Sluchátka na venek a do práce

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Libb 8. 2. 2012 18:45

Už to tu bylo asi 100x, ale předchozí tazatelé měli jiné nároky, než já, takže s dovolením, s čím bych potřeboval poradit.
Jsem několik let zvyklý na Koss Porta Pro, ale zlomil se mi plast držící hlavový most a nechce se mně čekat na opravu/výměnu a upřímně řečeno, ani platit 500 Kč (300 + 2x poštovné).
Takže bych rád nová sluchátka.
Budu je poslouchat v drtivé většině v tramvaji nebo venku, kde je nějaký hluk a naopak v práci (open space), kde je poměrně ticho. Vyjímečně doma.
Takže asi polouzavřená (existuje takový termín? Víte snad, co myslím - aby mě něco nepřejelo, ale aby mě taky neslyšela půlka města :))
Konstrukce supraaurální (tzn. velikost molitanů asi jako Koss Porta Pro - nechci špunty a nechci traktoráky. Kratší kabel případně nevadí. Kvalita zvuku - Kossy mně celkem stačily, berme to jako minimální požadovanou kvalitu.
Klasická konstrukce - mám brýle, takže žádné alternativní způsoby uchycení za ucho apod.
Cena: ideál do 2000-2500 Kč
Skládací konstrukce je plus.
Zdroj zvuku: hlavně mobil (MP3, HTC s hackem na Beats, ale většinou poslouchám přes bluetooth "sluchátka" Jabra 3030 - takže zázraky se nečekají), občas počítač (film, hra, mp3)

Co jsem zatím narazil, tak se samozřejmě nabízí nechat opravit nebo koupit nové Koss Porta Pro, případně jsem viděl v obchodě Emgeton E9C Collapsible Professional (ale s cenou kolem 500 Kč nesahají předpokládám po kotníky ani těm Kossům, mě zaujaly spíš na překlenutí doby, než se vrátí Kossy z opravy - nebo jsou použitelná?).
S jinými značkami vůbec nemám praktické zkušenosti, slýchám chválu na Sennheiser a jiné, ale nevím, které případně volit pro moje potřeby.
Předem děkuji za tipy.
Libb
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 8. 2. 2012 19:12

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 8. 2. 2012 19:19

http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... -k-450.htm

neboj je slyšet i ven,tramvaj tě nepřejede...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 8. 2. 2012 20:13

Tie ultrasone su troska pozmenena verzia zino, ktoru som testoval a mozem povedat ze hraju ozaj vyborne! Akurat, aj ked su polootvorene, tak pustaju dost aj von a aj dnu. A taktiez zino maju dost agresivne podanie, zhruba take bude iste aj OCTA :-)
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Libb 8. 2. 2012 20:29

Ty ultrasine mně moc nesedí designem, resp. je mi jedno, jak vypadají, ale bojím se toho zadního oblouku :(
Libb
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 8. 2. 2012 22:25

Akeho zadneho obluka?? :hm :shock: :D
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Libb 8. 2. 2012 22:48

Podle fotky to vypadá, že spojovací oblouk nejde přes nejvyšší část hlavy (svisle), ale zadem (zhruba vodorovně). Už jsem to viděl a zkoušel a nesedlo mi to.
Nebo se mýlím?
Libb
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 8. 2. 2012 22:51

Něco mezi http://www.slipperybrick.com/wp-content ... _model.jpg

Mě osobně by to taky vadilo
IkE Blaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Libb 8. 2. 2012 23:05

Díky za ten odkaz - tyhle můžu rozhodně vyloučit.
Takže jsou ve hře AKG K 450 - nějaký jiný tip?
Libb
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 9. 2. 2012 05:54

O com vy dvaja tocite? Ake zadom? Paneboze :D Normalne to ide vrchom a ako si ich "nahnes" , tak mas :-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Libb 9. 2. 2012 06:50

dazo: podle těch dvou fotek, co tady proběhly, to tak vypadá. Jestli to je naklápěcí, tak super. Omrknu to ještě.
Libb
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 9. 2. 2012 07:50

:D omg :D Nic nieje naklapacie, preto som dal to "nahnes" do uvodzoviek :-) Tym "nahnutim" som myslel ze ako si ich usadis, tak ich budes mat, ci kolmo alebo mierne mostom dozadu :-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mattho123 10. 2. 2012 14:22

osobne som mal porty niekolko rokov .. potom som presiel na k450ky a mna vobec nepresvedcili. Zdalo sa mi ze styl,ktory pocuvam (progressive rock,metal) kossy hrali lepsie.(Priestor bol s akg sice vacsi ale kelimkovy efekt a zlievanie nastrojov pri niektorych pesnickach mi vadilo) Po mesiaci som akg predal a kedze som nechcel kossy znovu kvoli tomu ze ich ma fakt kazdy mam sennheiser px 100 II , sktorymi som spokojny a hraju super( vzhladom k cene a tomu co pocuvam). Izolacia ako kossy cize nulova. Ale ak ma v praci vola sef aspon to pocujem. Za mna ak si spokojny ostan pri kossoch a ak nie tak si najprv vyskusaj ak mas moznost :) dufam ze to ma zmysel co som napisal :)
Audinst HUD mx1 (fiio x1 + Fiio e12) -> Beyerdynamic DT990 Pro, Shure SHR940
Ipod touch 4g,iphone -> Vsonic vsd5
Mattho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 10. 2. 2012 15:26

A ako vidis porty vs px II ? :-)
A k450, no vies, su predsalen uzavrete :D
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mattho123 11. 2. 2012 01:31

tazko mi je ich porovnat ked mam medzi nimi odstup polroka :) ale osobne som cakal ze senny budu mat menej basu ako maju:) Je ho tam niekedy az moc ..ale az tak nezasahuje do inych pasiem ako na portoch. A zda sa mi trosku menej agresivny prejav, hlavne napr dianu krall alebo katie melua hraju s vacsou lahkostou. Ked zozeniem porty porovnam detailnejsie:). Urcite za tie prachy podla mna najlepsie co moze byt :)(ci uz porty cca 27€ bez kodu, alebo senny za 43€).

aa hej akg su uzavrete .. ale napr na mhd mi prislo ze prepustaju ajtak dost vela hluku. Na odhlucnenie by som ja osobne skor spunty, ktore ale nechce:)
Audinst HUD mx1 (fiio x1 + Fiio e12) -> Beyerdynamic DT990 Pro, Shure SHR940
Ipod touch 4g,iphone -> Vsonic vsd5
Mattho123
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků