Onkyo TX-NR509 - novinka 2011 - kdo ho má?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tibco 1. 9. 2011 16:00

ale ak chceš a pre pokoj v duši, môžeš skúsiť optiku - nejakú lacnú. ale pokiaľ viem tak cez optiku sa môžeš rozlúčiť s DTS HD a podobnými formátmi. najviac čo zvládne je obyčajné DD 5.1 ak sa samozrejme nemýlim...
vidím, že takéto problémy má na svete veľa ľudí, tak už neviem či je chyba v nejakých nastaveniach (aj keď som skúsil všetky možné kombinácie) alebo Onkyo nedokáže spolupracovať s PS3 alebo je Onkyo taká srač..
tibco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neophytee 1. 9. 2011 16:08

Koukám pod tím prvním odkazem na to vypadavaní obrazu je reakce,zda má nastavení na PS3 set deepcolor ps3 off. Já mám zaplí ON,tak jsem to ted přepnul na OFF a uvidím,až budu hrát,zda to pomohlo.
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod tibco 1. 9. 2011 16:15

nepomôže... :-)) ja som už skúsil ozaj všetko...
tibco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neophytee 1. 9. 2011 16:20

Nesměj se,to už je na panáááka... :grr:
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod tibco 1. 9. 2011 16:30

ja to poznám, topiaci sa aj slamky chytá... skús teda a daj potom vedieť či pomohlo. ale radšej buď pripravený na najhoršie
tibco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod velodyne1 2. 9. 2011 00:23

Skuste ešte resetovat avr na vyrobne hodnoty ak sa da, pozrite manual.
Moznost analogovo prepojit ste skušali? Alebo radsej ne?
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slamka 2. 9. 2011 10:13

Nuz chlapi, som rad ze som nakoniec nesiel do toho TX-NR509.. :oboze

Aj ked, ktovie ci to blbne aj s inymi zariadeniami ako PS3. Nemate ani jeden moznost si od niekoho na den-dva pozicat? Ved to ma dnes skoro kazdy druhy clovek doma nieco podobne.. Btw., skuste s PC ktore ma HDMI vystup a dokaze prehrad HD video, hm?
Viem ze to nic neriesi, ale mozete do reklamacie pripadne vyspecifikovat ze blbne jednoznacne PS3 pripojene do HDMI...ked servis hlasi ze to ide bez problemov, ktovie co tam mali oni pripojene.
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibco 2. 9. 2011 10:31

pripojiť niečo iné k tomu, skutočne žiaľ nemám možnosť... na výrobné nastavenia som rv resetoval už niekoľko krát. takisto úplne zbytočne. a každému, kto by mal záujem o Onkyo, môžem len odporučiť, že radšej nie!
tibco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neophytee 2. 9. 2011 11:57

Můžu se opakovat po Tibcovi...PC mám bez HDMI,nepotřebuji to.Na filmy jsem si koupil PS3.Reset už byl taky nespočetkrát a nepomohl.A s tím půjčením mě v okolí taky nikdo nenapadá..zní to divně já vím.Manualně jsem to nepropojoval.
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod velodyne1 2. 9. 2011 22:26

Prepojte analogovo s tym scartom pribalenym v PS3. No neviem či Slim sa to da, ja mam starší PS3.
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Neophytee 6. 9. 2011 20:07

tibco píše:nepomôže... :-)) ja som už skúsil ozaj všetko...


Tak já jsem na PS3 vypnul tu funkci Y Pb / Cb Pr / Cr Super-White (HDMI)‎
Formát Y Pb / Cb Pr / Cr Super-White (HDMI)‎ ,skouknul sem 4 filmy a zatím mi ten obraz nevypadnul...snad to nezakřiknu... 8-D je tam napsano,pokud by se obraz blbě zobrazoval,tak vypnout.
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod player 6. 9. 2011 21:17

FrantisekKoudelka píše:
zřejmě běžný problém: http://www.youtube.com/watch?v=SBn-mLvrpmo



Takto presne se mi choval obraz u spatneho HDMI kabelu.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neophytee 8. 9. 2011 08:33

player-Takto presne se mi choval obraz u spatneho HDMI kabelu.

Může mi sem někdo napsat,jak se pozná špatný HDMI kabel??Na jedné stránce diskutujete,že je fuk,jakým kabelem to propojím,at stojí 250kč nebo 2000kč,že tam frčí jen 1 a 0 a nic víc...Můžete sem napsat vaše typy kabelů,které fungují prosím?Mají být vždy oba stejné?Já tam měl kabel Real Cable HD,který už byl 1,4 na 3D a blblo to.Ted tam mám obyč 1,3 a zatím dobrý.
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod jaydoo 5. 10. 2011 21:18

Páni, ako sa nakoniec vyriešilo to vypadávanie obrazu ? Mne sa totiž po pár rokoch spločného nažívania s Yamahou RX-V559 porúčala do večných lovíšt. Tak hľadám náhradu a zaujal ma tento Onkyo TX-NR509. Už nemienim vyhadzovať toľko penazí ako za Yamahu. Ale narazil som na túto diskusiu, a čo ma zarazilo, tak ten sekajúci obraz. PS3 síce nemám, ale mam WD TV Live ako multimediálny prehrávač, tak by som bol nerád, keby mi obraz sekal.
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neophytee 5. 10. 2011 21:53

player píše:
FrantisekKoudelka píše:
zřejmě běžný problém: http://www.youtube.com/watch?v=SBn-mLvrpmo



Takto presne se mi choval obraz u spatneho HDMI kabelu.

Tak já jsem na PS3 vypnul tu funkci Y Pb / Cb Pr / Cr Super-White (HDMI)‎
Formát Y Pb / Cb Pr / Cr Super-White (HDMI)‎ ,skouknul sem 4 filmy a zatím mi ten obraz nevypadnul...snad to nezakřiknu... 8-D je tam napsano,pokud by se obraz blbě zobrazoval,tak vypnout

Tak aktualizuji,skouknuto 10 filmů AVI,2 krát BLU-RAY výpadek se nekonal...takže u mě dobrýýý
Neophytee
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků