In-ear x Uzavřená sluchátka do 2500-3000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod no85307 22. 4. 2012 14:20

Nedávno jsem si ke Cowonu iAudio 10 koupil Klipsch Image S3 a dnes toho trochu lituji. Sluchátka jsou zkrátka a dobře bass-based a nebýt přesvědčování prodejce, že tyhle sluchátka rozhodně sedí na rock-based styly, asi bych si je nekoupil. Takže mé dilema je následující. A to sice jestli zůstat věrný In-ear sluchátkám, nebo zkusit uzavřená sluchátka. Jen udělám menší sumarizaci toho, co bych od sluchátek (uzavřených) čekal, na čem budu přehrávat, jaké styly apod.

In-ear
v této kategorii mám docela jasno. Poohlížel jsem se po VSONIC Flagship a pokud bych se měl rozhodnout opět pro špunty, šel bych zřejmě do těchto. Vždy, když jsem chtěl poslouchat hudbu, sáhl jsem po In-ear sluchátkách.

Uzavřená
Na čem hraji, co očekávám Přehrávač mám - jak jsem již zmiňoval - Cowon iAudio 10. Poslouchám rock-based styly, indie, blues, jazz, operu, grunge, indie pop, alternative. Od sluchátek bych očekával detailní a věrný přednes, i nějaké ty basy, ale aby byly tam, kde mají být. Aby byly přesné a neotravující . Jistou univerzálnost sluchátek Komfort při nošení, lehká, design takový, abych je neměl na uších jako nějaké gigantické letecké klapky. Izolaci okolních ruchů snad zmiňovat nemusím. Použití na cestování, na ven.
Z čeho mám obavy
Nejsem odborník přes zesilovače apod, jen mi blesklo hlavou, jestli by mi je Cowon utáhl a nebylo by nutné třeba koupit zesilovač (jen tak mě napadlo). Zkrátka, aby hlasitost nebyla nižší, než třeba u in-ear.
Možná moje subjektivní mánie, ale tak nějak pořád nad ní nemůžu přivřít oči - pocení uší v létě. Vím, že s tím se nedá nic moc udělat, takže tohle rozhodně nebude nějaký velmi významný faktor, jde mi především o zvuk

Mockrát děkuji za názory, zkušenosti, rady, za vše.
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 4. 2012 14:31

Cowon uzavrete sluchadla utiahne, samozrejme zaleži ake. Z prenosnych nebude mať problemy prakticky so žiadnymi.
Pokiaľ hľadaš u sluchadiel detaily, tak v tejto cene budu v tomto smere in eary rozumnejšou voľbou. S Vsonicmy chybu isto neurobiš.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod no85307 22. 4. 2012 14:34

Právě jsem si říkal, že kdyby měla nějaká sluchátka třeba ekvivalentní a detailní zvuk k těm VSONIC špuntům, zkusil bych pro změnu uzavřená sluchátka. Takže teda ty VSONIC raději, dobře děkuji moc za názor a radu ;-)
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 4. 2012 14:43

Nevravim, že sa nenajdu aj uzavrete sluchadla s porovnateľnym zvukom. Ten vyber bude ale maly, resp. budeš musieť siahnuť po nejakom domacom/študiovom modeli, kde to už bude s prenosnosťou na hrane, navyše pri takych sa už aj Cowon zapoti.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod no85307 22. 4. 2012 14:50

No právě, to je to. To bych rovnou mohl sáhnout po In-ear, které by mi nabídly podobný zvuk + pohodlí. Tohle srovnání je zapeklité no. Zrovna, když chci nějakou alternativu, po letech trochu změnu nějakou, tak to moc dobře nevychází :oops:
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod no85307 23. 4. 2012 18:52

Tak nakonec půjdu do AKG K 450 nebo K 540. Slyšel jsem, že jsou hodně vyrovnaná a hrají dobře. Tak uslyším a kdyby něco, pořád je můžu vrátit :)
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 4. 2012 19:10

K450 veľmi vyrovnane nie su, to len tak na okraj. A K 540 su jednak otvorene a za druhe priliš krehke, takže na von dosť nevhodne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xenmaster 23. 4. 2012 20:04

Ja som v poslednej dobe zasadený na Sony, takže ak špunty, tak EX600, ak uzavreté, tak ZX700. Oboje som počul, zvuk prevyšuje cenu, v zahraničných testoch vysoko hodnotené slúchadlá.
Galaxy Note 3 >>UE Triple.fi 10 pro
Asus GR8 >> ATH-M50x
xenmaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod no85307 24. 4. 2012 13:02

Díky moc za názor. Ty K450 bych si stejně nejdřív vyzkoušel. Díval jsem se na ty Sony ZX700 a připadají mi celkem velké. Nevím, jak by se mi to nosilo, snad dobře. Jak je to s pohodlím, velikostí apod., prosím?
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 24. 4. 2012 13:27

a co koupit nějaký "šrot" a došetřit na westony, nebo něco, co hraje už "finálně" ?
Teď koupíš sony a stejně si budeš řikat že by to mohlo být lepší...
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod no85307 24. 4. 2012 14:00

Westone má v hledáčku. Chtěl jsem trochu změnu. Vím, že by přechod ze špuntů na uzavřená/otevřená sluchátka nemusel být zrovna šťastný, ale ty AKG mě přitahují jistým způsobem. Každopádně, pokud budu mít možnost si je vyzkoušet, tak tak udělám. Příští měsíc si jedu vyzkoušet Westony právě. A při té příležitosti bych mohl zkusit i ty AKG a zjistit, jak to vlastně je.
Nevím, připadá mi, že se ženu do ''záhuby'' ale já těm AKG nemůžu odolat. A té změně taky ne. Tak a teď si mě podejte :)
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 24. 4. 2012 14:15

K450 vs westone :-O to je ako felicia vs ferrari :D
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 24. 4. 2012 14:44

na ty žánry co posloucháš,bych akg vůbec nekupoval,měl jsem Q460 a to jsou nabasovaná veselá sluchátka pro basový maniaky,předpokládím,že se od 450 moc neliší,ale třeba se mýlím,rozhodně bych ti doporučil ty Vsonicy nebo jak říká bubaak ty westony... :-D
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod no85307 24. 4. 2012 14:44

Já vím, radši než bych si koupil za pár měsíců Westone, radši zkusím AKG a potom si koupím Westone :D Ale myslím, že oproti Klipschům by to byla celkem výrazný vzestup :D
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 24. 4. 2012 14:50

tady jr maj skoro zadarmo,nevyhazuj peníze za Akg k450 proděláš na nich kalhoty,když je budeš prodávat...
http://www.hudebniraj.cz/ozvucovaci-tec ... /westone-1
http://www.hudebniraj.cz/ozvucovaci-tec ... estone-um1
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků