Jaká sluchátka do cca 1000 Kč?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 6. 2011 20:28

Slabouch a vladi2004: VSONIC R02 PRO II
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hygeras 13. 6. 2011 18:05

Zdravím,
po sluchátcích mě vždycky boleli uši, stačilo pár sekund. Buď mi vadila hlasitost nebo jsem si ji stál na tak nízkou hodnotu, že mě bolela hlava z prolínání zvuků z okolí. Byla to jak sluchátka "přibalená", tak i dražší, různých konstrukcí. Poté jsem si pořídil nový mobil (SE x10i), ke kterému jsem dostal špunty. Párkrát jsem si v nich tak na zkoušku něco poslechl a zjistil, že mě z nich nic nebolí. Chvilku jsem si z nich příjemně poslouchal, dokud nepřišel bratr s nějakými dražšími sluchátky a najednou mi ty moje přestaly stačit.
- ačkoliv jsem si všiml, že sposta lidí (samozřejmě spíš amatérů) hodnotí sluchátka podle bas, u mě je to přesně naopak, slouží mi jenom tak k doplnění hudby
- poslouchám spíše "měkčí" muziku, hlavně soul, ale pokud se mi nějaká písnička líbí, nezáleží na žánru. Věřte nevěřte, i několik hiphop kousků by se u mě našlo.
- hodně mi záleží na odzvučení, jak jsem psal výše
- špunty
Cenová kategorie: Maximálně 700
Nikdy jsem neměl rád lidi, kteří se rovnou ptali, aniž by si vybrali podle recenzí, ale vzhledem k mým speciálním požadavkům jsem si dovolil požádat o pomoc vás.
Díky moc
Hyg
Hygeras
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mudrnudl 14. 6. 2011 08:00

Zdravim! Precital som si celu tuto temu aj mnohe ine. Aj tak si myslim, ze kazdy ma specificky problem pri vybere. Ja by som potreboval sluchadla na cesty. Pocuvam hlavne h/p/s metal, kde kopaky idu v skutocne rychlom slede, co spominam kvoli tomu, ze sluchadla by mali stihat, rozlisovat bubny a nech sa nezahuhlavaju. Nejsom basshead, aj ked je velmi prijemne pocut doprovod basgitary. Spevaci tychto kapiel maju casto az zensky rozsah hlasu a kedze bubenici idu ako masiny, tak hajtky byvaju hodne frekventovane, nerad by som preto aby zvuk bol ucinkany ale ani tlmeny. Teraz trosku detaily, co a ako...
Typ: In-ear
Zdroj: iPhone, pesnicky v lossless ale aj mp3
Sucasne sluchadla: Creative EP-630 (spokojnost hlavne kvoli super tlmeniu)
Limit:100€

Vopred dakujem za ochotu pomoct.
mudrnudl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 14. 6. 2011 09:49

ak hladas skutocny rychly a kontrolovany bas, pozeraj sluchadla s tlakovim menicom :) http://headphones.cz/inshop/prenosna/sp ... -black.htm
alebo http://headphones.cz/inshop/prenosna/sp ... fe-111.htm

referencie ti vsak nenapisem..
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mudrnudl 14. 6. 2011 12:48

Tie Q-Jays sa mi pozdavaju najma kvoli tomu prislusenstvu, ale ako hovoris, chcelo by to niekoho kto vie ako hraju.
Kazdopadne dakujem za tipy.

EDIT:
Este ma zaujimaju dve veci. Ak sluchadla predlzim pomocou kabla 3.5mm jack samec a na druhom konci samica, je to nejakym sposobom obmedzujuce? (myslim, ci to ma vplyv na reprodukciu)
Pri tych Q-Jays pisu, ze jednu predlzoacku su ochotny zamenit za taku kde bude iPhone koncovka. Preboha naco je dobry kabel s takou koncovkou na jednej strane a na druhej 3,5mm jack samica?
mudrnudl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 14. 6. 2011 13:20

zeby ako predlzovacka? :-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 14. 6. 2011 13:36

TO k tomu iphonu, tam se jedná o to, ž konektor je tam hodně úzký aby se do iphonu vešel(ale to platí jen u první generace).

porovnání s Phoanky a Ety: viewtopic.php?f=1712&t=1084895
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 6. 2011 18:51

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hygeras 14. 6. 2011 19:32

Díky moc Wolverine, vezmu ty jays dvojky. Předpokládám, že repas se na zvuku neprojeví.
Hygeras
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 6. 2011 21:07

Ty a-JAYS Two z odkazu jsou použité a je na ně dán lepší (odolnější) konektor.
Two mají temnější charakter (spíše příklon ke spodnímu pásmu), ale hrají o něco líp jak One.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mudrnudl 17. 6. 2011 20:40

Este momentik...
Nasiel som samu chvalu na Etymotic Research ER-6i. Ako hraju v porovnani s q-jays?
Ak by som ich zobral z USA, vysli by ma zrejme lacnejsie a ja sa mensej cene rukami nohami nebranim.
Alebo snad nejake ine sluchatka? Aby ste nemuseli citat ten predosly post, tak: limit 100€, typ In-Ear, zdroj iPhone (lossless Power Metal), posledne sluchatka Creative EP-630 (spokojny som lebo vyborne tlmia)

Prosim pisat cele nazvy, v skratkach sa nevyznam.
mudrnudl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 17. 6. 2011 20:46

no, na úrovni Q-jays jsou až HF5.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mudrnudl 17. 6. 2011 21:01

Takze tam je velky rozdiel?
Ach... Bol som poteseny ich objavom pretoze recenzent pocuva presne to co ja a vychvalil ich do nebies.

Ak by si bol taky laskavy a napisal mi cele nazvy sluchatiek od inych znaciek, ktore su v tejto cenovej kategorii, bol by som vdacny. Vynechaj horsie od tych q-jays.

Vopred diky za tvoju ochotu a cas
mudrnudl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 17. 6. 2011 21:04

Etymotic HF5, Phoank Audeo , Sennheiser IE7, Hifiman 262, Monster turbine.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ohm711 17. 6. 2011 21:21

Zdravím,
Budu si kupovat Clipa+ a chtěl bych k němu nějaká sluchátka. Líbí se mi více basů.
Po přečtení tohoto topicu mě velmi zaujali a-Jays two.

Měl bych na vás prosbu. Asi se vám to bude zdát úplně stupidní, ale zkusím to.
Nenašel by se tu někdo kdo má sluchátka Sony Ericsson HPM-77 a ty a-Jays two, nebo nějaké podobné a porovnal zvuk?
Vím že pro vás jsou HPM-77 odpad, ale pro mě to jsou nejlepší sluchátka který jsem měl. Já si prostě nemůžu pomoct, ale prostě lepší jsem neměl a to jsem jich už pár vystřídal. Sice nikdy ne nic pořádnýho, ale nějaký Sennheiser, Philips, Emgeton, Koss a mnoho dalších obyčejných a prostě HPM-77 s přehledem vyhrávají.

Tak kdyby se někdo našel a řekl mi jestli a o kolik jsou na tom a-Jays two lépe.

Předem moc díky.
Ohm711
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků