Offtopic, flame na téma odstup a linková úroveň - odštěpeno

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hergarok 5. 12. 2011 20:12

danhard: taky narážím často na blbce, poslední velký úlovek jsi ty :love: kromě základních znalostí o šumu asi nevíš nic jiného a tak máš nutkání tu ostatní nazývat tupci a zbytečně machrovat.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 5. 12. 2011 20:14

Milý danharde, pořád moc nechápu o co ti vlastně jde ?
Jestli jsi nám chtěl dokázat, že jsi chytřejší než my, tak se ti to podařilo.
V tvém oboru jsi odborník.
V mém původním, by jsi byl v ****** (vymazáno)
Ale posmívat se ti nebudu, to bych byl jako ty...a to vážně nechci.
Každý umí něco jiného.
:idea:
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 5. 12. 2011 20:16

šeďour píše:Každý umí něco jiného.
... a kdo neumí nic, ten učí :lol: (vůbec to není myšleno jako narážka na někoho konkrétního :twisted: ;-) )
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 12. 2011 20:25

Federmann píše:
Federmann píše:Jak jsem napsal uvedený OZ má napěťový šum 8nV, při zesílení 2x je to 16nV, další OZ při zesílení 1x přidá dalších 8nV, tedy celkem 24nV, k tomu ještě proudový šum a šum odporů v signálové cestě, ať počítám jak počítám, tak do odstupu 125dB, tedy do šumového napětí 1.125nV je od 24nV dostatečně daleko.


8nV platí pro OPA2134

Ale Bohušu, zase kličkuješ? Nejdřív píšeš, že 8nV má šum LM4562 a vychvaluješ se jak často ho používáš ve svých konstrukcích, teď zase že OPA2134 - tak který typ to vlastně tak strašně nenávidíš, že se mu celoživotně mstíš používáním ve svých ohňostrojích?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Federmann 5. 12. 2011 20:40

Nejdřív píšeš, že 8nV má šum LM4562 a vychvaluješ se jak často ho používáš ve svých konstrukcích


LM4562 jsem nikde neuvedl :pozor , ale naopak článek je i o OPA2134, více viz

Federmann píše:Sám tyto OZ používám, mám s nimi realizovanou řadu zapojení, mnohé zveřejněny i na svých stránkách a můžu říci, že patří k tomu nejlepšímu, co existuje.


Navíc nepoužívám nikdy dvojité, které nemají možnost napěťové kompenzace.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 12. 2011 21:44

Panstvo, to že se zde jedná o Off-topic a ještě ke všemu na Smetišti stále ještě neznamená, že si zde můžete volně nadávat a urážet se. Takže zklidněte hormon, nebo opravdu vytasím kvér a vytáhnu demižón s kyselinou... To se týká pánů Danharda, Šeďoura a Hergaroka - jejichž OT na druhou byl vyhozen do KOŠE.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod danhard 5. 12. 2011 21:50

Na tomto fóru jaksi mizí příspěvky s posíláním do ***** ?
...
Ano, pokud jde o vulgaritu, je vyhazována do Koše.
Ekkar
danhard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šeďour 5. 12. 2011 21:54

Hele Ekkare spravedlivý...ty se taky laskavě podívej o stránku nazpět, když už mažeš a upozorňuješ na chování, kdo začal koho napadat.

Proto taky mažu veškerý nadávky a DŮRAZNĚ ŽÁDÁM o klid na dvorci - jinak to opravdu zamknu a můžete se dohadovat po SZ!
Ekkar
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 5. 12. 2011 22:02

Vymazáno.
Ekkar

Federmann: když už se tváříš jako "učitel", tak si přeber základní pojmy ať se tu neztrapňuješ výroky jako "napěťová kompenzace". :roll:
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danhard 5. 12. 2011 22:03

Nevím Ekkare o co ti jde, bez posílání někam to tu asi nejde, pokud je skore vyrovnané, tak je to v pořádku :o)
Bohužel se s výmazem sprosťáren vytratila i informační hodnota, o kterou jaksi u mých příspěvků šlo.
Namyslím ten můj balast s olypiádami, to bylo jen pro Hergaroka a pro jeho označení jaký že to jsem blb. Jsem a mám na to i papír, na IQ přes 170 jsem měl i certifikát, ale na tom nelpím a hlavně už v tý hlavě nic nemám, je to jen taková nostalgická vzpomínka :o)
danhard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 12. 2011 22:10

Pokud se chcete posílat kamkoliv, volte SZ nebo jiný komunikační prostředek a nikoliv veřejně přístupnou diskusi. Informační hodnotu fóra vulgárně myšlené navigační rady směřující kohokoliv kamkoliv nezvýší. Nezapomeňte, že sdělit blbovi že je blb se dá i "v rukavičkách" - a pokud je to navíc na veřejnosti, i naprosto salónním výrazivem...

A teď k aktuálnějšímu problému:

Federmann píše:
Nejdřív píšeš, že 8nV má šum LM4562 a vychvaluješ se jak často ho používáš ve svých konstrukcích


LM4562 jsem nikde neuvedl :pozor , ale naopak článek je i o OPA2134, více viz

Federmann píše:Sám tyto OZ používám, mám s nimi realizovanou řadu zapojení, mnohé zveřejněny i na svých stránkách a můžu říci, že patří k tomu nejlepšímu, co existuje.


Navíc nepoužívám nikdy dvojité, které nemají možnost napěťové kompenzace.


Ale ale ale, prvotní reakce že se netýkala obvodu LM4562A, se kterým byl konstruovaný jiným tazatelem (v původním vlákně) zmíněný předzesilovač?
Konkrétně typ OPA2134 jsi ZDE nikde ani nezmínil, tak zase nepřekrucuj fakta jen k obrazu svému! Nejsme zde všichni mentálně zaostalí, abychom si nepamatovali, o čem byla řeč vedena, takže z nás voly jen tak snadno udělat nejde! Což stejně tak platí i o tvrzení, že nepoužíváš dvojoperáky, které nelze napěťově kompenzovat - další blábol, který by se měl tesat (nejlépe do autora) - napěťově lze přece kompenzovat kterýkoliv operák, například zvenku přivedením patřičně polarizovaného napětí na vstupy! Nebo jakým způsobem hodláš vysvětlit princip, na kterém funguje v mnoha zesilovačích použité zapojení zvané "DC-servo"? To jenom NĚKDO může tvrdit takovou hloupost, že TO nejde...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod danhard 5. 12. 2011 22:13

danhard píše:Na tomto fóru jaksi mizí příspěvky s posíláním do ***** ?
...
Ano, pokud jde o vulgaritu, je vyhazována do Koše.
Ekkar


A toto je zcela v přádku ?
To tu upravuješ to posílání někam jen u někoho ?

šeďour píše:Milý danharde, ...

Sorry, přehlídnuto - už je upraveno i to.
Ekkar
danhard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hergarok 5. 12. 2011 22:23

danhard: nechceš se na to vyprdnout? S útoky jsi začal ty. Nečteš pořádně, co ostatní píšou a pak díky tomu píšeš kraviny. Machruješ zbytečně s tím, jaké možné papíry na hlavu jsi obdržel, atd. ...

Jestli máš nějakej problém, tak si běž pokecat s psychologem, ten ti tvoje komplexy a jiné "problémy" jistě pomůže odstranit ;-)
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 12. 2011 22:36

Dejte si sraz "pod vocasem" a tam si to vyříkejte zoči voči, co říkáte? Možná tam budete mít i vděčný obecenstvo, klidně i uniformovaný.
TADY TOHO ALE UŽ NECHTE, KAPIŠTO, compañeros???
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2011 22:38

Vždy když člověk chce druhému ukázat že nemá pravdu ve svých výrocích, měl by použít prvky korektní pro diskuzi gentlemanů. Prvky, na jejichž základě bude jasným a neoddiskutovatelným způsobem prezentovat omyly druhého, jeho nepřesnosti, či dokonce chyby.

Jestliže ale namísto výše uvedeného použije vulgarity, je k zamyšlení, jestli on sám je vůbec schopen regulérní diskuze.

Sebekritika - to je to správné slovo. Sebekritika, která se v tomto vlákně - bohužel - stala velkou neznámou pro mnoho z vás.

S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků