LCD TV, 32', cca 15k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod alfah4ns 19. 3. 2012 22:45

Zdravím, pomalu, ale jistě rodičům odchází staré 100Hz CRT od Panasonicu.
Pročetl jsem si tu pár témat, ale ve většině případů se řeší větší úhlopříčky a tedy i úplně jiné TV. Tedy bych vás poprosil o radu.

Požadavky:
- max. rozměry v:570 x š:820 mm, tedy bohužel zřejmě max. 32' a tím bohužel i padají plazmy :( (resp. TV půjde do nábytkové stěny, v ideálním případě by měla co nejlépe vyplnit ten prostor... a ne, nová nábytková stěna nehrozí, to už jsem zkoušel :D )
- dobré, přirozené barvy (bude používáno i na prohlížení fotek)
- rychlý panel zvládající sportovní přenosy (hokej, apod) bez citelného rozmazávání obrazu
- matný povrch
- úhly (na TV se bude koukat i zešikma a i zespodu ze země)
- DVB-C (pro UPC kartu)
- min 2x HDMI, D-SUB, USB (podpora divx + titulky, výhodou mkv a nahrávání), SD karty
- výhodou senzor okolního jasu a opt. výstup zvuku pro zesilovač, ale nemusí být
- 3D ne, ale pokud by 3D znamenalo použití kvalitnějšího panelu (tzn. projevilo by se to i ve 2D), tak proč ne

Cena není pevně stanovena, určitě bychom nechtěli zbytečně šetřit, TV nejsou rohlíky, nekupují se každej týden. Řekněme tedy kolem 15k?

Zatím jsem tak předběžně koukal a docela se mi líbí modely od Panasonicu, jako např.
http://www.panasonic-shop.cz/panasonic/ ... 29810.html
osobně pokládám Panasonic za kvalitního výrobce, strejda má od něj plazmu a líbí se mi třeba i ergonomie dálkového ovladače (čitelné, přehledné, velké písmena i pro mamku...). Samozřejmě si nechám ale poradit a prvořadá je kvalita obrazu.

Díky moc :)
.
alfah4ns
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 20. 3. 2012 10:03

LG 32LW4500 test:
http://www.digitalversus.com/tv-televis ... /test.html
cena 11300 Kč, po pečlivém nastavení výborný obraz, pasivní 3D, kvalitní 100 Hz
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nunacek0 20. 3. 2012 11:34

3D na 82cm to musí být zážitek. Pak už nemusíš chodit do kina. Jinak pokud chceš LCD tak proč nee. Udělá dobrou službu.
Pro alfah4ns :
Jak si poznamenal , že strejda má plazmu a je to celkově Ok. To je tím, že má Panasonic a ten má jako prioritu plazma a pak až LCD, které se obrazově od plazem docela dost odlišuje. Ale kup si to co se ti nejvíce líbí. Zajdi si to prohlédnout do prodejny a uvidíš. Třeba tam narazíš ještě na jiné kousky, které se ti zalíbí.Výběr je dnes opravdu veliký.. :-)
nunacek0
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 3. 2012 11:56

Chce 32" TV, načo tu ťahaš plazmu? Obzvlašť keď pri porovnani veľkosti nemusi obraz vyzerať nutne na plazme lepšie.

Odporučil by som ak to nesuri počkať par tyždňov, kym budu na trhu všetky nove modely.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nunacek0 20. 3. 2012 14:45

Ryan
Zřejmě si špatně četl můj příspěvek a vytrhl si z kontextu slovo plazma a na tomto si vystavěl závěr, že mu ji doporučuji. Již v první větě jsem napsal, že nemám nic proti volbě LG jako LCD a plazmu Panasonic jsem zmínil jen v souvislosti, že ji má jeho otec , a že plazma je u Pan. v hledáčku kvality výše než jejich LCD. Nic víc nic míň. Ani slovo, aby si pořídil plazmu nepadlo.Je třeba číst pozorněji.
nunacek0
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 3. 2012 23:06

nunacek:
asi jsme se špatně pochopili, já 3D nepožaduji, myslel jsem spíše, jestli nemá přítomnost 3D technologie i nějaký pozitivní vliv na TV samotnou, např. jestli 3D TV nepoužívají např. rychlejší obrazovky (např. u PC je pro 3D hraní požadavek 120Hz monitor místo běžných 60) a jestli by se to neprojevilo třeba na panelu v rychlých scénách, toho se u té televize bojím nejvíce. Ale v TV se až tak nevyznám, tak se raději ptám.
O barvy až tak strach nemám, sám používám u PC výhradně monitory typu IPS, ale tím ghostingem některé holt trpí no.
Mno a to víš, že bych raději plazmu, ale nevejde se no.

kutil:
nevypadá špatně, to je nějaký nový model? U nás ji zatím nikde nevidím.

Ryan:
ne, nespěchám, můžu počkat klidně několik měsíců (pokud do té doby tv neumře). Ona ta CRT TV jede, jen tu a tam se stane, že zblbne obraz a hodí to takové divné pruhy, přitom signálem to není (dělá to i u DVD), takže uvnitř zřejmě něco začíná blbnout.

takže asi ideálně asi vzít si flesku, na ní pár samplů v SD, HD a něco rychlého (hokej), možná pár obrazců pro zkouknutí barev a oběhat prodejny a pozkoušet, co? Akorát rovnoměrnost podsvícení asi moc viditelná přes den nebude.
.
alfah4ns
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 3. 2012 07:33

Ak to nesuri, tak tych par tyzdnov by som asi pockal. Tych 15 000 bude slusny rozpocet aj na novinku v 32", uvidis(me) s cim pridu v novych modeloch. Tie stavajuce budu dostupne aj vtedy, takze nie je sa kam ponahlat.
Slusny tv uz bez 3D nenajdes, nie je preto nutne ho chciet/nechciet. Uz tam proste je. Prinos aj pre 2D to povacsinou ma.
LW4500 nie je novy model. A za ten rozpocet mozes mat rozhodne lepsi tv.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 21. 3. 2012 18:52

Slusny tv uz bez 3D nenajdes, nie je preto nutne ho chciet/nechciet.

- okej :)

LW4500 nie je novy model

- ajo, já to špatně přečetl a koukal, že v testu je LW450U a ten nikde u nás neviděl, tak mě to zmátlo...

Ak to nesuri, tak tych par tyzdnov by som asi pockal.

- Jj, bude to asi nejrozumnější, počkáme na nové modely a pak se opět ozvu, zatím díky všem :)
.
alfah4ns
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 8. 2012 21:50

Zdravím, rád bych oživil toto téma.
Požadavky se prakticky nezměnily, s tím, že nebude vadit absence čtečky SD, s těmi 2 USB si nějak vystačím a přežiju i absenci D-SUB (resp. nebudu ho tam chtít za každou cenu kvůli 5letému Dellu D630)
Byl jsem se podívat na ten Panaonic TX-L32E5E, který mě dříve zaujal
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0271QY1KFW
není špatný, ale více se mi líbil poblíž stojící Samsung:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0271QY1K5F
Ten obraz mi přišel takový živější, stabilnější z větších úhlů, u Panasonicu mi přišel při větších úhlech jakoby více mdlý, možná dáno použitím jiného matného filtru. Cena mi přišla vzhledem k obrazu a výbavě taky dost slušná. Akorát se mi moc nelíbí ten samsungácký ovladač, ale co už, není to ovladač co dělá televizi.
(mamka je trochu tech. antitalent, tak pro ni ideálně co nejjednodušší, nejpřehlednější, s velkýma čudlema :) )

Dobrá volba?
Případně neví někdo o něčem podobném, lepším?

Co se mi ale nepodařilo zjistit, je zda ta TV bezproblémově spolupracuje s UPC CI modulem a kartou, protože seznam otestovaných TV na webu UPC je více než rok starý a na webu samsungu jsem to nenašel.

A také bych se rád zeptal, pokud někdo má zkušenost, dají se vypnout ptákoviny typu dynamický kontrast, apod?
.
alfah4ns
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 8. 2012 20:12

Test z našich luhů a hájů ... Panasonic TX-L32E5E ... pokud jsi již četl - sorry.

Přiznám se, že mě lehce překvapuje Tvůj závěr ohledně pozorovacích úhlů. Osobně bych si nejdříve televize nastavil na podobný obraz ... pozorovaný v přímém/kolmém směru. Následně teprve porovnával ze stran.

Ptákoviny se dosti často vypnout dají. Přesto nemohu tvrdit, že vždy a všude tomu tak musí být.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 22. 8. 2012 20:53

MgX:
Jj, četl, vpodstatě jsem byl v tom obchodě právě kvůli tomu Panasonicu, protože se mi kromě nemožnosti nahrávání po všech stránkách líbil (pořád jsem zvažoval, jestli se na nahrávání nevykašlat, když se dá vše sehnat na netu... Ono by to možná i tak používala akorát mamka na nějaký ten seriál, když by byla pryč...).

Na všech TV jelo stejné video, barevně to bylo zepředu podobné, ale přišlo mi, jakoby byla ta matná vrstva u Samsungu jemnější, možná toto vytvořilo při daném osvětlení v prodejně ten efekt, kdy ten Samsung pocitově držel kontrast do strany více, zatímco na Panasonicu se jakoby více vytvářel podobný efekt, jako u matného displeje notebooku ve venkovním prostředí. Těžko říct. Ještě se tam zkusím stavit ještě jednou, protože jsem tam strávil jen chvíli po cestě z práce, jak mi zbyl čas...

Uvažuji, že hodím objednávku přes net, ať si ji v klidu můžu doma vyzkoušet pořádně. Čímž bych mohl i vyřadit mou obavu s případné nekompatibility CA modulu od UPC...
.
alfah4ns
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 8. 2012 21:01

Ono se občas u některých firem může stát, že dají do stejného výrobku více druhů panelů. Pak je samozřejmě problém. Jeden napíše to, druhý ono.

Osobně bych stav ještě překontroloval - jak píšeš. Objednávka přes net jistí možnost vrácení zboží, které nevyhovuje.

Co se týká nahrávání. Některé TV - teoreticky - nemusí umožnit nahrávání z DVB-C tuneru, ale pouze z analogu, nebo DVB-T části.

U Samsungu - tohoto typu - se zkus podívat na černé vlasy u lehce starších a starších filmů. Dále pak na změny obrazu - zvláště při změně světelnosti scény v doprovodu s pohybem.

A vůbec Tě nechci hnát do Panasonicu - jen aby můj názor tak nevyzněl. Možná bych mrkl i na LG.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vectrix 23. 8. 2012 15:35

Zdravím,
my máme Panasonic TX L42E5E, tedy "většího sourozence" zmiňovaného. Kupován byl někdy v dubnu (shodou okolností taky v alfě ;)). Nicméně si nemůžu stěžovat na obraz. Černá je (na to, že je to LCD) pěkně černá a barvy se mi osobně nijak mdlé nezdají. Pozorovací úhly jsou myslím výborné. Dívali jsme se na TV v 8 lidech v uspořádání jakéhosi "šišoidu" 8-) tak, že např. já jsem měl pozorovací úhel cca 60° od roviny kolmé k rovině obrazovky (tedy nějakých 150° bráno od roviny obrazovky) a barvy byly naprosto v pořádku. Dokonce někteří známí se divili, že při pohledu z boku to nezkreslí barvy.
Všechno má ale své mouchy, takže i tady se něco najde. Co bych na televizi vylepšil je jednoznačně zvuk. Osobně plánuju dokoupit nějakou soustavu. Taky bych vytknul vcelku (pro mne) nepřehledné menu (např. jsem dost dlouho nemohl najít, kde se "přeskládává" pořadí programů). A pak ještě nějaké drobnosti ;).
Toliko mé zkušenosti s Panasonicem.
Když si vzpomenu, na to, jak jsme vybírali televizi, tak se nám zdál ten Panák asi nejlepší volba, ale to ještě nebyly na trhu novinky úplně od všech, takže do srovnání se současnými modely se pouštět nebudu.
Pokud budeš chtít nějaké další info, tak buď napiš tady nebo do SZ ;).
vectrix
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 23. 8. 2012 16:16

http://www.alza.cz/32-samsung-ue32es671 ... .htm#popis
mam takový tusení ze ten lg ips panel s mizernou cernou strcí do kapsy...krom pozorovacích uhlu, ale pokud koukás naproti tv jako vetsina normálních lidí tak není co resit.

edit: http://www.youtube.com/watch?v=CS1PKyCyc18
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 8. 2012 16:30

1. Panasonic E5 najskôr nema panel LG, ale vlastny.
2. to s tym Samom môže platiť za predpokladu že tam bude panel originalny alebo od AUO. Nejaky Chimei či niečo podobne asi veľky zazrak nespôsobi.
3. ES67xx nie je konkurentom pre E5 ale pre vyššiu kategoriu
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků