Ipod 5G 80GB + Rockbox

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pepa.marcik 12. 7. 2011 09:14

Zdravím,

chci se zeptat jestli nemá někdo zkušenosti s Ipod 5G 80GB + Rockbox. Mám Sansa Clip Plus taky na rockboxu, ale jsem častý "přepínač hudby" a přehrávač je na mě dost malý. Chtěl bych si ho nechat spíše na běhání a na sport. Ipod bych bral domů a do práce. Bazarově sehnatelný za 2000,- Proto se ptám, nabídne mi stejnou reprodukci nebo popřípadě i lepší Ipod s Rockboxem?

Sluchadla: Sennheiser IE8
pepa.marcik
Junior

Odeslat příspěvekod Milos66 13. 7. 2011 19:47

Rockbox na 5G nedáš. Tu si to nájdeš
http://www.rockbox.org/
Milos66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Balda_87 13. 7. 2011 20:33

Ipod color 60gb s rockboxem ie8 sedí jak ***** na hrcec.. Jo a jsem upe stejnej typ jak ty.. při tak častým poslechu se nedá věčně poslouchat to samý.. :pozor :oboze :tleskani

-- 13. 7. 2011 21:38 --

Milos66 píše:Rockbox na 5G nedáš. Tu si to nájdeš
http://www.rockbox.org/

proč že vlastně ne? :D
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 13. 7. 2011 20:52

Milos66 píše:Rockbox na 5G nedáš. Tu si to nájdeš
http://www.rockbox.org/


Vždyť je tam napsanej jako podporovanej.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepa.marcik 13. 7. 2011 21:21

no tak ted jsem mel na chvili hnedo v kalhotech :) byl jsem si totiz jistej ze 5G je podporovanej. nastesti opravdu je. v patek to ma dojit tak uvidime. z ceho mam strach, je baterka. koupil jsem driv z ebay ipod 6G a to bylo slapnuti vedle. mizerny vystup a vydrz 4-5 hodin a to i po vymene baterie jak v servisu tak i osobne, kterou jsem koupil...
pepa.marcik
Junior

Odeslat příspěvekod portapro 13. 7. 2011 21:41

Mám taky pár dotazů:
Pokud si koupím iPod classic poslední generace,na tom mi rockbox nepojede podle stránky,že?
A nevíte jak je to s výměnou disku? Bude problém upgrade třeba na 320GB? Přijme iTunes tak velkej disk?
portapro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 13. 7. 2011 22:05

Rockbox na poslední generaci by měl být blízko dokončení.

KDyž ten disk seženeš, tak to zvláfne. Ale nemyslím si že je tak velkej disk do ipodu, 5,5 g do sebe vecpe 240.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enregistree 14. 7. 2011 13:37

pepa.marcik píše:mizerny vystup a vydrz 4-5 hodin a to i po vymene baterie jak v servisu tak i osobne, kterou jsem koupil...

rockbox ma horsi rizeni spotreby nez originalni apple firmware, tam by baterie mela vydrzet dele…
--
L_u_k_a_s
enregistree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos66 14. 7. 2011 14:07

Bína píše:
Milos66 píše:Rockbox na 5G nedáš. Tu si to nájdeš
http://www.rockbox.org/


Vždyť je tam napsanej jako podporovanej.


Ja sa ospravedlňujem. Mám iPod 6G / 80 GB. Tam rockbox nedám.Som to proste prepískol, no.
Milos66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepa.marcik 14. 7. 2011 19:12

no ja treba rockbox mam na Ipod 6G. ale neni to origo. nasel jsem to na wiki vcetne navodu a verze je 0.2.1. presto chci prejit na Ipod 5G, slysel jsem ze to hraje obstojne...

* jeste se zeptam na to rizeni baterie. vydrz je pro me dost dulezita, ale kvalitni vystup urcite vic. nevite jak moc velky je rozdil??? mezi ipodem a ipodem + rockbox.
pepa.marcik
Junior

Odeslat příspěvekod pepa.marcik 15. 7. 2011 08:21

tak me misto Ipodu 5G dosel Ipod 6G. asi velkej problem rozeznat modely. prodavam tedy dva Ipody 6G jeden 120gb druhej 80gb. co kus to 2 tisice. (ten 120gb je v horsim stavu) kdyby mel nekdo zajem

* a jeste se tedy zeptam: co Ipod 6G bez rockboxu + sennheiser IE8? priblizuje se to aspon vzdalene k Sanse Clip Plus + rockbox + IE8?

a to Bína: jak moc si prosim jistej ze je blizko dokonceni... ma cenu cekat? nebo sehnat Ipod 5G?
pepa.marcik
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 15. 7. 2011 11:02

Nevím, zahlédl jsem to na head-fi, dál jsem nezkoumal.

Jinak doplnění, ten 120 GB model je 6,5 G, 80 je 6G. Imho obě tyhle generace hrají nic moc, ipod classic 7G(ten aktuální s 160 GB) je znatelně lepší.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos66 15. 7. 2011 14:04

No tak kombinácia Classic 6G a IE8 je hrôza. Mám osobne vyskúšané a stále aktuálne v prípade núdze. Slúchadlá degradované o min 2 triedy. Najhoršie asi dopadajú stredy. Clip+ napočúvané nemám, ale dcéra má Sansu E260. Ten je teda o dosť lepší ako iPod.
Milos66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepa.marcik 17. 7. 2011 17:17

a kdyz nahraju tohle http://www.freemyipod.org/wiki/EmCORE ? nebo jaky je rozdil mezi klasickym rockboxem a rockboxem instalovanym pres emcore?
pepa.marcik
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků