LED televizor (třeba i 3D) do 14000?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod miraxx 6. 5. 2012 15:30

Dobrý den

Prosím o radu, jaký LED - televizor do 14 000(+/-1000), případně i 3D?
Uhlopříčka by měla být bud 82 nebo 94cm, nemám vůbec vyhraněnou uhlopříčku.
Rád bych, aby měla tak nějak vše pohromadě, tzn. určitě plnohodnotný internet,aby měla všechny technologie, které jsou momentálně v běhu, abych za rok,za dva nezjistil, že mi tam něco chybí.
Určitě pěkný obraz full HD.

Nevím zda 3D do té této hodnoty 14 000 má smysl (například u uhlopříčky 82cm)?
Prosím případně o vaše názory.
Předokládám, že v budoucnu bude 3D na vyšší úrovni než ted.

Děkuji a omlouvám se pokud stejný dotaz už existuje.

Mira
miraxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 5. 2012 15:37

Za rok, za dva ti tam určite bude niečo chybať. Aj pri drahšich modeloch. Vyvoj ide rychlo dopredu, s tym nič nenarobiš. Navyše, pri tej cene nemôžeš čakať megavybavu. Na 32" si 3D veľmi neužiješ.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miraxx 6. 5. 2012 17:48

ok, tak pokud nebudu brát v potaz, aby parametry tv byly za dva roky ještě in, pak tedy jaké typy mi doporučujete?(případně i 3D v 94 uhlopříčce)

Když jsem předpůrokem díval na tv tak jsem uvažoval o 32pfl 7406k.
Nevim zda se daji nekde koupit treba uz nove typy philips pro rok 2012 a zda mi případně stačí 14000?
miraxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 5. 2012 18:04

Par novych modelov Philipsu sa kupiť da, parametrovo je to minoloročnya 7-kova rada, akurat bez Ambilightu: http://www.mall.cz/led-televize-uhlopri ... fl5007k-12.
S 3D snaď len nejake LG: http://3d-televize.heureka.cz/lg-42lw4500/.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miraxx 7. 5. 2012 07:52

Takze ten novy philips 5007K je akorát bez ambilightu jinak je stejný s 7406k?
Pak teda nechápu proč je o 1500Kč dražší než původní, na který jsem se díval kolem vánoc?
Je nějaký philips, který byste mi doporučoval nebo jakákoliv jiná TV do těch 14000?

Co se týká LG-3D jsem limitován maximálně uhlopříčkou 94cm.
miraxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 5. 2012 11:34

Co je na tom nepochopitelne? Uplne normalna situacia. Je to novinka, a ten 7406 je uz rok stary. Aj u tej novinky bude cena neustale klesat. Tak funguje trh.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miraxx 7. 5. 2012 17:55

no spis mi jde o to, ze udelaji novy typ televize tim,ze z rok stare vezmou ambilight(proti kteremu nic nemam) a uvedou ho jako novy typ? Tomu rikam -nevim jak to mam rict slusne tak to asi nebudu komentovat...Myslel jsem ze nova televize prinasi neco noveho...

Kazdopadne jsem si asi naivne myslel ze mi tady nekdo doporuci televize (vicero),ale zatim furt nic....,myslele jsem ze i k tomuto je zde toto forum nebo se mylim?
miraxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 5. 2012 18:13

To že to je parametrovo totožne, ešte neznamena že je to to iste. Prinajmenšom ta vybava je tam oproti predošlej vychytanejšia.

Prejdi si forum, podobnych tem je tu milion. Odporučane modely sa dokola opakuju, nema zmysel pisať ich do každeho topicu. Mimochodom v pravidlach fora stoji že najprv hľadaj, potom sa pytaj. To by si ich ale musel samozrejme prečitať aby si to vedel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 7. 5. 2012 18:14

miraxx: Ryan to myslel tak, že v řadě pro rok 2012 Philips posouvá věci, které byly dřív na úrovni např. sedmičkové řady i do nižších modelů.. Nedá je tam ale zákonitě všechny, protože co by potom prodávalo ty vyšší řady, že? Pokud chceš Ambilight, tak musíš jít do vyšší řady.. 8-)
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miraxx 7. 5. 2012 18:16

ok,dekuji za info.

Jinak musim rict ze jsem vcera cetl vse do 1.1.2012 a nic moc jsem nenasel proto jsem tedy napsal.
Tak treba este nekdo napise, vsem bych byl vdecen :-))
miraxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 8. 5. 2012 08:32

Ryan Ti radí dobře.. Měl bys ale ještě trochu zrevidovat své požadavky.. Tvůj rozpočet je dostatečný na TV v uhlopříčce 32" ale ani tam to nebude nějaký vrchol nabídky, který jak jsi napsal víceméně očekáváš.. Moje rada - pokud jsi omezen na nejvýše 94cm, jdi rozhodně do 37" TV.. Zvaž zda je Ti internet v TV k něčemu dobrý - většina dosavadních implemetací internetu do TV stojí za prd.. Naopak 3D by už u 37" k něčemu být mohlo, a tak by nebylo od věci jít si prohlédnout pasivní 3D TV od LG a Panasonicu.

např.:

http://3d-televize.heureka.cz/lg-37lm611s/
http://3d-televize.heureka.cz/panasonic-tx-l37et5e/
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miraxx 8. 5. 2012 12:12

ok ty 37 zvážím, musím to nějak pořádně prostudovat.
S tím internetem jsem asi uvažoval tak, že když vždy zapínám počítač kvůli internetu, který má zdroj 500W, takže běžná potřeba a ted tipuji je třeba 200-300W(fakt nevím), tak když budu mít net v televizi, která má spotřebu třeba 70W, tak že člověk by na tom trochu ušetřil.....
Jinak bych ho tam samozřejmě nepotřeboval.....
miraxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 5. 2012 15:05

200-300W pri tom PC to nebude, ale cez 100W určite. Tv ale zožerie aj tak menej. Musiš ale ratať s krkolomnym ovladanim (ak teda nepripojiš klavesnicu a pripadne myš) a tiež s problemami s flashom.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 8. 5. 2012 18:08

miraxx: Spotřebu teď neřeš, problém je v tom, že TV Ti na 99% nenahradí procházení netu na PC - jak psal už Ryan - nepohodlné ovládání (ne každá TV umožní připojit myš a klávesnici), pomalost, absence různých Plug-in bez kterých některé věci vůbec nerozchodíš..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 9. 5. 2012 10:06

Poznámka k velikosti obrazovky. Mám již 8 měsíců 32" TV LG LW4500, pasivní 3D. Pro sledování SD pořadů mě vyhovuje sledovací vzdálenost zhruba 2,4 m , pro sledování HD zhruba 2m. Pro 3D je optimální vzdálenost 1,7 až 2m, při této vzdálenosti je 3D efekt skutečně výrazný. Při vzdálenosti pod 1,5 m již začínám vnímat řádkování, při vzdálenosti nad 2,5 m se pomalu začíná vytrácet prostorový efekt. Proto je potřeba pečlivě zvážit velikost obrazovky dle sledovací vzdálenosti.
Kutil71
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků