FiiO E10 USB DAC/AMP

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod glassmoon 22. 9. 2011 13:31

Obrázek

Specifications:
Wolfson WM8740 DAC; AD3897 Headphone AMP chip
Tenor 7022 USB receiver
96k/24bit capable
Output power: 200mW (16ohms); 28mW (300ohms)
Signal to noise ratio: >= 103dB (A weight)
Distortion: < 0.007% (10mW)
Frequency response: 10Hz ~ 100KHz
Suitable headphone impedance: 16ohms ~ 300ohms
Coaxial output: Stereo PCM
Line out
True ground
*Included Accessories:
1 x 3.5mm interconnect cable
1 x USB cable
1 x Manual
info:
http://www.head-fi.org/t/559380/e10-new ... f-real-e10
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 22. 9. 2011 15:23

Vypadá to pěkně, zřejmě dobrá konkurence pro uDAC v2.
http://www.headphones.cz/inshop/sluchat ... io-e10.htm
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bechermeister 22. 9. 2011 21:15

Na headfonii je aj recka uz.
Opat klasicky Mikeovska(muzikalnost, zabava > presnost,analytickost), vpodstate ho stavia na jednu uroven s udacom len s tym ze preferuje fiio kedze znie muzikalnejsie.
navyse cena je lakava.
http://www.headfonia.com/the-latest-must-have-the-fiio-e10-usb-dacamp/
nuforce udac-v2 -> tube amp missing -> hifiman re262.
s:flo2 -> amp needed -> hifiman re262.
bechermeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jaarbass 4. 10. 2011 19:27

POřád jsem nikde nenašel plnohodnotnou recenzi. Ještě pořád není v prodeji? Docela by mě zajímal...
LenovoP70
NTB i5 2,66GHz,6GB RAM, SSD Intel 520, FullHD
jaarbass
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glassmoon 7. 10. 2011 08:30

1 prispevok nad tvojim je recka + provnanie s udacom.
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glassmoon 10. 10. 2011 12:07

" As far as an $80 USB DAC goes, E10 is a killer. The $99 uDAC (which I thought to be quite good a year ago) isn’t much of a competition. My recently acquired $109 D-zero from iBasso is able to keep up on the DAC performance, but lose out on the amp section (of course not quite a fair comparison since D-zero is meant to be portable)------ "
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 10. 10. 2011 13:41

Ale je to Headfonia a ta se musí brát trochu s rozvahou.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glassmoon 10. 10. 2011 14:21

nj, ale tne uryvok, kt. som pastoval je z head-fi.org (pokial teda reagujes na mna)
http://www.head-fi.org/t/575084/impression-fiio-e10
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nolwendil 10. 10. 2011 23:20

Tak to se musí brát s ještě větší rozvahou. BTW když takto cituješ, tak ten odkaz na zdroj jsi měl uvést hned. :-)

Dělá FIIO i nějaký samostatný DAC? Něco co bych připojil k Dispre než se zmůžu na něco pořádného? Zdá se mi to, nebo jsou všecky levnější DACy rovnou i se sluchátkáčem?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 10. 10. 2011 23:32

Nolwendil: ani se ti to nezdá, většinou to tak je, protože po samotném levném DAC moc lidí netouží (buď něco kvalitního a AMP zvlášť, nebo levné a vše v jednom)
FiiO dělá jako levný DAC D3 - dokonce má být i poměrně kvalitní (vzhledem k ceně). Ale možná už teď máš něco lepšího než je D3 8-)
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 11. 10. 2011 09:28

D3 se mi zdá podezřele levný, ale možná si ho koupím a testnu. Akorát nemá USB vstup, takže bych musel použít vestavěný digi výstup zvukovky. Přiznám se, že momentálně jedu z integrované zvukovky v PC. Před tím jsem jel z notebooku a ta byla IMHO lepší. Nějakým DACem by se to určitě zlepšilo. Pořádný DAC si ještě alespoň půl roku nebudu moct dovolit, takže jsem přemýšlel nad něčím levnějším k Dispre. Ale zatím to spíš vidím na lepší sluchátka...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 11. 10. 2011 09:53

D3 se mi nezdá podezřele levný ... vždyť co je uvnitř?
Je tam jen reciever, průměrný DAC a operák jako buffer - žádný zdroj a další "zbytečnosti" zvyšující cenu.
Pokud ti z integrované zvukovky neleze bordel a má dostatečně rovnou frekvenční charakteristiku (tzn. pokud nemá ořezané výšky), tak bych si ve tvém případě asi počkal na něco lepšího. Od D3 bych osobně neočekával nějak velké zlepšení (opomenu-li samozřejmě ruchy a šum), sluchátka jsou určitě rozumnější investice.

BTW ...teď zrovna jedu na integrovanou zvukovku z NTB+U922+AKG K270 (viz podpis).
Není to sice srovnatelné se ZERO DAC + STAX, ale hraje to poměrně dobře ... opomenu-li hromadu ruchů a trochu deku. Deka mi ani nějak moc nevadí, protože K270 nezahrají výšky stejně dobře jako SR-3 ani z dobrého zdroje.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 11. 10. 2011 10:15

Frekvenční charakteristika by měla být v pohodě, deku mám určitě, pazvuky mi ale ze zvukovky nelezou. Ve škole jsme měli PC, relativně nové, slušné, ale když jsem do nich připojil RE0, tak tam bylo hrozně bordela. A s citlivějšími sluchátky, popř. s velkými+zesilovač by to určitě bylo ještě výraznější. U mě je to, naštěstí, v pohodě.

Každému je jasné, že s DACem za desetitisíce by to bylo o něčem jiném, ale i z té integrované zvukovky se dá poslouchat. Každopádně nejvíc zvuku IMHO dělají sluchátka, a pokud nemají dost šťávy tak na druhém místě je zesilovač a DAC až na třetím. Pokud mají dost šťávy tak to může být naopak...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bechermeister 23. 10. 2011 11:55

ma ho daka dobra bratislavska dusa rad by som si ho vypocul
nuforce udac-v2 -> tube amp missing -> hifiman re262.
s:flo2 -> amp needed -> hifiman re262.
bechermeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 10. 2011 16:47

Kedže sa v našich končinach ešte nepredava, tak asi ťažko niekoho najdeš.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků