[recenze] Ultimate Ears Triple.FI 10 Pro

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Broslowski 28. 11. 2011 11:01

nepriamo som ju vyuzil aj ja :) sice som cvakol o cosi viac, ale nelutujem
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 28. 11. 2011 12:13

Vzdyt zase byly Jen za 99$
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 28. 11. 2011 19:06

jaj teraz? nebol dovod... kazdopadne som nevedel ze boli :)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majko6664 29. 11. 2011 01:49

Tak ja som browsoval celý Amazon a neboli. Boli len za 180 USD.

Aj som pozeral GoldBox a neboli tam. Nechápem.
Asus Xonar DX/N81 -> UE Triple.Fi 10 Pro
Majko6664
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 29. 11. 2011 06:57

Citace z facebooku Logitechu: Happy Black Friday Music Lovers! And it is indeed when you can get the $399 Ultimate Ears TripleFi for $99 on the Amazon Gold Box Deal of the Day! Hurry while supplies last...

Byly tam, sám jsem na ně koukal.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majko6664 29. 11. 2011 09:01

Tak to je divné. Ja som prešiel všetky časovo obmedzené dealy a nevidel som ich tam. Oni boli v Gold Boxe alebo v tých časovo obmedzených ?
Asus Xonar DX/N81 -> UE Triple.Fi 10 Pro
Majko6664
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 29. 11. 2011 13:41

Nevim proč to řešíš, prostě v pátek byly dostupné za 99 USD.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyrko 29. 11. 2011 14:02

oni neboli v Gold Boxe, UE ich zlavnil na amazone niekedy vecer co aj oznamil a do max 2 hodin uz boli vypredane. ja som mal uz v kosiku 3 ale kym som vyriesil ako by som si ich poslal tak uz boli prec
Event Opals
Munro Sonic Egg 150
Audeze LCD-2 Closed Back
Ultimate Ears In-Ear Reference Monitors
spyrko
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majko6664 29. 11. 2011 21:22

Teda ich zľavnili až v piatok večer ? Jaj.
Asus Xonar DX/N81 -> UE Triple.Fi 10 Pro
Majko6664
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ohm711 31. 12. 2011 22:37

Zdravím,
měl bych na vás prosbu.
Před nedávnem jsem si koupil Vsonic GR07 a nejsem si jistý tím, že mi zvuk vyhovuje tak, jak by mohl. Proto se poohlížím po jiných špuntech v podobné cenové relaci a do oka mi padly právě triply.
Chtěl bych se tedy zeptat na Váš názor, jestli se vyplatí přejít na tyto sluchátka.
Někdo tu psal, že GR07 konkurují triplům. Tak nevím.
Po přečtení tohoto velmi dlouhého vlákna jsem zjistil, že po zvukové stránce je prakticky každý chválil a podle podpisu je lidi mají do dnes. Pokud se jich někdo zbavoval, tak to bylo hlavně kvůli nepohodlí pro daného člověka. Problém asi bude kabel, který, jak jsem zjistil, se rád kazí, ale zase se dá vyměnit.
Nebudu skrývat, že mě k nim táhne hlavně to, že mají 3 měniče.
Jsou to ale celkem stará sluchátka, takže to co bylo před třemi lety top už dnes může být jinak.

Prostě mě zajímá jestli je nějaký výraznější rozdíl ve zvuku, protože jestli by měly hrát oboje sluchátka skoro stejně, tak asi nemá cenu abych kupoval jiné.

Ještě jsem koukl na IE8, které prý triplům také konkurují. Mají prý víc basů a zábavnější přednes, ale zase jsou o dost dražší a proto bych je raději nevolil.

Případně kdyby jste měli tip na jiná sluchátka v podobné cenové relaci.

Díky za rady a názory.
Ohm711
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 1. 2012 00:23

Triplami ani IE8 si nepolepšiš, obe však budu hrať inak ako GR07.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 1. 1. 2012 00:25

Ja by som triple nebral, len pre ich velkost a tvrdy kabel.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pacient 18. 1. 2012 16:34

Tak jsem se rozhodl trošku vyhrabat tohle staré a dlouhé vlákno.

Za prvé, chtěl jsem se podělit o své dojmy z používání triplů, a možná tím i někomu pomoct při rozhodování o koupi špuntů.

No a za druhé jsem chtěl poprosit o pár rad.

Poslední dobou jsem si uvědomil, že přestože věnuji velkou pozornost své domácí HIFI sestavě, většina času pro poslech hudby připadá pohříchu na sezení u compu v práci, na procházky přírodou se psem, nebo najíždění objemových kilometrů na kole.
Navíc jsem se poslední dobou ponořil víc do klasické hudby, no a tam už moje venkovní AKG K324P ukázaly výrazně své limity.

Prostě jsem se rozhodl o něco zlepšit úroveň mého špuntového poslechu. Finanční limit jsem si nastavil na 4.000,-Kč a začal pročítat internet, co by v tomto budgetu stálo za úvahu. No a už to jelo, Vsonic GR7, PHONAK Audéo PFE 112, SENNHEISER IE 6, Etymotic Research hf5, nebo si připlatit na SENNHEISER IE 8? Měl jsem z toho hlavu jako štandlík.

Pointu svého hledání jsem na sebe vlastně už vykecal :-) Nakonec jsem skončil u UE Triple FI.10 pro a rozhodně nelituji. Bohužel jsem nestihl Black Friday, koupil jsem je na britském Amazonu za 99£, což nakonec i s poštou dělalo, podle mě ještě rozumných, 3.500,-Kč.

Musím říct, že mě svým zvukem naprosto nadchly. Úžasně detailní, rychlý a vyvážený projev, neagresivní výšky, basů až až, na in eary neuvěřitelný prostor. Hudbu si s nimi ohromně užívám, i notoricky známé nahrávky dostaly jiný rozměr. Dají se uspokojivě poslouchat i na mé NOKIA N95 8G. Samozřejmě doma, na sluchátkovém zesilovači, je to ještě o něčem jiném, ale kupoval jsem je hlavně na ven.

Není všechno jen růžové.
Jako u všech in earů, je i zde kritický výběr správného nástavce a usazení v uchu. Nosím je kabelem za ucho, navíc jsem musel přehodit L/P, původní výrobcem zamýšlené zahnutí mi nevyhovovalo. Přes poměrně velký výběr nástavců, jsem zpočátku nebyl schopen najít ten pravý. Velikostí mi seděl silikonový M, ale po chvíli nošení mě nesnesitelně tlačil. Už jsem byl docela zoufalý a rozhodnutý triply prodat. Naštěstí mě ještě napadlo zkusit na triply nasadit silikonový M, z mých AKG. No a světe div se, seděl na sluchátka, i do ucha. Nyní už o špuntech v uších téměř nevím. Ovšem dodávané origo nástavce jsou tragické. Kdo má užší zvukovod, jako já, mohl by mít s triply problémy. Tím bych rád poprosil o radu, jaké jsou ještě osvědčené alternativy nástavců?

No a další průšvih, kabel!!!
Kdybych si triply koupil za původní cenu, asi bych plakal celé dopoledne a nebyl k utišení, kvůli tomu jak jsem se nechal napálit. U sluchátek této cenové kategorie by takováhle hrůza neměla co dělat. Tímto opět prosím zkušenější triplisty o doporučení čím kabel nahradit, abych se tím ale zároveň nedostal na cenu customů :-)
Poslední dotaz mám na přenosný zdroj hudby. Má smysl kupovat nějaký speciální přehrávač? Můžete mi nějaký doporučit? Když už bych měl nosit v kapse ještě jednu mrchu, chtěl bych, aby to hrálo výrazně líp než NOKIA a zároveň to nebylo jako cihla. Potřebuji jen zdroj hudby, víc mě nezajímá.

Na závěr.
Myslím si, že kdo hledá ve stejném finančním limitu jako já, měl by triply rozhodně zařadit do výběru. Přesto že nejsou posledním výkřikem vědy a techniky, nebo právě proto, dostaly se nyní triply na velice zajímavou úroveň výkon/cena.

No a to je asi všechno. Tády dády dáááá, to je konec :-)
pacient
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 18. 1. 2012 16:52

3,5 je moc, za triply dám maximálně 2,7, stačí počkat na konec listopadu :)

Kabel se koukni na Ebay, je tam dost vyráběných kabelů v cenách okolo 30 USD, http://www.ebay.com/itm/Furutech-Ultima ... 946wt_1037

Nástavce za sebe doporučuju Shure olivy, z těch vytáhneš vnitřní plastovou trubičku a sedí na triplách perfektně.

Nebo pokud ti fakt vyhovují, tak ultimátním řešením je remold na custom, dokonalé pohodlí, lepší izolace, skvělý kabel.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 1. 2012 17:42

Prehravač zaleži na cene, ktoru si ochotny investovať, vyrazne lepšie ale budu hrať až nejake šialenosti za stovky dolarov (Hifiman, Colorfly...). Lepšie ako Nokia bude hrať aj nejaky Cowon či iPod, ale vyrazny posun to asi nebude. Za lacny peniaz možno ipod s imodom, ale to je na dlhe lakte.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků