Můj malý sluchátkový test

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xjarda74 11. 11. 2011 12:05

Ahoj,

pokusím se s Vámi podělit o svoje zkušenosti při výběru sluchátek, třeba to někomu ve stejné situaci pomůže.
Momentálně jsem přes svůj už střední věk totální sluchátkový neznalec, do teď jsem
poslouchal Koss KSC-35 z integrované zvukovky, a vcelku mi to stačilo. Poslední dobou jsem
přešel z MP3 na FLAC, přece jen i na téhle "sestavě" slyším nedokonalosti MP3.
Trochu mě ty Kossy začaly poslední dobou otravovat a rozhodl jsem se že si koupím něco lepšího. Po měsíčním surfování tady, na slovanetu a hifinazorech jsem se do toho pustil.

První krok byl nákup USB DACu StyleAudio Carat-Topaz, recenze byly slušné tak jsem to risknul.

Momentálně mám půjčené ze sluchatka.net tyhle čtyři kousky :

Sennheiser 555
Sennheiser 595
Beyerdynamic T50p
Beyerdynamic DT880 PRO

Chtěl jsem Senn650 a AKG 701, ale nejsou zrovna volné, tak jsem vybral tyhle kousky.
Postupně sem budu doplňovat svoje dojmy.
Naposledy upravil xjarda74 dne 11. 11. 2011 14:14, celkově upraveno 1
xjarda74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Broslowski 11. 11. 2011 12:22

tie t50p sa tam moc nehodia :) ale inak skvele trio :) som zvedaf na nazor kazdopadne. Ja dufam ze sa ti budu DT880 pacit najviac :)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxLORDxxx 11. 11. 2011 12:25

tiez sa tesim, momentalne som v podobnej situacii ako ty :) akurat sa najprv pojdem pozriet do brna (len neviem kedy tam budem najblizsie sluzobne), ale uvazujem o podobnych sluchatkach... napis aky zaner pocuvas
On way - Sansa Clip+ & Sennheiser CX6 Travel (som spokojny)
Home - Denon AH-D 2000
xxxLORDxxx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xjarda74 11. 11. 2011 12:37

Tak první kousek : Beyer T50p

první nasazení na hlavu - a šok : co to je za šílenost ? hraje to jako plechovka, žádné basy, děs.
po chvíli hledání správné polohy na uchu - chce to trochu experimentovat - se dojmy hodně zlepšily

velice přebasováno, efektní mohutné basy, na velikost sluchátek impozantní
středy trochu zastřené, jsou uzavřené takže se to dalo čekat, má to to typické zkreslení
výšky celkem dobré, není jich příliš, za uši netahají
nejvyšší výšky mi trochu chybí

slušně se na nich poslouchá rock/metal - Nirvana,Green Day,Judas Priest jsou efektní, díky
masivním basům zábavné, kytary nejsou moc ostré, hlasy asi trochu temnější než by měly, ale
užil jsem si to
dance/techno music - super, basuje to jako kráva (Leftfield supr), Deadmau5 - supr, Zhulenos Aires - ragga mix - supr

z jiného soudku :
Hradišťan - zastřené hlasy, středy trochu kelímkovité - tady to víc vynikne, poslouchat se to dá ale není to ono

hodnocení zatím - efektní nabasovaná sluchátka, zvuk ovlivněný uzavřenou konstrukcí, stojí za zkoušku
xjarda74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Broslowski 11. 11. 2011 12:44

ok 1. krok, nechaj vsetky sluchadla rozohrat aspon 50-100 hodin, zvuk sa zmeni, bez toho to nema zmysel. T50p maju IMO hodne malo basu (nie ja niesom bashead ):), ak sa ti zdaju prebasovane, ostatne ani neskusaj :D:D
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xjarda74 11. 11. 2011 12:47

Ty T50ky jsem tam zařadil ze zvědavosti, podle popisku na sluchatka.net měly být zajímavé, a chtěl jsem taky zkusit něco uzavřeného.
Předběžně po krátkém poslechu všech účastníků testu to jasně vyhrávají 880ky.

Jinak žánry poslouchám různé, od Napalm Death nebo Suffocation přes viking/folk metal (Svartsot je bomba), starý klasiky (Judas, Helloween, Metallica) , taky občas nějaký techno/house/electro věci (Layo & Bushwacka, Mr.Oizo) .. a mám rád i něco od Redla, Nohavicu .. prostě všechno možné.
xjarda74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 11. 11. 2011 12:49

Nakolko ich ma zapozicane, asi ich rozohravat 100 hodin nebude moct. Predpokladam, ze poziciavaju kusy, ktore nie su cisto nove, ale tocia ich medzi zaujemcami, ktori si ich chcu zapozicat. Nejake tie hodinu uz budu mat "nabehane".
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xjarda74 11. 11. 2011 13:00

rozehrané snad budou, když jsou putovní .. čas na to stejně nemám
T50ky basujou fest, snad nejsem úplně hluchej .. pro srovnání : na integrovanou zvukovku basů trochu ubylo, zato je slyšet každej pohyb myší ;}
xjarda74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Broslowski 11. 11. 2011 13:08

Odar: vlastne pravda :)

To t50p - budil som ich dokonca sluchatkacom a nic... imo su dost stredo-vyskove, skor vyskove sluchadla ;-) ale kazdy to ma rad po svojom :)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xjarda74 11. 11. 2011 14:06

Teď si srovnávám DT880 a S595 :

první dojmy :
S595 mi o něco líp sedí na hlavě (mám dost velkou hlavu), menší přítlak, oválný tvar líp sedne a ucho, DTčka mi uši trochu lisujou

zvukově - DT880 se mi líbí, nic zásadního mi nechybí. Zahrály parádně Nirvanu, Hradišťan i Deadmau5. Asi zdůrazněné basy a výšky, oproti S595 určitě, ale nemám absolutní referenci, takže nevím jak moc. Nicméně se velmi dobře poslouchají.

S595 - oproti DT880 mi chybí trochu basy, důraz je víc na středech, řekl bych méně efektní,
hrají trochu "mimo hlavu", líbí se mi o dost míň než DT880ky, trochu nuda.
xjarda74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dazo 11. 11. 2011 14:18

Mna si tiez prekvapil s T50 ze su basove! Zatial som sa dozvedal o nich ze maju malo basu :D
A s595 suhlasim s tou nudou, mal som sice dt990, ale tie tiez hrali velmi pekne, zabavne, ciste, basovo ;-)

S555 a 595 su v podstate take iste :D
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xjarda74 11. 11. 2011 14:44

Ještě jsem se vrátil k těm T50kám, použil jsem hodně silná slova, možná jsem to trošku přestřelil.
Ale basy umí zahrát velmi slušné, a vzhledem k tomu že nehrají agresivně středy a výšky (aspoň na mém Caratu) dá se vyhnat hlasitost dost vysoko a pak basují velmi solidně. To mě asi trochu ovlivnilo v názoru na tenhle model.
Neřekl bych ale že to jsou středovýškové sluchátka.
Naposledy upravil xjarda74 dne 11. 11. 2011 14:58, celkově upraveno 1
xjarda74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ThomasKo 11. 11. 2011 14:50

Zaujímavé, mne sa po prechode z HD595 zdalo že u DT880 bolo menej basov, a aj o dost menej teplý zvuk ako hd595.
A u mňa bol prítlak DTčiek menší. Fakt je ten náušník plytší, ucho sa dotýka molitanu vo vnútri, ale rýchlo si na to človek zvykne.
Doma: BantamDAC - Dispre II V3 - DT880 250ohm 2005 edition
Vonku: Sansa Clip - Mini 3 -recabled Sennheiser IE8 s custom nástavcami
ThomasKo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xjarda74 11. 11. 2011 15:02

Uff, už toho mám dnes dost, přidám další dojmy o víkendu.
xjarda74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xjarda74 12. 11. 2011 22:42

Tak pokračuju, omezil jsem se na srovnání DT880 a S595.
Je to celkem dilema, v pátek jsem si pálil do hlavy hlavně rock/metal/techno, a přišlo mi to celkem jasné ve prospěch DT880. Dnes večer jsem to vzal z jiného soudku : US3, Transglobal Underground, Dreadzone, Chemical Brothers, Kruder&Dorfmeister, Ravi Shankar, Redl+ Hradišťan.

Začínají se mi docela ty Senny líbit, na druhý poslech .. Beyery mají vytažené trochu určité pásmo na výškách, a působí to líbivě .. ale trochu jim zase chybí na středech a je to takový utržený, ty výšky .. sitár Ravi Shankara je realističtější na Sennech, aspoň mi to přijde .. cimbál z TGU nebo housle Hradišťanu jsou taky uvěřitelnější na S595 ..
xjarda74
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků