Výběr univerzálních sluchátek do 2000kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SlashBJ 15. 4. 2012 14:14

Ahoj, vybiram sluchatka k iPodu (ano, neni to nic slavneho, ale vyhovuje mi a nehodlam ho menit :-) )
Vlastním Koss Spark Plug a Porta Pro.
Chtěl bych něo s "lepším" zvukem, aby byla reprodukce taková, jaká má být a aby si tam sluchátka sama o sobě moc nepřidávala.
Nemám vyhraněný žánr,poslouchám od klasického Rock'n Rollu přes rock, alternative, metal, pop až po klasickou hudbu, rozhlasove hry a mluvené slovo.
Pracuji v hlučném prostředí, takže by bylo vhodné, kdyby dobře izolovaly okolní hluk a také by mohly hrát relativně nahlas.
Teď jsem šlápl vedle a s novým iPodem koupil i Sennheiser Adidas OMX 680i Sports a podle mě to byl krok vedle, i po rozehrání hrají otřesně, izolace okolního hluku je veškerá žádná. Rozhodl jsme se proto požádat o radu odborníky tady na foru.

Do sluchátek bych chtěl investovat maximálně 2 000 Kč, samozřejmě bych rád co nejlepší poměr cena/výkon a nemusím využít celou částku. Na druhou stranu, pokud by za cenu mírně přesahující ty 2000kč byly sluchátka výrazně lepší, za které se vyplatí připlatit, nebyl by to problém.

Pravděpodobně bych preferoval "in ear" na kterých by se dalo v rámci možností i spát a jsou relativně nenápadné, kvuli práci, ale jsem přístupný i jiné konstrukci.

V podstatě mám favority a to Klipsch S3/S4, je to dobra volba? Nebo mam priplatit a koupit něco lepšího?

Díky Michal
SlashBJ
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 4. 2012 14:22

Ak hľadaš pomer cena/kvalita, tak obligatne Vsonic GR04 classical edition, pripadne drahši (cca 2300,-) ale lepši Flagship edition. Vsonicy prehraju Klipsche bez problemov, navyše Klipsche su vyrazne basove, takže sa na niektore hudobne štyly hodia menej. Vsonicy su vyrovnane, takže univerzalnejšie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 15. 4. 2012 15:30

Pokud chceš něco basovějšího než GR04, tak se podívej na Audio-Technica ATH-CKM55.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nick003 20. 4. 2012 19:18

Má někdo zkušenosti s Apple In-Ear http://store.apple.com/cz/product/MA850 ... MTY1NDA1MA ? Jaké je jejich srovnání s ostatními v podobne cenove kategorii? Mám na mysli hlavne Klipsch S4 nebo Audio-Technica ATH-CKM55. Diky
nick003
Junior

Odeslat příspěvekod no85307 20. 4. 2012 20:30

O Apple In-ear jsem slyšel akorát to, že za tu cenu raději něco jiného. Neřeknu přesně, kvůli čemu k tomuto názoru posluchači dospěli, ale jednu dobu jsem slyšel jenom ''Dnes jsem je vrátil/a, koupil/a jsem si jiný sluchátka a hrajou líp''
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 4. 2012 21:58

Právě naopak, In-Ear jsou na svou cenu hodně chválená. Více ti info ti poskytnou uživatelé Bína a xenmaster.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod no85307 20. 4. 2012 22:17

Hlavně to neberte tak, že bych kritizoval sluchátka, která jsem neměl ani možnost vyzkoušet. Mám hodně přátel, kteří se orientují na určitý styl hudby a možná jim prostě jen neseděly a seděly jim jiná. 100 lidí, 100 chutí. Tak se omlouvám za případnou deziluzi
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod nick003 20. 4. 2012 22:55

V pohodě. Vítám každý názor. Chci se posunout aspoň o kousek výš z předchozích cx-300. U CX-300 se mi libí, že u pravého sluchátka se dává kabel za krk, takže není potřeba žádnej klip. Ale prý tohle u lepších sluchátek není. Což je škoda. Aspoň podle mě.
nick003
Junior

Odeslat příspěvekod tomashr 21. 4. 2012 13:44

Apple in-ear jsou hodně dobrá sluchátka, přijde mi ale, že jsou poměrně háklivé na nasazení v uchu - když se nasadí blbě nebo s nevhodnou velikostí silikonu, tak je propad zvuku opravdu hodně velký. Sám jsem s tím taky na začátku měl jisté potíže, jakmile mi ale došlo správné nasazení a zacházení s kabelem, aby je za chůze nevytahoval, tak nastala velká spokojenost. Dovolím si tvrdit, že v této cenové relaci moc lepších in-ear koupit nejde - opět jeden z případů, kdy vůbec nesedí často papouškovaná představa, že je Apple drahý :-)
Jsou to ale spíš sluchátka pro příznivce vyrovnaného realistického zvuku, ne pro "přebasované fanatiky".

Sám sice momentálně uvažuji o koupi jiných sluchátek, ale to bych šel do 2-3x vyšší ceny, v relaci do 2k mě nenapadá nic, co by pro mé požadavky bylo podstatným přínosem.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 4. 2012 13:59

tomashr píše:Dovolím si tvrdit, že v této cenové relaci moc lepších in-ear koupit nejde - opět jeden z případů, kdy vůbec nesedí často papouškovaná představa, že je Apple drahý :-)
Teraz už hej, kedže nejaky ten piatok už na trhu su. Ale ta cena nebola vždy taka ako je teraz. Pôvodne boli o nemalo drahšie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 21. 4. 2012 13:59

nick003: Záleží, jaký preferuješ zvuk - efektní s výraznějšími basy - A-T CKM55, t-JAYS nebo relativně vyrovnaný - VSonic GR04, Apple Dual Driver.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 21. 4. 2012 14:06

Ryan -mám dojem, že cena těchto sluchátek ve světě byla plusmínus podobná od začátku , posun je v tom, že se teprve v poslední době "zcivilizovala" distribuce Apple pro ČR a poklesly i místní ceny (v SK to bude určitě podobné). Takže už není nutno tak moc řešit objednávky z USA atd...

Každopádně ale dotaz je na aktuální situaci a současná cena mi přijde adekvátní :-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nick003 21. 4. 2012 15:30

Jak sem už psal do threadu sluchatka do 1000kč. Do ted sem mel cx-300 a asi bych se chtel trochu posunout. Nějaký návrhy jsem měl Klipsch S3, S4, Shure e115 dále my byly doporučeny CKM55. Převážně na domácí poslech použivám KPP. Našel jsem jeste zmíněné Apple in-ear za 1800 což je blízko 2000 takže limit sem trochu navýšil. Vypadá to, že budu mít možnost dovozu z ameriky bez poštovného a poplatků. Takže limit 100$ s daní. Dá se třeba na amazonu nebo kdekoliv jinde sehnat něco lepšího? Koukal sem např. Ultimate Ears 500, 600 nebo Etymotic mc5, ale u těch sem zase četl, že nemá skoro žádné basy. I když nevyhledávám přebasovaný sluchátka nějaké basy bych přece jen chtěl.
Z 90% posloucham rock at už tvrdší nebo oldies. Z dalších žánrů punk rock a i pop. Zvuk z cx-300 mi přišel relativně dobrý a nějaké velké výhrady nemám ani proti KPP.
nick003
Junior

Odeslat příspěvekod no85307 21. 4. 2012 15:54

tomashr píše:Apple in-ear jsou hodně dobrá sluchátka, přijde mi ale, že jsou poměrně háklivé na nasazení v uchu - když se nasadí blbě nebo s nevhodnou velikostí silikonu, tak je propad zvuku opravdu hodně velký.


Tak to je případ hodně velkého procenta sluchátek, ne jen jablečných. S tím člověk musí počítat, že pokud nepasuje silikon, zvuk jde dolů, pokud to nedrží dobře v uchu a je správný silikon, zvuk jde dolů, pokud se sluchátka rozehrají, silikon dobře drží a jsou usazena správně, přesto hrají špatně....pryč s nimi. Pro vyznavače lehké matematiky. Každopádně, je rozdíl i mezi rozehráním a zvyknutím si...
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 21. 4. 2012 15:58

Ultimate Ears nebrat (jen Triple.Fi 10 a ty jsou cenově jinde). Podle popsaných preferencí nejspíš A-T CKM 55 nebo Klipsch S4.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků