Nahrada sr80 do cca 300€.

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dazo 14. 5. 2012 19:48

Zdar maniaci :-)

Chystam sa pomalicky nahradit moje grada sr 80i dacim dost lepsim, konecnejisim :-O
A teda poziadavky su: viacej basu, cca ako maju sr80, a aby ho zahrali uplne odspodu, treba ho pri hip-hope a podobne. Potom super stredy, aby boli plne a aj vysky suprove, cinkave :-P Dalej by som rad dost dobry priestor a aby bola vyborna separacia, to mam rad ! A naopak nemam moc v laske temny zvuk a taktiez ani agresivny, bolia ma zuby z toho :D
Pocuvat sa bude hlavne uz spominany hip-hop a tanecna hudba, obcas dake gitarovky a vazna hudba.
Sposob podania musi byt zabavny, ale zaroven aj presny, cize nehladam ziadnu sterilnost ako k701 a ani malo basu ako ad900!
Zdroj bude zatial mp3 prehravac, to prosim nekomentujte, viem ze je to nic moc, ale zatial to tak bude :D
Zosik snad daky kupim, skusal som fiio e9 a celkom sa mi pozdaval a hlavne, dal sa tam zapojit mp3 prehravac bez problemov . Ale nevravim ze zrovna ten, inemu sa nebranim :-)

Zatial co sa mi pozdavaju, tak to su hd650, signal bol z mojho clip+ do e9 a napocudovanie super stredy a aj vysky! Co mi prislo obcas nic moc bol bas, taky, neviem ci by ma s nim dlho bavili, nebol presvedcivy a nezahral okolo 35hz, co bolo prekvapenie! A priestor, do sirky mohol byt aj vacsi, ale do vysky mi prisiel super. Inak ma bavili suprovo, ale ako pisem, ten bas, no neviem ci by mi vydrzali :-/

Dalej sr325is, slusné, bavili, ale mohlo byt viac basu a menej agresivity ;-)

Dt 990, dobre, super bas ale takmer nepritomnost stredov! A tiez agresivita :-/

Ultrasone su moc agresivne, inak by sa pro900 dali :-O

Este ma zaujimaju, ale nepocul som denon d2000, sice su uzavrete ale..., a este snad dt880? Pripadne napiste co a ako.

Inak , na zaciatok by ich mozno tahalo fiio e11, ale to bude asi docasne :-)

Cize na ake sluchadla sa mam asi zamerat?
Diky za nazory ;-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 5. 2012 19:56

Zkusit DT 990 na lepším železe a rozehrané.
Shure SRH940
HD600
Grado SR225(i)
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 14. 5. 2012 19:58

dazo a co tyhle:
http://www.headphones.cz/inshop/domaci/ ... rh1440.htm

Bína je slyšel na high endu,tak mu písni,jak hráli...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 14. 5. 2012 20:15

Dt990 boli rozohrate a skusane boli aj na dakom project-e (viem ze tiez ziadny top produkt) a bolo to podobne, cize pre mna neakceptovatelne stredy!
Hej, aj shr940 uz boli v mojej mysli, taktiez aj sr 225, mozno ze by mi tie 225 aj presne sadli! Grado sound sa mi paci :-P

HD 600 budu predsalen asi podobne 650-tkam, no nie :-)

A tie 1440, tusim som sa dakde docital ze malo basu ci co, uz neviem, ale samozrejme si rad o nich nieco precitam ;-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hl.crowbar 14. 5. 2012 20:16

trocha prihod a skus Audio-Technica ATH-AD900, denony farbia zvuk, 880ky sú agresivne a maju malo basu. tie iste (vraj) menice ako 990, len ine musle
Doma: Benchmark DAC1 HDR + Sennheiser HD800
Von: iPhone 4S + Monster Turbine Pro Copper
hl.crowbar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 14. 5. 2012 20:24

Crowbar, ano, aj ad900 som si "pohadzoval" v mysli a potom som ich aj pocul! Ale, akoze hrali zo vsetkych naj, take phonaky vo velkom :-P ale ta absencia basu je brutalna :-/ Skoda, inak su to vyyborne sluchadla :-O
To prifarbenie by mi snad ani nevadilo pokial by nebolo velke!

A diky za dalsie poznatky :-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hl.crowbar 14. 5. 2012 20:33

absencia basu? ty si strasne prebasovany clovek :D inak cez co si ich pocuval?

tie denony budes musiet niekde vyskusat. menic je tam podobny ako creative aurvana live/denon 1001 - bicelulozova membrana. ako jasne, ze sa to neda porovnat, ale tak zvuk mi teda poriadne nesadol. basove boli teda dost, len o vyskach tie sluchatka asi nepoculi. a pri tom to recenzenti chvalili ako super hraju...
Doma: Benchmark DAC1 HDR + Sennheiser HD800
Von: iPhone 4S + Monster Turbine Pro Copper
hl.crowbar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Morlith 14. 5. 2012 20:44

hmmm k tym DT990, ja pocuvam na K701 (cize stredovo cinkavy zvuk), a mal som moznost tento vikend pocut DT990 manufaktur (32ohm) + Audio-gd Sparrow a hralo to luxusne, zas na zraze este v lete som pocul Šeďourove DT990 Pro a presne to co vravis ty, ziadne stredy (a neverim ze jeho lampac tak skresluje)... ale inu skusenost s DT990 nemam takze niekto fundovanejsi nech sa kludne ozve
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 14. 5. 2012 21:07

dazo: prej absence basů :roll: ...AD900 hrajou spodek krásně rovně! Jinak SR325 se dělají i v modifikaci "Magnum" od společnosti Symphones (více basů, méně agresivní,...), ale to bys musel jít do bazarových, protože jejich cena je přeš 300€.

Opravdu by mě zajímalo, co vlastně chceš - píšeš, že nemáš moc v oblibě temný zvuk, že chceš suprové a cinkavé výšky a přitom AD900 se ti nelíbí.
Podle mě pro tebe ideální HD600 - podobné 650-tkám ale méně basu (ale přesnějšího basu).

Oba otevřené modely Shure mají údajně celkem málo basů a jsou trochu ostřejší.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saske 14. 5. 2012 23:43

Co si pamatuji, tak k HD600 pořídit jiný kabel (třeba z HD650), tak se basy a výšky trošku posunou k lepšímu, většina lidí se i shodne, že HD600 hrají i lépe. Basy zahrají uplně od spoda, co jsem se bavil s lidma, co je mají. HD600 jsou muzikálnější, ale HD650 líbivejší, takové nazory čítam často, ale o tom je na fůru už napsaná hromada, to si zvládneš najít sám :) píšu to jen protože podle toho, cos psal bereš HD600 za velmi podobné HD650, tak nad nima ani neuvažuješ a přitom to tak není :nenapadne
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které člověku berou dech...
Saske
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 15. 5. 2012 07:29

K Audio technica ATH AD900, je to můj názor, opravdu jim úplně chybí spodek a vycinkané vyšky, no tak to bych musel fantazii dost povolit uzdu. Vůbec největším kámenem úrazu AD900 je posazení na ucho, s každým pohnutím sluchátek se dost výrazně změní charakter zvuku a najít tu správnou pozici na uších chvíli trvá, je to nepříjemné dost. S něčím podobným teď bojuju u AKG K550, ale né v takové míře.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 15. 5. 2012 07:38

Ba ad900 sa mi strasne pacia, paradny uvolneny detailny zvuk! Bodaj by tak hrali vsetky sluchadla :-P Ale zial, fakt maju pre mna malinko basu, inak by nebolo o com :-/ Cize som kapanek basshead :D

Inak, toto vlakno som zakladal z 3 dovodov:
Za prve: aby sa tu ozivilo uz akosi znudene toto forum :-P Aj ked viem ze podobne veci uz tu boli preberane :D
Za druhe: aby ste mi pomohli z vasimi skusenostami :-)
A za tretie: aby ste pomohli aj so sluchatkami o ktorych ani netusim :D
To sa stalo zrovna s tymi magnumami, za to Ti vdaka Hergarok ;-) To by mohlo byt pre mna to prave :-) A kde by sa dali zohnat?

Co sa tyka hd6x0 tak fakt stale neviem ci by boli pre mna to prave :-/

Neskor by to chcelo si ich aj vypocut, aj tie denony atd :D Zatial budem rad este dalsim postrehom ;-)

K 550? Noo, tam som tiez chvilami hladal polohu, ale iba kvoli utesneniu! To co Ty boris spominas, s tym som akosi nemal problem ;-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 15. 5. 2012 08:05

Ještě dám takový pro mne zajímavý postřeh, sousedé ( naprostí mudlové ), kteří mne navštíví a chcou si nějaká ta sluchátka poslechnout, vyhodnotí teměř vždy zvukově jako nejlepší Beyerdynamic DT990 a jako nejkrásnější Audio technica ATH AD900. :hm
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hl.crowbar 15. 5. 2012 09:13

dovtedy budes preberat a zysovat sumu, az skoncis u hd700 ;) dam na to krk :)
Naposledy upravil hl.crowbar dne 15. 5. 2012 11:57, celkově upraveno 1
Doma: Benchmark DAC1 HDR + Sennheiser HD800
Von: iPhone 4S + Monster Turbine Pro Copper
hl.crowbar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 15. 5. 2012 09:34

:D zeby? Ale to hadam nie, predpokladam ze budu dost drahe :-/
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků