[recenze] D/A převodník Casea Cepheus

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Odar 23. 2. 2012 12:50

To nie je CD prehravac, to je pocitac s CD mechanikou CA.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pavap 24. 2. 2012 12:15

Obávám se, že je to opravdu CD přehrávač Cambridge Audio řady 350C/550C/650C osazený modulem Orion Synchro (analogicky k modulu Sirius Synchro), popisek obr. 4: "Prototyp Casea Orion v CDP".
CA 350C shora:
http://www.cambridgeaudio.com/assets/do ... 50CTop.jpg
CA 350C zezadu:
http://www.cambridgeaudio.com/assets/do ... BkRear.jpg
CA 650C shora:
http://www.cambridgeaudio.com/assets/do ... -top-1.jpg

Takže otázka zůstává - jak bude vypadat Orion Full?
CA Stream Magic 6 + Casea Cepheus + Primare I22 + Dynaudio Focus 220 mkII, FUBAR IV (2xOPA627) + Sennheiser HD 650, Cowon iAudio 9 + E11 + q-jays
pavap
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 24. 2. 2012 12:20

Neviem :hm Ja vychadzam z tohoto:
popis parametrů
média PC
šasi HFX micro
procesor intel i3-2100T
operační paměť 2GB
pevný disk SSD 32GB
operační systém Windows 7 64bit
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 24. 2. 2012 13:55

a kde tam odar vidis daky z tych komponentov? :mrgreen:
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 24. 2. 2012 17:38

asi som natvrdly :nenapadne
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 24. 2. 2012 21:35

Na té fotce to je jen Orion v CD přehravači na testování a tak.

Full verze bude PC media, s CD mechanikou, počítačové vychytávky, asi i nový design atd. V tom představení to tam lehce zmiňoval Krat i Bery.
edit: Ale jak to bude přesně vypadat ti asi poví jen po telefonátu Casea.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 13. 7. 2012 12:51

Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 1. 9. 2012 16:15

Zhruba do mesiaca by mal byt k dispozicii Cepheus s USB vstupom. Podla neoficialnych informacii by mal byt ten USB vstup kvalitativne na lepsej urovni, ako samotny M2Tech hiFace Evo.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nolwendil 4. 9. 2012 16:02

Super, jsem zvědavý jaké to bude. Osobně doufám, že to zařízení bude kompatibilní se standardem USB Audio Class 2.
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 4. 9. 2012 16:41

Predpokladam, ze samotny Casea USB audio transport bude este dalej. Mna ten transport velmi zaujima - vyriesilo by mi to zasadnu vec pri upgrade HTPC.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xmarek 11. 9. 2012 19:10

Samotného by mě zajímalo co znamená jít dál. :-D Můj přepoklad je takový, že použíjí klasickou asynchronní komunikaci a výstup z kontroleru bude I2S. Pokud nepoužijí PLL (jako, že i toto jsem u nich viděl) tak hodiny přivednou na vstup kontroleru a ten bude řídit komunikaci mezi DACem a USB kontrolerem. Byli by sami proti sobě kdyby vymýšleli nějakou extra specialitu vymykající se class 2 nebo class 1 protože by mohli narazit na možnosti kontroléru. Samotného by mě zajímalo jak naimplementují softwarovou část kontroleru páč možností je trošku víc a ledacos se na tom dá zprasit aníž by to uživatel poznal. Bohužel mám obavu, že toto mi nikdo nepoví. ^^ Jediné co se můžu dozvědět je výrobce kontroléru a DACu a pak se můžu lehce domáknout co se z toho dá vykouzlit.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 12. 9. 2012 06:48

Nejake predbezne informacie boli na HighEnd fore. Napr. je dost pravdepodobne, ze transport bude na bateriu. To mas ako s DACom - mozes tam mat neviem aky moderny cip, ale ak je to obvodovo zle riesenie a spraseny analogovy vystup, cip ti to z brindy nevytiahne. Osobne verim p. Vranovi viac, ako tym luntom, co sa vyrabaju v Cine.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xmarek 12. 9. 2012 07:42

Tak o tom žádná. ;-) Už jsme se několikrát přesvědčil o tom, že číňani napíšou do specifikace i to co není pravda a spoléhají se na to, že se v tom nikdo nebude příliš šťourat.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hustakF 14. 9. 2012 16:17

Nemáte někdo ať už osobní nebo od někoho jiného srovnání Cepheus mk2 vs jiné české DIY DACy, jako Karfik DAC 2/2.6 nebo BB DAC?

Zajímalo by mě, zda je to za 18 tisíc špičkový DAC, který překonává veškerou konkurenci a zda jsou rozdíly mezi zmíněnými DACy tak výrazné, že se investice vyplatí.

Mám dilema, zda našetřit na Cepheus mk2 nebo koupit za nižší cenu Karfik DAC 2.
hustakF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 14. 9. 2012 17:53

Dobrá otázka, taky by mě to zajímalo (spíše Cepheus mk2/BB Dac). Je to škoda myslim, že to u nás někdo musel srovnávat, ale když se někdo ptal na slovanetu, highendforu, hifinazorech, audiozone tak se k tomu nikdo nevyjádřil.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků