Prosím o radu s výběrem LED TV dle mých parametrů

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Polsonside 24. 7. 2011 22:14

Ahoj všem milovníkům filmů a seriálů.

Už mě přestalo bavit sledovat stařičkou CRT TV Thomson 21 palců (ačkoli bez jediné závady za celých 10 let provozu :shock: )
Chci si pořídit LED TV (v rámci úspory energie oproti plazmám) a mám pouze několik parametrů, které požaduji.

1. TV Sony (věřím této značce, líbí se mi obraz a design, ostatní komponenty mám též této značky a mohu tak sjednotit ovladač, víc netřeba dodávat)
2. TV musí být plně funkční pro pozemní kabelové vysílání UPC samozřejmě v HD (v televizoru musí být DVB-C tuner a tuner MPEG-4 pro HD vysílání)
3. Veškeré technologie jako je skype, wifi nebo internet nepotřebuji, co ale chci a to opravdu zdůrazňuji je veškerá kompatibilita přehrávání z USB pomocí připojeného HDD, takže mám namysli připojit disk formátovaný NTFS a bez potíží spustit HD mkv. s titulky a českou diakritikou, taktéž podpora dalších formátů jako AVI apod, spousta z vás má již doma ověřeno u konkrétních modelů.
4. Uhlopříčka nejlépe 40 palců
5. Cena do 20 000Kč

Všem děkuji předem za rady a typy....
S̶a̶m̶s̶u̶n̶g̶ ̶S̶M̶-̶G̶9̶3̶0̶F̶*̶ ̶A̶n̶d̶r̶o̶i̶d̶ ̶N̶o̶u̶g̶a̶t̶ ̶7̶.̶0̶
Samsung Galaxy S22 (SM-S901B) Android 12 One UI 4.1
LED TV Samsung UE40D6000 * UPC CA MODUL
Polsonside
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 25. 7. 2011 01:15

Zabudni na cenu 20 litrov, na toto ti bude potrebné aspoň 30 litrov, samozrejme, ak ti stačí 32 palčeková, tak to by sa ešte dalo. :-* :-*
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 7. 2011 07:21

1. Nevidim dôvod trvať na Sony
2. to zvlada každy tv
3. ak trvaš na Sony, na prehravanie mkv zabudni. A po ďalšie, "veškeru kompatibilitu" nenajdeš u žiadneho tv. Radšej investuj 2-3000 Kč do multimedialneho centra a problem maš vyriešeny.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 7. 2011 08:34

Sony KDL 40EX720 + multimediálny prehrávač (WD TV Live, Xtreamer, Asus O!Play, Evolve atď...).

Ak chceš ešte lepší obraz skús NX720 (ale môžu ti vadiť odlesky) alebo HX720.
anonymni

Odeslat příspěvekod Polsonside 26. 7. 2011 11:02

Mám to chápat tak že žádná z dnes nabízených TV neumí přehrát 720p či 1080p přes USB z NTFS HDD?
Nejlépe bych samozřejmě Sony nebo Panasonic, prostě ty ostatní značky mají opravdu šeredný pouťový design ale pokud je model který zvládá vše co požaduji pak budu rád když mi to někdo zdělíte.
A ta Sony EX,NX,HX720, jaký je hlavní rozdíl v označení?
S̶a̶m̶s̶u̶n̶g̶ ̶S̶M̶-̶G̶9̶3̶0̶F̶*̶ ̶A̶n̶d̶r̶o̶i̶d̶ ̶N̶o̶u̶g̶a̶t̶ ̶7̶.̶0̶
Samsung Galaxy S22 (SM-S901B) Android 12 One UI 4.1
LED TV Samsung UE40D6000 * UPC CA MODUL
Polsonside
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 7. 2011 11:45

Maš to chapať tak, že väčšina tv to zvladne, ale ta schopnosť prehravania je značne obmedzena. Proste všetko neprehraš, nie je totiž mkv ako mkv. Nehovoriac o titulkoch, ovladani, podpore zo strany vyrobcu či možnostiach nastavenia. Externy prehravač ti toho poskytne oveľa viac.
Najviac formatov prehraju prave tie "pouťovky", Samsung a LG. Napr. taky Sony mkv neprehra vôbec. Panasonic ano, ale podpora kodekov je obmedzena. Na seriozne prehravanie je nutny externy prehravač.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JRD 26. 7. 2011 16:59

Asi bych počkal na opravdovou LED TV , Sony jí slibovala už loni ale zatím skutek utek. Snad už brzo vylezou ,i když zatím jsem nic nepostřehl.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cc355 26. 7. 2011 17:13

To přehrávání nejrůznějších /všech/ souborů mkv,... si myslím, že stoprocentně nebude umět žádná TV.. Multimediální centrum je opravdu super věc a řešil bych to takhle..
cc355
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 7. 2011 17:18

JRD píše:Asi bych počkal na opravdovou LED TV , Sony jí slibovala už loni ale zatím skutek utek. Snad už brzo vylezou ,i když zatím jsem nic nepostřehl.
Mohli sľubovať tak maximalne OLED a nie LED. To je dosť rozdiel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JRD 26. 7. 2011 17:34

OLED nebo LED je téměř to samé až na použitý materiál.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 7. 2011 17:35

To si trochu mimo. OLED nema so Sony nič spoločne. Odporučam si o tom niečo naštudovať. Medzi LED a OLED je rozdiel, nie je to to iste! Aj keď OLED sa da považovať za typ LED.

http://en.wikipedia.org/wiki/Light-emitting_diode
http://en.wikipedia.org/wiki/Organic_li ... ting_diode
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polsonside 26. 7. 2011 20:38

Tak to sem docela zklamán, měl sem namysli že technologie již velkým krokem pokročila od dob co jsem pořizoval poslední televizor.
Nechci žádné další přístroje, to je pak to samé jako před deseti lety s prvními dvd přehrávači.
No nezbývá než vzít externí HDD a vyzkoušet pár modelů někde na prodejně, jsem zvědavý... mohli zapracovat na tomhle k dokonalosti místo kravin typu internet v televizi, wifi nebo snad skype... či dokonce 3D!!
S̶a̶m̶s̶u̶n̶g̶ ̶S̶M̶-̶G̶9̶3̶0̶F̶*̶ ̶A̶n̶d̶r̶o̶i̶d̶ ̶N̶o̶u̶g̶a̶t̶ ̶7̶.̶0̶
Samsung Galaxy S22 (SM-S901B) Android 12 One UI 4.1
LED TV Samsung UE40D6000 * UPC CA MODUL
Polsonside
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Equin0x 26. 7. 2011 21:36

Já si myslím, že výrobce TV by se měl zabývat jen kvalitou obrazu. Na přehrávání filmů je třeba Xtreamer a ne TV.
Equin0x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 7. 2011 07:29

Polsonside píše:Tak to sem docela zklamán, měl sem namysli že technologie již velkým krokem pokročila od dob co jsem pořizoval poslední televizor.
Nechci žádné další přístroje, to je pak to samé jako před deseti lety s prvními dvd přehrávači.
No nezbývá než vzít externí HDD a vyzkoušet pár modelů někde na prodejně, jsem zvědavý... mohli zapracovat na tomhle k dokonalosti místo kravin typu internet v televizi, wifi nebo snad skype... či dokonce 3D!!

S technologiou to nema nič spoločne.
Pre niekoho je kravina prehravanie z HDD a vyžaduje internet alebo 3D. Čo človek to nazor. Inak suhlasim s kolegom vyššie. V prvom rade by mali vyrobiť TV, na ktory sa bude dať konečne pozerať. To je dôležite a nie či to prehra 3 alebo 5 filmov. Je to televizor, nie prehravač. Na to sa akosi zabuda. Tymi funkciami a vybavou len kompenzuju (ne)kvalitu obrazu. Ľudi totiž viac zaujimaju taketo sprosstosti a nie kvalita. A hlavne nech je to čo najtenšie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polsonside 27. 7. 2011 09:46

No je pravda, že každý má jiné požadavky, mě zase připadá budoucnost v tom sjednotit co nejvíce přístrojů do jednoho a jako taková revoluce mi připadá multifunkční USB, už žádný další přehrávač, jen připojit disk a jedu....
Samozřejmě obraz beru taky jako hlavní devizu televizorů ale obraz dnešních tv je na velmi dobré úrovni, myslím si , s přihlédnutím na kvalitu signálu.
Včera sem byl například v kině a připadá mi že obraz se vrací do historie a to nemluvě o zvukovém podání, asi už jsme zhýčkání natolik domácí elektronikou...
Každopádně zpět k mému tématu, o tv Samsung se tvrdí, že přehrají prakticky vše včetně MKV/H264. , uvidím co dneska na prodejnách sám ověřím ale bohužel je pro mě při výběru důležitý aspekt i design tv a tam naprosto propastně vedou značky Sony a Panasonic, ty ostatní vypadají jak z pouťové střelnice, oni si snad myslí že čím více lesku, tím lepší či co...
Jinak se zeptám, když k tv připojím dvd přehrávač přes HDMI, půjde mi obraz i zvuk?
S̶a̶m̶s̶u̶n̶g̶ ̶S̶M̶-̶G̶9̶3̶0̶F̶*̶ ̶A̶n̶d̶r̶o̶i̶d̶ ̶N̶o̶u̶g̶a̶t̶ ̶7̶.̶0̶
Samsung Galaxy S22 (SM-S901B) Android 12 One UI 4.1
LED TV Samsung UE40D6000 * UPC CA MODUL
Polsonside
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků