Jaký HD satelitní příjmač ke kartě skylink?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod moon666 11. 3. 2012 00:04

Chtěl bych poradit jaký hd satelitní příjmač koupit?Měl by být tak do 3 tisíc,chci jenom aby dobře komunikoval s kartou Skylink irdeto ice,nepotřebuju ani nahrávání,jen aby byl spolehliví,v češtině a měl kvalitní obraz.
Já sem si tak vybral tenhle http://www.digizone.cz/clanky/gosat-gs-7055-hdi-pvr-satelitni-prijimac-s/ ale nevim jestli je to kvalitní značka.
Díky za rady
moon666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 11. 3. 2012 09:15

Zopar clankov v tejto sekcii je tak preco najprv necitat?
Myslim ,ze tema skylink vs prijimace je tu dost frekventovana....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod starší 11. 3. 2012 14:30

ja cakam na tento http://www.najnakup.sk/searchResults.as ... nistar+sir resp. na prakticke skusenosti s nim.
http://www.omkodigital.cz/technisat-technistar-sir/ - tak pozeram, ze tu je nejaky drahy. /cca. 140 eur/
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod moon666 11. 3. 2012 14:53

armaman píše:Zopar clankov v tejto sekcii je tak preco najprv necitat?
Myslim ,ze tema skylink vs prijimace je tu dost frekventovana....

ja vim že je i sem čet,ale právě tam chtějí třeba aby to nahrávalo a tak.Tak jsem myslel jestli neni nějakej dobrej levnější bez nahrávání,ale to mají dnes už asi všechny.

-- 11. 3. 2012 15:02 --

starší píše:ja cakam na tento http://www.najnakup.sk/searchResults.as ... nistar+sir resp. na prakticke skusenosti s nim.
http://www.omkodigital.cz/technisat-technistar-sir/ - tak pozeram, ze tu je nejaky drahy. /cca. 140 eur/

tak ten by byl zřejmě dobrej,to jsem se dočet že je dobrá značka :-)
moon666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 11. 3. 2012 15:24

ja vim že je i sem čet,ale právě tam chtějí třeba aby to nahrávalo a tak.Tak jsem myslel jestli neni nějakej dobrej levnější bez nahrávání,ale to mají dnes už asi všechny.

Ved to skor ako to nahravanie by ma zaujimala funkcionalita Card reader a CI slotu s pouzitim patricneho modulu.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod moon666 11. 3. 2012 15:39

Tak já chci jenom aby mi do toho šla zasunout karta kterou mam Skylink irdeto ice (což už jsem psal) a nic jinýho tam dávat nechci,ani nic jinýho než je od skylinku sledovat nebudu.
moon666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 11. 3. 2012 15:55

To "jenom šla karta" je práve 99,9% úspechu prijímača a zdroj najväčších problémov.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod moon666 11. 3. 2012 16:17

To "jenom šla karta" je práve 99,9% úspechu prijímača a zdroj najväčších problémov.

No právě proto chci poradit od někoho kdo tomu rozumí.Já mam zatim příjmač Showbox S-700 PVR Combo Platinum kterej sem si taky nechal před třema rokama doporučit,protože o tom nemam přehled.
moon666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 15. 3. 2012 11:32

Koupil jsem Technisat Technistar S2. Test najdete na:
http://www.parabola.cz/clanky/4589/tech ... -prijimac/

Jde o velmi kvalitní levný výrobek s možností propojení s PC pomocí LAN či WIFI.Záznamy je pak možné upravovat na PC, což je velká výhoda. EPG je v podání TechniSatu jedinečným,
kvalita obrazu a zvuku výborná, střihové funkce atd. Práce s kartou skylink zcela bez problémů.Plně doporučuji.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 15. 3. 2012 13:26

suhlas, ale technistar s2 nema integrovanu citacku IRDETO /technistar sir ma/, takze + 30 euro za CA modul.
kutil - mam par otazok, ak by sa ti chcelo odpovedat budem ti vdacny.


1. vie si tento prijimac sam naformatovat FLASH DISC ? alebo to musis urobit v pocitaci ?
2. je medzi nastavenim rozlisenia obrazu aj "automaticky" ? alebo len klasicke 576,720, 1080 ?
3. daju sa pri nastavovani formatu obrazu, nastavit vo formate 4:3 dve moznosti tzv. letter box a centralny vyrez /tusim je to pan scan / ?

edit: sorry tu 1-ku som nasiel v tej recenzii na parabole.
edit: aky pouzivas CA modul ?
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 15. 3. 2012 15:59

Satelit jsem kupoval kompletně s modulem SMIT Irdeto za 3300 Kč:
TechniSat TechniStar S2 + modul SMIT Irdeto
Rozlišení obrazu lze nastavit také na automaticky.
Přístroj obsahuje funkci ZOOM, kde jde nastavit 5 různých formátů výstupu obrazu, včetně
letter box a pan scan.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 15. 3. 2012 19:46

starší, "vďaka" použitiu CI-modulu možno nahrávky prenášať do PC, resp. prehrať aj v inom zariadení, napr. TV
U Technistar SIR kde má byť zabudovaná IRD čítačka (ale aj CI-šachta) to pri použití čítačky nepôjde - taká je pravdepodobne licenčná podmienka TRD.

nastavenie obrazu:
original
optimal -natiahne 4:3 formát tak, že je zachovaný pomer strán, na krajoch zostane malý čierny pásik, hore dole je obraz mimo zobrazovanú plochu. pri prenutí na program s vysielaním 16:9 je toto zobrazené ako 16:9
optimal 16:9 - vždy vyplní celú obrazovku 16:9. Vysielanie 4:3 je tak sploštené
plný zoom - 4:3 zväčší so zachovaním pomeru strán na celú obrazovku, t.j vrch a spodok chýba
natiahnutý obraz - 16:9 natiahne na 4:3

rozlíšenie:
native
auto - netuším k čomu je toto dobré???
576i
576p
720p
1080i
u nových modelov 1080p
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 16. 3. 2012 14:52

dagy - o tom obmedzeni u integrovanej citacky oproti pouzitiu CA modulu si uz pisal a cital som to aj v recenzii na parabole a neviem, asi mi to nevadi, v PC ani v TV to prehravat asi nebudem, ked to nepôjde. :-)

pre mna je dôlezity ten plny zoom, aby filmy vysielane v 4:3 neboli splostene, to orezanie mi az tak nevadi, ono sa to da nastavit aj v PANAKU /zoom 1/, ale TV mi roztiahne aj info listu, môj TOPFIELD len obraz. ako je to v TECHNISATE ? zostane lista neroztiahnuta ?

naco tam je auto ? oprav ma ked sa mylim, ale asi na to, aby prijimac do vystupu posielal obraz v takom rozliseni v akom ho prijima /v akom je vysielany/ a neprepocitaval ho do pevne nastaveneho rozlisenia /napr.1080i/. prakticky je mozno ten prepocet prinosom, neviem, napis ty tvoju skusenost, raz som cital, ze ten prepocet prijimacom spôsoboval trhanie obrazu.

-- 16. 3. 2012 15:25 --

dagy - este som si vsimol, ze si minule pisal, ze pouzitie CA + modulu v CI + slote ma rovnaky ucinok, ako pouzitie integrovanej citacky IRDETO, cize obmedzenie prehravania zaznamu.
obidva certifikovane CA moduly /skylink ready/ t.j. SMITH aj NEOTION su CA + moduly a CI slot v TECHNISTARE S1 aj S2 je CI + slot. v tej recenzii sa ale nespomina obmedzenie prehravania zaznamu mimo prijimac, tak ako to je ? aku mas osobnu skusenost ?
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 17. 3. 2012 00:32

1/ prepínanie rozmeru obrazu v Technisate nemá žiadny vplyv na menu, lištu, EPG a pod. tie sú vždy rovnakej veľkosti

2/ to, čo píšeš o rozlíšení je NATIVE -> tu kopíruje prijímač vstup priamo na výstup bez ďalšieho spracovania.
AUTO je podľa mňa prispôsobnenie na najlepšie rozlíšenie ktoré TV dokáže zožrať.
TechniSat má ďaleko lepší prepočet na 1080 než väčšina TV. Zásadne používam nastavenie 1080i (môj prijímač 1080p nemá).

3/ väčšina modulov "plus" spôsobuje že nehrávka je viazaná na konkrétny prijímač.
Teraz v najnovšej verzii FW SMIT-u na to zabudli a nahrávka sa dá prehrať aj inde. Neotion je vôbec najhorší modul pre Technisat.
Dagy2
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků