Cowon J3 nebo Samsung Galaxy S Wi-Fi 5.0

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kiboko 13. 4. 2012 12:58

Zdravím všechny diskutující - odborníky, znalce i laiky a prosím o radu. Můj Cowon D2 odešel do věčných lovišť a já za něj hledám náhradu. Tento přehrávač, který se stal bezpochyby legendou, nastavil laťku poměrně vysoko, takže mám teď trochu problém najít adekvátní náhradu. Váhám asi mezi Cowon J3 nebo Samsung Galaxy S Wi-Fi 5.0. V úvahu beru i Apple iPod touch 4. generace a pro někoho asi překvapivě Sencor SPV 4430 (kvůli velikosti displeje a ceně....a nemá zas tak špatné hodnocení od uživatelů).

Na co ho využívám a jaké mám požadavky:

Jezdím denně 2,5 hod. metrem a busem kde z 65% sleduji video (seriály, občas i filmy), z 20% mluvené slovo (stahuji si z archivu rádia + audioknihy + humor) a z 15% muziku (rock, elektronická hudba).
Sluchátka mám obyčejná - KOSS SPARK Plug (špunty, uzavřený systém s nadstandardní izolací). jelikož dost poslouchám v metru potřebuji izolovat okolní hluk, tak mi ta sluchátka vyhovují. Také D2 má opravdu výkon a přesto některá videa musím v metru pouštět na 45 - 47/50 na stupnici hlasitosti. Tedy nový přístroj musí umět hrát nahlas.
Video - pro mně hodně důležité, Samsung má o dost větší display, J3 je zase AMOLED, nejradši bych, kdybych nemusel konvertovat videa a šly i videa ve vysokém rozlišení (není ale podmínkou) a nebyl problém s diakritikou u titulků.
Zvuk - vzhledem k tomu, že muziku poslouchám asi jen z 15%, nejsem žádný audiofil, sluchátka mám, jak jsem psal celkem obyč, není to úplně nejpodstatnější. Na druhou stranu s kvalitou zas až tak výrazně dolů jít nechci, to bych asi poznal a vadilo by mi to.
Ostatní - chci slot na karty (proto tak nějak je ipod diskvalifikovaný), rádio nepotřebuji, diktafon nepotřebuji, hry a aplikace bych asi občas využil, ale spíše okrajově, Wi-fi také asi jen občas
Velikost přístroje neřeším - do kapsy se mi vejdou všechny mp4 přístroje co jsou na trhu o))
Jo a rád bych se vešel do 5 000 Kč.
Co jsem zavrhnul - Cowon D3 - nečetl jsem na něj moc pěkné věci, mám pocit, že je to docela nepodaření typ od Cowonu.
Pro někoho asi překvapivé, že chci srovnávat nesrovnatelné J3 se Samsungem. Pro J3 mluví kvalita zvuku, AMOLED displej, výdrž. Pro Samsung zase nižší cena, větší displej, android a wi-fi.

Budu moc rád za každý názor, který mne nasměruje. Díky moc.
kiboko
Junior

Odeslat příspěvekod no85307 13. 4. 2012 15:00

Jsem spíše takový laik, který má však velice citlivý sluch a očekává od hudebního výstupu přehrávače rozhodně nadprůměr. Sám vlastním Cowon iAudio 10 + Klipsch Image S3 a nemůžu si na nic stěžovat. Měl jsem tu na srovnání iPod nano 5th generace a musím říct, že jsem se u toho zvuku nudil v porovnání s Cowonem. Hlasitost mi taky nepřišla nějak rapidně lepší. Bohužel nejsem video guy, takže poslouchám jen hudbu. Je to o zvyku, ale já si raději film pustím doma, nebo ještě lépe, jdu na něj kina. Ale kdo si takhle krátí chvíle při cestování, proč ne.
Za sebe bych ti zřejmě doporučil Cowon J3. Známý si ho před nějakým časem koupil a byl...teda vlastně pořád je ohromen. A to přestupoval z Samsungu, který jsi v headline zmiňoval. Já mám s Cowonem jen ty nejlepší zkušenosti a po malém upgradu sluchátek (nesnáším propustnost okolních zvuků) jsem nadmíru spokojen. Moc jsem ti zřejmě nepomohl, ale tohle jsou mé postřehy. Raději dám prostor odborníkům :)
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod drahomir.glos 13. 4. 2012 21:35

Ja by som ti doporucil Samsung Galaxy S Wi-Fi 5.0. Na sledovanie filmov je vacsia uhlopriecka plus. Ma daleko jemnejsi displej, 800x480 (J3 ma len 480x272). Poradi si s formatmi ako MPEG4 a H264. Tieto J3 nezvladne, musel by si casto konvertovat. Na Galaxy S nie je problem s roznymi aplikaciami a hrami. J3 sa na hry podla mna nehodi vobec, ale ta sa kvoli hram nekupuje. Rozdiel vo vydrzi baterie nie je az taky priepastny.
drahomir.glos
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 13. 4. 2012 22:12

Pokud ti nejde přímo o zvuk, tak je Samsung lepší volba určitě.

Zvukově mě nenachl, ale jako malá nádraha tabletu do postele a na toaletku je to fajn :)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 14. 4. 2012 10:38

Ak Samsung Galaxy S WiFi 5.0 (teda prehravac) zvlada prehravat to, co Samsung Galaxy S (telefon), tak na filmy je to vyborna volba... Na SGS netreba nic konvertovat, poradi si aj s titulkami, filmy prehrava vo vybornej kvalite (ale to hovorim stale o SGS telefone s SAMOLED displejom) a aj nekvalitne verzie filmov (trebars cerstve premiery nakrucane kamerou v kine) prehrava viac nez obstojne, rozhodne pozeratelnejsie nez na pocitaci... v porovnani s PC mensia uhlopriecka a vysoke rozlisenie robia s takymi filmami divy... :D 8-) O:-) :-)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goldier 16. 4. 2012 17:05

tak jak hovoris, porovnavas neporovnatelne.
ja dam len jednu pripomienku: ked sa na j3 nehram (tzn ze mam zhasnuty display) tak vydrzi fakt dlho. naopak ked stale prepinam skladby a podobne (tzn tvoje pozeranie filmov) tak sa to dost skrati. potom nebude rozdiel v tej vydrzi baterky taky priepastny, kedze to galaxy 5.0 ma ozrutnu baterku.
zvuk porovnatelny celkom nebude, ale ked ti na tom nezalezi ..
cowon j3 + t-jays 3
goldier
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků