zdroje a optiku net (coz asi kazdy nema), tak vyhoda okamziteho spusteni a te pohody je pro me prvorada.
hopik007
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků