[recenze] D/A převodník Casea Cepheus

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod palinoch 26. 6. 2011 19:20

No len som si vsimol, ze Rob si skrinu a vsetko okolo toho robil sam.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 17. 2. 2012 07:48

Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 21. 2. 2012 07:19

Na head-fi jsem udělal někdy v roce 2011 vlákno na Orion, před pár dny jsem tam dal informační příspěvek, že budou existovat dvě až tři verze a ještě jsem tam dal odkaz na ty první dojmy z našich fór. Byl jsem nazván Neptiusem(Zahoranskym) a následně přes noc bylo vlákno smazáno. Nemam k tomu co říct jen, že headfi je pěkná banda ani nevim jak je nazvat.
Naposledy upravil hmpf dne 21. 2. 2012 14:04, celkově upraveno 2
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 21. 2. 2012 08:06

Na highend fore je zaujimavy prispevok jedneho z timu Casea.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 21. 2. 2012 13:00

Tak som prehodil par viet cez PM s clovekom, ktory sa podiela na vyvoji noveho Orionu.

Orion Lite je orezana verzia plnej verzie Orionu (s ohladom na cenu). Do vnutra sa pusti maximalny nasobok FS - bud 44,1, alebo 48 (cize 176,4, alebo 192 kHz). Toto sa deje kvoli tomu, aby sa vypol upsampling, ktory spravi automaticky cip, ked do neho pride nizsia FS. Ak tam pride maximalna FS, tak cip neupsampluje. Cize napr. vo Foobar2000 sa pouzije SoX.
Pre prehravanie filmov to potom funguje tak, ze sa to riesi na urovni operacneho systemu. Nainstaluje sa drivej, ktory upsampluje vsetok signal a do Orionu Lite ide 176,4, resp. 192 kHz. Driver sa da pouzit len pod Win7. Cize napr. aj Skype, alebo akykolvek program posiela von 176,4 / 192 kHz. Zabezpeci to driver od Casea.

Full Orion nebude potrebovat akukolvek podporu operacneho systemu, pretoze je to riesene na hardwareovej urovni priamo v zeleze. Tym padom nie je vobec zavisly od softwareoveho vystupu z PC, ktory sa odvija od konfiguracie PC (pouzitie ASIO / WASAPI a podobne). Full Orion hra z akehokolvek DVD / CD player / PC.

K dispozicii by mala byt casom aj verzia s preampom a Casea pracuje aj na USB to S/PDIF transporte.

Takze nejako tak. Cena bude tomu urcite odpovedat :) Orion Lite stoji cca 50 000 CZK.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 21. 2. 2012 13:58

Kdyby to mělo ještě výkonej zesák pro mě kvůli exotickým sluchátkům tak neváhám...
Líbí se mi, že už to není jen technicky výtvor a jediný pohled, ale že se na ladění podílelo více lidí od hudebníků, na živých nástrojích atd. To jakým způsobem Bery popisuje zvuk emoce není jentak...
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 21. 2. 2012 15:22

Mna Casea velmi prekvapila, hlavne v pozitivnom zmysle, ale su aj negativa. Bohuzial. Inac jej fandim.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 21. 2. 2012 17:24

A jaká negativa?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 22. 2. 2012 07:48

Tak už vim proč to tam smazali. Prej jsem dělal reklamu :D já fakt nemam slov.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 2. 2012 09:58

Ze sa nehanbis... :D
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavap 23. 2. 2012 10:43

Casea fandím, libí se mi Cepheus i Lyra Digital, Orion vypadá dle ohlasu Beryho a porovnání s Accuphase výborně. Přečetl jsem si Hifinazory, Highendforum i Casea, ale pořád mi není jasný, jak dochází k synchronizaci transportu (u Beryho karta Juli@ v PC).
Bery popisuje:
"Zdrojem jedniček a nul je u mě pc, určený pouze pro přehrávání wav a flac souborů. Hraji většinou obrazy cédéček vyrobené v EAC, upsampling na 176,4 kHz a přes Juli@ tím krmím DAC. Orion má své hodiny, podle kterých Julča tiká. Tedy "Clock" z DACu do PC a "data" z PC do DACu."

Clock jde samostatným kabelem? Asi bych to viděl z fotky zadní strany Orionu Lite. Orion Lite by měl mít podle mě digitální vstup i synchronizační výstup. A Juli@ má "synchronisation to digital S/PDIF input signals":
http://www.esi-audio.com/products/julia/
Toto jsem asi už pochopil - do karty se zapojí přibalený kabel/redukce, který na druhé straně má dva konektory S/PDIF, jeden jako IN a druhý OUT. V PC se nastaví řízení karty externíma hodinama. Furt jsem hledal dva konektory na kartě a on je to jen jeden. :D

Taky nechápu regulaci hlasitosti v PC ve Foobaru, když Orion Lite je napojen přímo do koncového zesilovače. Pokud neposlouchá na plnou hlasitost, nesnižuje si dynamický rozsah nahrávky před vstupem do DAC? Poučte mě, prosím.

Full Orion bude krabice "media PC" s vlastní CD/DVD mechanikou? Casea: "Casea ORION DAC je dodáván spolu s média PC, které je optimalizováno pro využití plného potenciálu tohoto vyjímečného DACu."
CA Stream Magic 6 + Casea Cepheus + Primare I22 + Dynaudio Focus 220 mkII, FUBAR IV (2xOPA627) + Sennheiser HD 650, Cowon iAudio 9 + E11 + q-jays
pavap
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 23. 2. 2012 10:50

K hlasitosti:
- softwarovo riadena hlasitost pri znizeni hlasitosti znizuje bitovu hlbku prehravanej skladby. Pri CD kvalite je to 16 bit - a my nechceme pocuvat napr. 8 bit. Takze soft. hlasitost preto na maximum.
K synchronizacii:
- masterclock DACanu je zrejme spraveny vo vnutri (cize hodiny riadia clock DACanu). Tym istym clockom musis ale riadit aj transport (Juli@) a ta sa da synchronizovat cez S/PDIF IN. Cize z Casea tahas kabel do Juli@ S/PDIF IN a v ovladacoch prepnes na externe casovanie.

Tie hodiny si treba predstavit ako skatulu, ktora ma vystup a cez ten vystup riadi clock zariadeni. Jednoduchsie to vysvetlit neviem.

Ja mam riesenie od Tomasa Ticheho, kde mam hodin na riadenie clocku ako samostatnu skatulu. Cize z 2 vystupov taham kable:
1) do DACanu
2) do zvukovej karty
Casea - nakolko je to v jednej skatuli - ma DACan synchronizovany (predpokladam) prepojenim priamo v skatuli, cize nemusis tahat do DACanu z hodiny ziadny kabel.

Dufam, ze tolko staci.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pavap 23. 2. 2012 11:49

Odar: Díky. Jen mi není jasný full Orion, opravdu něco jako PC? Např. podobné jako toto?
http://www.nirvanahifi.cz/pc-audio-dac/

Dokázal by někdo zkusit tipnout zvukovou kvalitu Cephea mk2 (ne Orionu) v tomto žebříčku u přehrávačů? Je mi jasný, že záleží na transportu.
http://www.excelia-hifi.cz/top.html
CA Stream Magic 6 + Casea Cepheus + Primare I22 + Dynaudio Focus 220 mkII, FUBAR IV (2xOPA627) + Sennheiser HD 650, Cowon iAudio 9 + E11 + q-jays
pavap
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 23. 2. 2012 12:01

Ano FULL Orion by mal byt cosi ako komplexne riesenie (bude verzia aj s riadenim hlasitosti, cize predzosilnovacom). Tu mas obrazky http://casea.eu/produkty.php?p=Casea%20Orion
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pavap 23. 2. 2012 12:17

Orázky samozřejmě znám, problém je v tom, že to je modul Orion implementovaný do nějakého CD přehrávače Cambridge Audio. Označeno pak jako "Orion Synchro DAC + CD, prototyp pro prezentace"...
CA Stream Magic 6 + Casea Cepheus + Primare I22 + Dynaudio Focus 220 mkII, FUBAR IV (2xOPA627) + Sennheiser HD 650, Cowon iAudio 9 + E11 + q-jays
pavap
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků