Zvuk: iP 4 vs Samsung G S2 + další debata o smartphone

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod javak810i 22. 7. 2011 19:28

Jak rikam. Ja mam Jays Q-Jays a posloucham mp3 320kbps a se zvukem jsem spokojeny. Oproti Sgs 1 jsem zhorseni nezaznamenal. A rozhodne bych netvrdil, ze je na tom sgs 2 spatne. Porad patri do pomyslne top 10 podle me. Spolecne s iphony, nokii 5800 a n8 a galaxy s1. Na iphone asi mit nebude, holt apple je v tom dobry a muze se opirat o ipody, ale z tech ostatnich smartphonu je sgs2 rozhodne jednim z nejlepsich.
javak810i
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod king23 22. 7. 2011 19:33

Promiňte trošku off topic, ale proč proboha pořád všechno srovnáváte zrovna s Iphonem?
Proč tak dokonalý mobil jako je Samsung Galaxy SII někdo srovnává s průměrným a předraženým mobilem, který je výkonostně úplně někde jinde??
Neberte to nijak zle, ale myslím, že tady by se hodilo spíše srovnání s konkurencí - HTC Sensation, LG Optumus 2X (3D)
king23
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bersekersk 22. 7. 2011 19:37

Zdravim, mam SGS 2 a sluchadla AKG K -319, zvuk aj hlasitost je super, samozrejme zalezi ot bitratu mp3jek, cim vacsi, tym lepsi zvuk. Mal som predtym Samsung Wave kde bol zvuk na takmer identickej urovni, okrem toho mam Nokiu C5 kde je zvuk a hlasitost o cosi horsia a pouzivam aj mp3 prehravac Creative Zen X-fi 2 kde je zvuk, hlasitost a cistota citelne lepsia ako na SGS 2. Napriek tomu si vsak SGS 2 poradi s muzikou excelentne (zalezi od sluchadiel a bitratov skladieb). Iphone 4 som neskusal.
bersekersk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod javak810i 22. 7. 2011 20:05

king23 píše:Promiňte trošku off topic, ale proč proboha pořád všechno srovnáváte zrovna s Iphonem?
Proč tak dokonalý mobil jako je Samsung Galaxy SII někdo srovnává s průměrným a předraženým mobilem, který je výkonostně úplně někde jinde??
Neberte to nijak zle, ale myslím, že tady by se hodilo spíše srovnání s konkurencí - HTC Sensation, LG Optumus 2X (3D)


Uklidni se, bavime me se tu snad jen o kvalite auida ne? Tady.se nehodnoti mobil jako celkove, tim je pro me sgs2 taky lepsi. Ale je pravda, ze iphone 4 hraje o neco lepe, ale tak sgs2 by potom mohl byt uplne dokonaly a.to by se samsungu nevyplatilo xD
javak810i
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 22. 7. 2011 21:31

I přestože, zvukový výstup u S2 mohl být lepší. Já osobně ho hodnotím jako velmi dobrý průměr. Měl jsem Optimus 2X, který má sice Wolfson micro, ale jeho zvuk byl mnohem horší - jak ze zařízení za dva tisíce. Dokonalé zařízení neexistuje a nikdy existovat nebude. Vždy bude zařízení s kompromisem. Galaxy S2 se k dokonalosti skoro přibližuje, těžko očekávat, že bude excelovat ve všech oblastech.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 22. 7. 2011 21:44

king23 píše:Promiňte trošku off topic, ale proč proboha pořád všechno srovnáváte zrovna s Iphonem?
Proč tak dokonalý mobil jako je Samsung Galaxy SII někdo srovnává s průměrným a předraženým mobilem, který je výkonostně úplně někde jinde??
Neberte to nijak zle, ale myslím, že tady by se hodilo spíše srovnání s konkurencí - HTC Sensation, LG Optumus 2X (3D)

Jelikož je iPhone 4 na pomyslné špičce co do audia v mobilních telefonech, srovnání je minimálně na místě ;)
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javak810i 22. 7. 2011 21:46

Přesně tak, mít kvalitnější audio výstup, kovovou konstrukci a lepší výdrž, tak je to dokonalý telfon a ten nidky nidko nevyrobí :D.

Jinak i tak se podle mě řadí Galaxy S2 k mobilní elitě, čímž jsou:

Apple iPhone/y
Samsung Galaxy S
Samsung Galaxy S2
Samsung Beat
Nokia 5800
Nokia N8
HTC Incredible
SE Xperia Arc
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 22. 7. 2011 22:05

Pozor Motorola Atrix 4G má hudební výstup minimálně na úrovni iPhone 4 ! ! !
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javak810i 22. 7. 2011 22:18

Bral jsem to podle telefonů, které jsem měl/ o kterých je to známé a které se prodávají v EU. Motorola Atrix říkáš? Ukaž :D

Jinak ani ta nevypadá na spatny foun. Vysoke rozliseni displaye, velky akumulator, ted tohle... Skoda ze to je Motorola s mizernou podporou a zamcenym bootloaderem.
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 22. 7. 2011 22:33

O Atrixu jsem uvažoval, ale u nás se neprodává a když, jedná se o prapodivný dovoz, případně má prostě extra vysokou cenu jako na Sunnysoftu a to je to stále jen předobjednávka :-)
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 22. 7. 2011 22:56

Atrix je výborné zařízení a kupodivu v recenzích nemá skoro žádné mínusy. Je mu pouze vytýkán fotoaparát, plasty - které jsou ale kvalitní nebo pouze TFT displej.

Jinak ta podpora je spíše nepodpora. Motorola je opravdu hloupá, představí skvělé zařízení a v jejím zájmu by mělo být co nejdřívější uvedení na všechny trhy. A ne, že Atrix prodává v pár zemích. Snad ani v Německu či ve většině Evropy není k sehnání....

Jinak u Sunnysoftu by měl být skladem v srpnu.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javak810i 22. 7. 2011 23:04

Hmm, fotoaparát.. Poslední dobou to Motoroly flákaj, škoda. Tak rozhodně za ní svůj SGS2 nevyměním, a to bych ještě musel připlácet. A abych čekal do srpna.. ee. S SGS2 jsem spokojen.

Trošku OT, ale teď jsem se zamyslel, jaký telefon koupím potom.. Pochybuju, že se začnou v roce 2012 nasazovat 4-jádra a i kdyby, asi mě to nechá chladným. Proč?

1) Natáčet/přehrávat full hd video zvládne SGS2 v pohodě
2) Internet je plynulý za všech okolností včetně flashe
3) Her využívající 2jádro ještě moc není a stejně si chci koupit Sony Playstation Vita, kde ty hry budou o něčem jiném
4) Pochybuji, že by měly 4 jádra menší spotřebu baterie.

Takže po mě: Určitě to bude nějaké výkoné 2jádro, nejspíš s NFC čipem. Budu se soustředit více na konstrukci a pak samozřejmě i display, foto, video, hudbu a výdrž. Celkem mě zajímá, co se vyklube z Xperie Duo.
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 23. 7. 2011 00:35

Motoroly nikdy nevynikaly nebo se nemohly kvalitním fotoaparátem. Vyjímkou byla pouze Motorola Zine ZN5 nebo VE66.

A za osazení více než průměrného fotoaparátu (Galaxy Ace fotí třeba mnohem lépe) bych vyhodil člověka, který Atrix projektoval. Top model a za 15 tisíc aby měl takhle bídný fotoaparát.

Oni už říkali, že dvoujádro bude mít minimálně stejnou, ne-li lepší úsporu jak jednojádra. Kec! Sensation, O2X nic moc výdrž. Galaxy S2 má slušnou výdrž ale za to může i silná baterie 1 650 mAh. A přesto je to klasický jednodenní telefon.

Nechápu, co vedlo Samsung ke kroku, že Galaxy osadil čipem Yamaha, měl se držet osvědčených komponentů, u první generace si nikdo nestěžoval na zvuk a já byl více než spokojený. Měl jsem v té době Creative Zen a ihned šel do šuplíku...
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Damianus 23. 7. 2011 03:20

Možná se dočkáme jiného čipu u SGS II v.2 :) tj ta co příjde v srpnu/záři?? Zatim víme pouze o cpu 1.4ghz ale nedivil bych se kdyby konecne dostal NFC lepsi gpu a mozna i lepsi DAC
Damianus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flatliners 23. 7. 2011 08:28

já si nemyslim,že bych byl nějak extra náročnej,nebo měl uši jak netopýr,ale ten rozdíl oproti iPhonu mi přijde propastnej.S2 je bez dynamiky,basy čistotu nepoznaly,cinkání činelů je bez detailů a poslech je velká nuda.toť jen můj soukromý názor.pokud pro někoho hraje dobře,ať je rád.aspoň nemusí tahat dva krámy(mobil+iPod) jako já ;-)
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků