iPod Touch v servise...Znizenie maximalna hlasitost?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod googler1 20. 12. 2011 00:24

mal som v servise iPod Touch (nefungoval display) kupil som ho zaciatkom tohto roka. V servise mi ho vymenili za novy kus v protokole v popise noveho kusu je napisane nieco ako: "iPod Touch test" Zda sa mi ze tento "novy" kus hra podstatne tichsie aj pri nastaveni maximalnej hlasitosti. Kontroloval som ci nie je v OS zapnute obmedzenie hlasitosti a nie je.

Kde moze byt chyba?
googler1
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 12. 2011 23:48

Ve verzi firmwaru, která v novém kusu může obsahovat stupidní eurohujerskej limit výstupní úrovně - viz například vlákno o přehrávači Sansa Clip: viewtopic.php?f=726&t=1138935&p=8117799#p8117799 . Podíval bych se na nějaké já-poďáceké fórum a ptal bych se po downgradu softu nebo aspoň po nějakém triku jak nastavit hlasitost na předchozí úroveň.
Poslední možností je připojit externí sluchátkový zesilovač, ale to je až ta poslední možnost - navíc pokud by se to dalo jednoduše vrátit zcela zbytečná...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Broslowski 21. 12. 2011 13:57

no ak je to zakotvene v novom fw, myslim ze bez JB to nepojde...

by ma zaujimalo, podla coho pani urciju hranicu hlasitosti. Si pichnem do toho ipodu 250 ohmove sluchadla, a budu hrat tak potichu, ze to nebude pouzitelne... to ako testuju na dakych 32ohm peckach ci co?
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 12. 2011 14:41

U Sansy to jde - musí se znovu nahrát FW a pak když se prvním zapnutím aktivuje, musí se udat jako "Country" buď USA nebo "Other world" - kdo si zadá Evropa, má omezenou hlasitost. Přitom jazyková podpora dotčená není, Sansa dál "mluví česky"...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod googler1 21. 12. 2011 14:46

neviem aky fw som mal pred tym a moc stary tam dat nechcem
googler1
Junior

Odeslat příspěvekod googler1 8. 1. 2012 19:55

takze iPod uz som jailbreakol ale teraz neviem najst ziadne firmwarei na stiahnutie
googler1
Junior

Odeslat příspěvekod xenmaster 18. 1. 2012 00:16

Pozri si aplikácie čo tam máš nainštalované. Niektoré so zvukovými upozorneniami stíšia zvuk ale zrejme kvôli chybe fw ho už neobnovia. Mal som podobný problém, treba prejsť a povypínať zvukové upozornenia a pozri sa aj do Nastavenia/Zvuky a tam pohýb tým ukazovateľom. Mne to pomáha, iPod potom zvýši hlasitosť na pôvodnú hodnotu.
Galaxy Note 3 >>UE Triple.fi 10 pro
Asus GR8 >> ATH-M50x
xenmaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod googler1 18. 1. 2012 16:30

ja uz som si to viac menej spravil - bolo treba upravit jeden subor v iPode ale teraz ta hudba hra tak ako keby bola hlasitost na viac ako 100% (neviem ako to vysvetlit - ako keby bola ta hlasitost umelo zosilnena) pritom som ten subor upravil tak aby som tu hlasitost nezvysil na viac ako bola nastavena na originalnom (nelimitovanom) iPode

ale mozno sa mi to iba zda pretoze mozno som si s odstupom casu zvykol na slabsiu hlasitost - neviem no
googler1
Junior

Odeslat příspěvekod Broslowski 18. 1. 2012 16:59

Alebo si prebudil sluchadla a pri max vystupnom vykone ipodu zacinaju chrcat :)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod googler1 18. 1. 2012 17:17

nie sluchadlami to nebude lebo kym mi zo servisu neprisiel novy (limitovany) iPod tak som pocuval hudbu na max a zvuk bol v pohode
googler1
Junior

Odeslat příspěvekod xenmaster 18. 1. 2012 20:12

Ja som na to tiež dnes pozeral... je to chyba iOS. Keď zapnem iPod, a pustím hudbu, musím ísť s hlasitosťou na 75 a viac percent. Vtedy stačí ísť do Nastavenia/Zvuky, pohnúť posuvníkom Zvonenia a upozornenia. iPod zahrá testovacie zvonenie a hudba sa vypne. Stačí sa potom vrátiť na predchádzajúcu obrazovku, hudba sa znova spustí a hlasitosť sa plynule sama zvýši ako by mala byť pôvodne.

No fuj Apple, ešte aj v iPode chyba? Ale možno sa to nejako zanieslo inkrementálnou aktualizáciou. Uvidím pri novej verzii iOS.
Galaxy Note 3 >>UE Triple.fi 10 pro
Asus GR8 >> ATH-M50x
xenmaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků