Jaky amp/dac pro customy?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MisakMisak 26. 9. 2011 16:15

Ahoj ;-)

Pozadal bych o rady ohledne amp/dac pres USB k planovanym customu. Jde mi hlavne o to, aby nedochazelo k sumeni, jak se stava majitelum customu volbou spatneho amp/dac.

Customy budu porizovat Unique Melody - Merlin
http://uniquemelody.co.uk/products.php#merlin

Nevim, jestli muj styl hudby pomuze s vyberem - pokud ano, tak dejte vedet.

Ohledne cenoveho stropu to je slozitejsi, protoze nemam predstavu, jak drahy amp/dac musim vzit, abych vyuzil plny potencial techto sluchatek, ale drzme se s cenou mezi 10 000 - 25 000. Maximalne do toho dam 25 000, ale to by muselo byt neco fakt extra.

Vsem dekuji za pomoc :-)
MisakMisak
Junior

Odeslat příspěvekod ScRyX 26. 9. 2011 18:44

Ja som skúšal moje Miracle s Udac2 a celkom sa mi to páčilo(oproti výstupu z ntb, aj tak hrajú parádne už z neho alebo iPhonu 4), momentálne sa pozerám na Fiio E10. To je ale môj low budget :). Ak máš až taký vysoký rozpočet ako píšeš, tak môj rozprávkový DAC je Anedio D1, dokonca ten človek na head-fi, ktorý ich recenzoval to skúšal s UM Miracle...
Z lepších zostáv čo som počul na AVMania sluchátkovom zraze mi to nešumelo ani na jednej...(napr. Kocmeisterova alebo Bubaakova, sorry ale zabudol som čo v tých zostavách majú, určite to ale majú v podpisoch ;))

P.S.: Určite sa podeľ od dojmy z Merlina, ak bývaš niekde v okolí Prahy, môžme aj porovnať s Miracle :)
P.P.S: V tom britskom obchode na ktorý odkazuješ ich majú nejaké drahé, tu odkiaľ mám aj ja svoje Miracle ťa to vyjde o takmer 200€ menej: http://www.custom-iem.com/new-um-merlin-5-drivers-hybrid-p-657.html?zenid=57d64b23ef085530f5abdde04713d529
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MisakMisak 26. 9. 2011 19:27

uDac 2 nechci ani slyset.. viz. Vlakno s 1964-Q :-(

Neni to tam levnejsi, protoze to je v USA? Coz znamena dph, clo a dlouhe cekacky v pripadnem refitu?

Akorad bych doplnil, ze dac/head-amp musi jit propojit s http://www.headphones.cz/inshop/sluchat ... ce-bnc.htm . Bohuzel take nevim, co je lepsi, jestli toto nebo propojeni USB s prevodnikem RS232 na seriovy "audiodata" ... kdyby to nekdo vedel, byl bych mu moc vdecny.

Jinak dekuji za typ na Anedio D1. Je docela dost velky, takze to neni uplne to, co bych si predstavoval, ale nezavrhuji to. Musim si nejdrive o tom neco precist, tak jdu na to.
MisakMisak
Junior

Odeslat příspěvekod ScRyX 26. 9. 2011 22:19

Sluchátka k tebe pôjdu z Číny, tam je UM lab. Čiže je to jedno. Keď to objednáš cez custom-iem tak nemáš čo stratiť, mne sluchátka prišli v bublinkovej obálke, deklarovaná hodnota 20$, nemali s tým problém. K cene som doplácal 10$ za poštovné, za 3 dni po odoslaní to bolo v Prahe. Čína je stále symbolom lacných vecí, takže obálku so sluchátkami za 20$ moc na colnici skúmať nebudú, aspoň v mojom prípade sa tak nestalo :P
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MisakMisak 26. 9. 2011 23:38

O 3000kc to vychazi levneji, coz by bylo super, pokud je zarucene, ze bych neplatil clo a dph, jenze to mi nikdo nezaruci.
MisakMisak
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 27. 9. 2011 06:01

Tak zaručené to není, ale vem si to takhle:

Koupíš přes Britského distributora, v jehož ceně je započítaná daň, clo a jejich provize. A prostě to vždy přesně bude státá tu jejich cenu.

Koupíš přímo od nich a máš šanci že tě to vyjde o pár tisíc levněji. Pokud ne, tak holt doplatíš dph a clo a holt skončíš na stejné ceně jako z UK. Máš šanci(a imho docela slušnou, já taky neplatil dph za customy z USA) prostě ušetřit, proč to nerisknout? Když to nevyjde tak se nic nestane
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 27. 9. 2011 07:17

Určitě to objednej přímo od výrobce Unique Melody! Tady není nad čím přemýšlet.

Ohledně sestavičky bych se na tvém místě koukal po kvalitním DACu s kompromisním sluchátkáčem. Což Anedio splňuje na jedničku, ale už dlouho nemají D1 skladem, dělají novou verzi kde USB by mělo jet v asynchroním režimu což je velké plus. Ale! Ta předchozí verze co jsem se bavil s lidmi co tomu rozumí tak o jitteru to mělo prý velmi chytlavě napsané, ale prý nic nového co by se nevědělo a ten sluchátkový zesilovač co v tom je prý taky není žádná sláva. Uživatelské recenze jsou na to, ale pozoruhodné a pravděpodobně jim to asi funguje dobře. Je to, ale dražší jak jistě vidíš.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MisakMisak 27. 9. 2011 08:08

Ten co delal recenzi na ty sluchadla, tak je mel take z www.custom-iem.com a jenom je chvalil, tak to tedy vezmu od nich ;-)

Jen si me utvrdil v tom, ze se radeji podivam po necem jinem, nez D1 :-)

Uvazuji o necem na zakazku vyrobenem pro tyto sluchatka. Jaky na to mate nazor?
MisakMisak
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 27. 9. 2011 08:28

No já si myslim, že pro customy nemusíš mít nekompromisní systém. Takže něco menšího za slušný peníz dobře hodnocené co se líbí by mohlo stačit. Customy to jistě rozehraje. Ale co přesně já bohužel v tom přehled už nemám nesleduju to. Jedině založit vlákno na headfi a pak co ti doporučej nám sem napiš a mi se ti na to kouknem :-))

-- 27. 9. 2011 09:35 --

Nebo jak jsme se bavili kup tady u nás Cepheus mk2, USB na zakázku by neměl být problém dodělat nebo BB DAC a m2Tech hiface.
Pokud opravdu chceš něco malého tak budeš muset pořádně zkouknout trh a snad něco slušného najdeš.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MisakMisak 27. 9. 2011 10:28

Nechci tyhle telata - vzdyt to je pro customy. Akorad bych platil za neco, co bych ani nevyuzival..
Je neco, co by se napajelo pres USB, ale "zvuk" aby prochazel skrze M2Tech hiFace BNC?

Rad bych to hodil na head-fi, ale ma anglictina to nedovoli.
MisakMisak
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 27. 9. 2011 11:29

nieco, co sa napaja cez usb neries :-))
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 27. 9. 2011 11:37

Tak jo založil jsem ti tam vlákno :D

edit: pro tebe by asi bylo dobré tohle záleží jak dlouho by jsi chtěl, ale čekat. Gilmore X2 od HeadAmp, tenhle kontruktér je moc šikovnej a mělo by to stát $599 a s 24/96 Asynchronous USB DAC $299. Velikost pravděpodobně něco mezi teletem a pidi věcma.
info: Gilmore X2
A navíc by to mělo být i v podobném deisgnu jako je HeadAmp BHSE což mě osobně se velmi líbí :love:
Naposledy upravil hmpf dne 27. 9. 2011 11:47, celkově upraveno 4
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MisakMisak 27. 9. 2011 11:39

Andrejsvk píše:nieco, co sa napaja cez usb neries :-))

O.K. :-)
-- 27. 9. 2011 12:40 --
hmpf píše:Tak jo založil jsem ti tam vlákno :D

Jeej :-) moc dekuji :-D
MisakMisak
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 27. 9. 2011 13:22

MisakMisak píše:Nechci tyhle telata - vzdyt to je pro customy. Akorad bych platil za neco, co bych ani nevyuzival..
Je neco, co by se napajelo pres USB, ale "zvuk" aby prochazel skrze M2Tech hiFace BNC?



Imho customy využijí nekompromisní sestavu stejně jako Full-size sluchátka. Jediný rozdíl je v náročnosti na zesilovač, Full-size potřebují výkonný, Customy potřebují zesilovač bez šumu a ruchů, což je imho obtížnější sehnat. Prostě high-endové stroje(které jsou většinou docela velké) určitě nejsou zbytečné ke customům.

Na usb napájení se vykašli, to je vždycky úplně nanic. Také Hiface už není jasnej kup, těch usb na spdif převodníků v téhle ceně je hodně a určitě jsou některé i lepší.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MisakMisak 27. 9. 2011 13:38

Customy potřebují zesilovač bez šumu a ruchů - a nevis, jake to jsou presne prosim? :-)

Ohledne toho zesilovace to je to, o cem sem mluvil - nechci platit za neco, co nevyuziju -> vykony zesilovac.

O jakych kvalitnejsich prevodniku je rec? Me se nepodarilo najit nejaky kvalitnejsi.
MisakMisak
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků