wharfedale 9.3 vs. xavian primissima

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod johanx 13. 3. 2010 12:44

Ty Xavy jsem chtěl jako náhradní, ( kdyby se mi třeba poškodily sloupy, druhá zona, nebo v budoucím AVR rozšíření předního prostoru ) ale už jsem je poslal zpátky. Nelíbil se mi jejich sucharský zvuk. Jinak všechno poslouchám přes zes. Z Onkya mám přední kanály ( Pre Out ) vytažené do CA, takže filmy,koncerty,SACD potom hrají společně. Jinak poslech bez 3pásmovek si už ani neumím představit. A vyladit se dá tak aby to nedunělo. Teď jedu bez korekcí a bez ucpávek. Samozřejmě stane se, že to občas houkne, záleží na nahrávce. Na druhou stranu takový koncert přes Swan's je šupa. Místnost se zaplní zvukem, žádné limitované vřeštění,basy tvrdě šlapou...Nic, jdu tam něco šoupnout :)
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmitro 8. 4. 2010 14:28

johanx: nečudujem sa ti že si ich poslal "preč", tieto repro potrebujú určite lepší zosik ako používaš, asi stačí na tie obrovské hučiace bedne.
Skús si ich vypočuť na lampách Primaluna alebo NAD 375 a zistíš že ti sub. absolútne netreba(samozrejme ak nepočúvaš technotrance, terordome.. :-] ) a ani bedne za 60tis.
Týmto repro sa treba venovať a potom sa ti neskutočne odmenia.
xavian primissima, primaluna, dacmagic, crystalcable+xlo
mmitro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kocmeister 8. 4. 2010 14:40

No vidíš to, na letošnim Highend Praha mi 2 chlapi se vší vážností tvrdili jak byli překvapeni, že jejich pasivní monitory Behringer B2031P za 5000,- hrají srovnatelně, respektive o kus líp než tam vystavené Primissimy s né zrovna nejhorším řetězcem. Takže byli prý zklamaný, že za ty peníze člověk nedostane více. Já to neposoudim. Xaviany jsem nějak minul. Ale prostě názory jsou různé.

Druhá věc k poznámce mmitro k nedostatečnosti zesilovače. Johanx má jestli dobře vidím Cambridge Audio Azur 840A v2. A to určitě není horší zesilovač než NAD 375, spíše naopak. O nějaké lampičkárně ani nemluvě. Je to dravec co rozcvičí i pořádné sloupy, nějaké ptačí budky zmákne s prstem v nose.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aspon 8. 4. 2010 15:21

na Highendu v Praze hraje všechno mnohem hůř než normálně, tam má smysl jezdit ty bedny jen okukovat, ale rozhodně ne poslouchat.
Toyota Avensis TS 1.8 (2017)
Michelin Primacy 3 / Nokian WR D4 (215/55/R17)
Aspon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 8. 4. 2010 15:33

To je taky pravda.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goelr 14. 4. 2012 11:30

Ahoj,

mam dotaz na Xaviany Primissima, ale nechci zakladat nove tema (aby jich nebylo tolik stejnych jako s bednickama za 2500 k pc). Po prestehovani jsem musel prejit na regalya ty momentalni jsou jenom reseni z nouze. Uz dlouho planuju koupi jinych, ale neni dobra fin. situace, takze budu mit k dispozici max 550€.
A rozhoduji se prave mezi Xavian Primissima a B&W 685. Bohuzel jsem zatim nemel moznost je slyset, momentalne se rozhoduji dle referenci a take ceny. Mam ale rad vyrovnanejsi prednes. Jasny, ze si je nejdrive pujdu poslechnout...ale nevim, zda jsou vubec vhodny k Denonu 700 (kterej menit nehodlam).

Diky za postrehy.
Ven: Fiio M11 Plus ESS -> Limeears Pneuma
PC: Burson Playmate 2 -> Audioengine A5+
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 14. 4. 2012 17:56

Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kammo122 14. 4. 2012 18:00

+1 pre odara
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goelr 28. 4. 2012 15:31

Diky za dalsi tip...byl jsem v BISu a neodolal jsem B&W 685...zatim maximalni spokojenost. Na par let doufam je vystarano ;-)
Ven: Fiio M11 Plus ESS -> Limeears Pneuma
PC: Burson Playmate 2 -> Audioengine A5+
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků