Sluchatka do 200 € pre PC a Iphone, HTC Sensa XE

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod googler1 8. 10. 2011 22:52

diky a s akymi audio-technicami si ich porovnaval?
googler1
Junior

Odeslat příspěvekod Mizo 14. 10. 2011 10:29

Sennheiser hd 25 boli už pred mnohými rokmi zaradené v triede svetovej špičky v oblasti štúdiového použitia.Žiadny smartphone súčasnosti nedokáže ich potenciál využiť ani len z jednej tretiny.Investícia do tohoto modelu na pripojenie k mobilu sú preto vyhodené peniaze.
Mizo
Junior

Odeslat příspěvekod bechermeister 14. 10. 2011 11:24

potencial zostane neuvizity ale v buducnosti ho moze vyuzit a ak bude sensa xe na urovni iphonu tak je to uplne v pohode zdroj
nuforce udac-v2 -> tube amp missing -> hifiman re262.
s:flo2 -> amp needed -> hifiman re262.
bechermeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mizo 14. 10. 2011 11:33

Senny Hd 25 sú profesionálny model určený na pripojenie k high end playeru a nie k šumítku v podobe Iphone alebo korekciami znehodnoteného profilu beast XE kde človek aj tak bude počúvať iba otrasne komprimované 320kbps mp3.Veď to je doslova choré.

-- 14. 10. 2011 12:39 --

Na mobil prebohato stačia audiofilne ladené Senny Px100,alebo keď už niekto túži po efektne prifúknutých basoch tak môže zobrať Porta Pro.

-- 14. 10. 2011 12:53 --

Špičkové slúchadlá dávať na mobil je úplná hlúposť.Ide aj o to,že také slúchadlá majú obyčajne vyššiu impedanciu a biedny slúchadlový výstup mobilov má potom problém ich nakŕmiť.Ďalšia vec je,že špičkové slúchadlá vám sťa mikroskop ukážu ako ten mobil vlastne otrasne hrá.Takže bude to voľba horšia ako v prípade lacnejšieho modelu,ktorý má vyššie skreslenie a teda decentne zakryje neduh nekvalitného zvuku mobilu.
Mizo
Junior

Odeslat příspěvekod spyrko 15. 10. 2011 19:19

HD-25 su super aj k iphonu/ipodu, neviem co je na tom chore.
320kbps nieje otrasne komprimovanie, vela krat je takmer na nerozoznanie 320 mp3 od flacu.
Event Opals
Munro Sonic Egg 150
Audeze LCD-2 Closed Back
Ultimate Ears In-Ear Reference Monitors
spyrko
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 15. 10. 2011 20:05

nie to chore,koupil bych k tomu fiio e10 a bude to hrát relativně v pohodě.časem může koupit něco lepšího a už nemusí utrácet za lepší sluchátka. :D
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bechermeister 16. 10. 2011 08:57

ved presne riesime tu prenosny system nik nepotrebuje pocut travu rast, chalan musi ratat s tym, ze ak bude zdroj zly tak proste tie sluchatka budu hrat dost zle. Zdroj netreba podcenit, ale tak uvidime co bude senasation xe zac a ako bude hrat. Ak bude na urovni iphonu ipodov tak hd25 budu v pohode. Ak nie tak na setri na nieco poriadne s tym proste musi ratat ak kupuje drahe sluchatka. Zatial vsetky androidy boli nepocuvatelne.
nuforce udac-v2 -> tube amp missing -> hifiman re262.
s:flo2 -> amp needed -> hifiman re262.
bechermeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mizo 16. 10. 2011 19:33

Pokiaľ tu niekto tvrdí,že 320kbps mp3 je často oproti flacu na nerozoznanie tak ten rozhodne nemá uši.Flac totiž ponúka ďaleko lepšie rozlíšenie,mikrotranziety,zvuk zneje oveľa otvorenejšie a uvoľnenejšie,zvuk proste dýcha.Naproti tomu je aj tá najlepšia mp3 akoby vo zveráku stlačená a okresaná zlátanina,no to sa proste nedá porovnať.

-- 16. 10. 2011 20:48 --

Borci mne je jasné,že dobré slúchadlá resp. repro sú v hifi absolútny základ,ale pripojiť takto špičkové Senny to je proste nerozum.To mp3 a slabé výstupy mobilov nedokážu vôbec adekvátne nakŕmiť.Ja som svojho času vlastnil famózne Senny HD 580 (vtedy lepšie dynamické slúchadlá neexistovali),no a tie nekompomisne hneď odhalili úroveň každého zdroju signálu.Mobili sú ako zdroj signálu len čaj.
Mizo
Junior

Odeslat příspěvekod bechermeister 16. 10. 2011 22:04

gratulujem
vsak mi s tebou uplne suhlasime, ze ak to pichnes do zostavy za 20 tisic tak to bude zniet lepsie.

len tvrdime ze hd25 zneju lepsie ako ich lacnejsi naprotivkovia aj z ipodov, cowonov, sflo a inych kvalitnejsich mp3 prehravacov. Medzi poratable playermi su obrovske rozdiely dnes, pre moje usi.
Holt doba je rychla, tak treba nam mladym(vychdzam z toho ze hd580boli top 1996 ci tak nejak :), no offense) prenosne audio.
Mizo som velmi rad ze mas vycvicene usi ale ked niekto riesi prenosne audio ide primarne o to aby ho hudba tesila, taky clovek nemusi hykat(ja to volam onanovat) nad mikrotranzienty, proste kvalitu zvuku deli na dobru, zlu, super, velmi zlu, ujde to. Chalan nema ani len usi na mp3/flac rozdiely vycvicene, tak co riesis(me).
Nech si ich kupi a k nim rozumny zdroj s ktorym to bude hrat pocuvatelne, rok popocuva mp3jky skusi flacy a zisti ktora bije. Postahuje poripuje si flacy a kupi si na doma dac amp alebo prenosny zosik skratka krasna buducnost.
Proste clovek s usami odchovanymi na sluchatkach pribalenych k mp3jke vela detailov nevnima spociatku.
nuforce udac-v2 -> tube amp missing -> hifiman re262.
s:flo2 -> amp needed -> hifiman re262.
bechermeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mizo 17. 10. 2011 13:04

4meister. Položím ti otázku.Má potom pre chalana,ktorý ani len nerozozná rozdiel medzi mp3&flac investovať do tak drahých slúchadiel?To máš ako,keby si niekto z dediny kúpil Ferrari s vedomím,že to bude jazdiť rýchlejšie než bežné auto a vo viere,že mu do budúcna v tej dedine raz na tie rozbité cesty potiahnu nový koberec.Tým chcem povedať,že ak to nedokážem využiť tak načo budem do toho topiť peniaze.Ja som Hd 25 bohužiaľ nepočul (nikdy ma ani na výstavách nezaujímali),ale keďže sú uzavretej konštrukcie tak to ani nič moc nebude.Počul som štúdiové Hd 250 linear a tie vďaka uzavretému prevedeniu tiež za moc nestáli.Uzavretý systém totiž nedovoľuje membráne tak voľný a ľahký pohyb a tam potom trpí najviac asi dynamika.Proste uzavreté slúchadlá nemajú povedal by som esprit alebo iskru.
Mizo
Junior

Odeslat příspěvekod Mizo 17. 10. 2011 14:07

4meister. Pozorujem,že sa tu vo fóre vyjadruješ aj k drahým slúchadlám tak sa ťa niečo ohľadom toho spýtam.Ty si si v praxi nevšimol u vysokých modelov Sennheiserov (Hd 580 a vyššie) určitý nepatrný,avšak bohužiaľ počuteľný zvukový rozdiel v podaní neutrality medzi pravou a ľavou mušľou?Ja som si to všimol a pripisujem to použitým extrémne tenkým membránam medzi ktorými sú mikroskopické rozdiely pri ich výrobe čo sa prejaví na ich rozdielnom vyžarovaní zvuku na jednotlivých frekvenciách.Zaujíma ma tvoj názor.dik
Mizo
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 10. 2011 14:57

Mizo píše:4meister. Položím ti otázku.Má potom pre chalana,ktorý ani len nerozozná rozdiel medzi mp3&flac investovať do tak drahých slúchadiel?
Veď to je prave o tom, že rozdiel medzi formatmi nerozoznal, lebo nemal na to poriadne sluchadla. Take sluchadla budu vždy hrať lepšie ako nejake obyčajne aj na takom zdroji ako je mobil. To že ich na 100% nevyužije už je o inom. To ale nie je dôvod take sluchadla nekupovať.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bechermeister 17. 10. 2011 15:13

Mizo ja vychadzam z toho ze usi sa cvicia poznam to na sebe, ovela viac zvukov viem vnimat. Naucil som sa lepsie rozumiet zvuku odkedy pocuvam, najma odkedy som pocul k701, dt990, hd600 a hd650. Mozno keby som v tom pokracoval tak dosiahnem tvoj lvl, taketo nuansy som nepozoroval som viac posluchac, ktory riesi to ako sa mu ta hudba moze co najviac dostat pod kozu. Som viac mozno aj uplne zamerany na muzikalnost nez na to co hladas ty.

bohuzial alebo pre mna mozno aj chvalabohu som zistil ze na to proste jak si pri skole robote, priatelke cas nemam doma vysedavat so sluchatkami na usiach a zistil som, ze su menej financne narocne konicky. A pocuvat hudbu pri tom ze sa ucim, alebo programujem na to mi staci daky rozumny zvuk v pozadi kvalitu neskumam. Takze mat hd600 na kulisu mi pride byt blbost, tak som siel portable hifimany re262 mi pridu co skoro, sflo2 hra nadherne. K tomu prenosny zosilovac a som skoro tam kde som bol a pre pracujuceho studenta je to ekonomickejsie a praktickejsie. Tod moja story.

a hlavne tu cely cas riesim to ze usi sa cvicia. Chalan sa nemal kedy kde ako v dnesnom zlom svete co ti na tlaci ku kazdemu zariadeniu chrastitka co vydavaju zvuk. Vela ludi ani nenapadne ze sa hudba da pocuvat inak a staci na to ist par krat na brigadu. Clen fora kaapoo dokonca ma znamu ktora je spevacka a pocuva hudbu z dvoj eurovych chrastitok. Lebo ich dostala a nikdy ju nenapadlo pocuvat kvalitnejsie. Tohto chalana to napadlo, zatial nevie co su vysky, stredy, normalne basy a na aku hudbu ake sluchatka.
Chalan co napise takuto otazku toho o zvuku vela nevie, ale moze sa naucit ked zacne pocuvat. Jn ze tie sluchatka degraduje ale stacit mu to bude, pretoze sa pohne za lepsim zvukom. Ked to nutkanie pociti znova kupi si lepsi zdroj zozenie flacy, atd.... . Proste krasny pribeh.
nuforce udac-v2 -> tube amp missing -> hifiman re262.
s:flo2 -> amp needed -> hifiman re262.
bechermeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 17. 10. 2011 15:47

Přesně,tak mě trvalo 25 let než jsem doputoval z doma udělanej zesilovačů,beden a různých jiných udělátek k lepšímu Cd přehrávači(Cambridge audio azur 540C-trochu rozumnějšímu sluchátkáči(Little DOT MK IV- sluchátkám K701,990Pro a Shure Srh 940.prostě to chce čas,peníze a zájem :-P
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizo 17. 10. 2011 16:25

4meister Tak v niektorých veciach máš pravdu a v iných nie.To,že uši sa cvičia to je svätá pravda a každý znalý audiofil sa pozná podľa toho,že má v prvom rade cvičený sluch teda,že vie počúvať a analyzovať.No byť v presvedčení,že chalan,ktorý o zvuku vie pramálo má hneď investovať do niečoho na čo možno nikdy nedorastie mi nepripadá príliš rozumné.Ide o to,že chalan by sa mal vypracovať postupne a teda sám tak zvoliť cestu charakteru zvuku,ktorá mu bude blízka.Totiž kúpi zbytočne drahé Senny a keď sa dajme tomu vypracuje tak zistí,že jemu vlastne nie je blízky sametový,príjemne muzikálny a nedynamický charakter uzavretých Sennov,ale bude ho viac lákať živý až expresívne dravý zvuk Grado,či niečo iné.A potom predávaj drahé Senny za pár korún...
Mizo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků