Vsonic GR07 a R04

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 3. 4. 2012 11:40

zbohatlik, urcite by ich ani nepredal :roll:
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 3. 4. 2012 16:09

OT: Jo, jo osobně bych si radši koupil nové. Hifistové uši (předpokládám, že člověk, který si koupi tak drahé "špunty", hifistou je), jsou choré a za každé škobrtnuti v nahrávce, momentalně rozladěnou psychoakustiku, chybu za kterou muže jiná část řetězce než sluchátka bude podvědomě obviněn znovuvzkřišujicí zákrok, kterej mohl ale nemusel něco ovlivnit.. Aspoň u mě by tomu tak bylo, ale to je jen můj názor :-]
... tahle diskuse nikam nevede... OT:

specs: Když tak potom dej vědět jak sluchadla dopadla :-|
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 3. 4. 2012 16:14

tak to by som nechcel byt na tvojom mieste, musis to mat tazke
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 3. 4. 2012 17:32

Ne, nemám to těžké, jen minimalizuju možná rizika nespokojenosti na minimum :pozor něčim nerušený poslech za to přece stojí ;-]
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Specs 4. 4. 2012 12:06

Nevím, jestli jsem to blbě nevysvětlil, ale na první pohled (jakože fyzicky) nic vytrženého není. Takže ani nemám co pájet, protože nevím přesný místo, kde se to (pravděpodobně) utrhlo. Nějaký tip, kde to třeba i za litr, či dva opraví? Protože určitě se jedná jen o nějakej kontakt s kabelem a přijde mi škoda vyhodit z okna takhle drahý sluchátka )-:
Specs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 4. 4. 2012 12:40

aha, som si to precital znova, tak chyba moze byt aj pri jacku, tak asi najskor by som vymenil ten
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Specs 4. 4. 2012 17:08

Ok a nějaká opravna zabývající se sluchátky v Praze či v Brně, kterou by mi někdo doporučil? Díky.
Specs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 4. 4. 2012 23:58

par kutilov tu na fore najdes
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drahomir.glos 18. 4. 2012 19:50

Kabel na mojich sedemmesacnych GR07 za ostatny mesiac vyrazne ozelenel. Myslite, ze sa da nejako ocistit?
drahomir.glos
Junior

Odeslat příspěvekod puschpull 22. 5. 2012 17:47

Kde se dá u nás nyní nejlépe koupit VSONIC GR07 ?
Děkuji.
:-)

P.S. byly mi doporučeny a po pročtení více recenzí na webu jsem se rozhodl, že si je patrně koupím.

našel jsem zatím jen zde:
http://www.rajsluchatek.cz/inshop/preno ... c-gr07.htm
http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... c-gr07.htm
a až od 15.6.
a to kdoví jestli

... a pak tento inzerát:
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... onic/gr07/
http://console-forum.net/tema/138151-pr ... super-cena
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 22. 5. 2012 18:14

Hlavně pokud je budeš kupovat v bazaru,chtěj doklad o koupi a záručák,protože je možnost,že koupíš fake z venku....dost se kopírujou i když je to čínská výroba...asi bych počkal,až je dostanou v headphones.cz,tak je to záruka,že budou origo...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 22. 5. 2012 19:51

radimecek13: abych pravdu řekl, tak takováto sluchátka rozhodně nebudu kupovat na aukru ani v bazaru či na inzerát.
Budu chtít nová od slušného dovozce, se zárukou (eventuelně koupené venku ...)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutasik 18. 6. 2012 18:58

Zdravím,
vzpoměl jsem si, že před časem jsem se tu ptal na izolaci u Vsoniců, ale moc dobře jsem se nezeptal a z odpovědi jsem si mnoho neodnesl :hm takže to zkusím napravit :

Momentálně mám Klipsche S4, jediné s čím je můžu srovnat jsou nějaké no name špunty co jsem měl předtím, ale přijdou mi (nejspíš díky tomu krčku + ty jejich oválné nástavce) velmi pohodlné a taky (zase podle mě) docela dobře izolují (s orig. nástavci; trojzávojové tomu pomůžou ještě o něco víc), třeba v autobuse, v autě na dálnici, ve vlaku (jak kde) nebo i v letadle (ale už to chce trochu té dobré vůle :-P ) se (mi) s nimi poslouchá dobře (snad kromě metra).

Měl jsem už nějakou dobu spadeno právě na GR07, ale jediná věc, co mě odrazuje, je - ano, správně - izolace, lépe řečeno obavy, že nebudou dost izolovat. Nejde mi o absolutní utlumení všeho živého i neživého zvenku, ale nerad bych si oproti Klipschům pohoršil - četl jsem v tomto threadu, že izolují líp, než Phonaky nebo a-jays, bohužel jsem ani jedny z nich neměl v uších takže nemohu posoudit - nemá s tím někdo větší zkušenosti?

...

V průběhu mezitím neutuchajícího pátrání jsem nějak došel k nápadu počkat do podzimu a pořídit si Triply - hodně čtu že hrajou pořád dobře, a ty ostatní problémy (ergonomie/kabel)
by se snad vyřešily; počas Black Friday by vyšly asi levněji než Vsonicy :hm
:arrow: Pak je tu ale ještě další věc - rád bych je občas používal na míchání hudby (rotumněj ne na profi úrovni) a tam by asi vyrovnaný zvuk přišel vhod, že ano :-D
takže mě to stále táhne k Vsonicům, ale bůhví jak izolujou atd atd (babo raď)
Zkoušel Vsonicy/Triply někdo na tyhle účely?

Třetí věc co mě napadá - neobjevily se u něčích Vsoniců za dobu "vlastnění" (pardon :-)) ) nějaké závažnější chyb(k)y/nedodělky co se konstrukce týče?

OT: neslyšel náhodou někdo TDK BA200, jak si vedou proti Vsonicům? Eventuelně ještě Fischery DBA02 mkII

Omlouvám se za předlouhý post :-] ;
jde mi hlavně o tu izolaci,
předem díky za odpověďi

PS: zdroj je Cowon D2 a nosím je kabel za uchem
Přílohy
Klipsch 2.JPG
tady s 3závojovým... oops ty fotky jsou menší, než jsem si myslel
Klipsch 2.JPG (10.01 ) Zobrazeno 3760 krát
klipsch 1.JPG
Klipsch s4 se standardním nástavcem
klipsch 1.JPG (9.39 ) Zobrazeno 3763 krát
Kutasik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutasik 22. 6. 2012 19:16

Jinak -
Izoluje to dost do autobusu/vlaku,
hodí se to eventuelně na pódium na odposlech?
Je to dobré i na (amatérské) míchání hudby, nebo jsou vhodnější alternativy?
Objevily se do teď nějaké závažnější nedostatky ve zpracování (kromě zelenajícího
kabelu u některých - má to nějaký vliv) ?
Díky předem za odpovědi!

PS Omlouvám se moderátorovi za dvojtý post,
ale to předtím je vážně moc dlouhé
Kutasik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ohm711 28. 6. 2012 22:28

GR07 mám už něco přes půl roku a jsem s nimi velmi spokojený. Jak po konstrukční tak i zvukové stránce. Předtím jsem používal a-jays two a pořád jsem pokukoval po něčem jiném, lepším. Toto se s GR07 neděje. Existuje sice nespočet lepších (a dražších :-) ) sluchátek, ale mě to prostě od GR07 netáhne pryč.

Jak už bylo několikrát zmíněno, tak kabel je celkem tuhý. Přijde mi, že po tom půlroce trošku změkl a je malinko poddajnější, ale klidně by mohl být i víc. Změnu barvy jsem nepostřehl.
Kloub zvukovodu má stále +- stejnou tuhost. Rozhodně nepozoruji nějaké vyviklání. A to s ním při vkládání sluchátek do ucha hýbu docela často.

Izolace zvuku záleží na použitých nástavcích. S těmi origo jsem dosáhl mnohem lepšího utěsnění než s a-jays, ale celkově mi moc nesedly. S nástavci jsem dlouho laboroval, až jsem skončil u toho, že jsem vzal středy z origo pěnových a nasadil jsem na ně části obyčejných pěnových špuntů do uší. Nestačil jsem se divit jaký to mělo efekt - opravdu velmi dobrá izolace, mnohem lepší pohodlí a co hlavně, zvuk je lepší než kdy jindy :shock:
Pěna ale nesmí přečuhovat přes plastové středy. Jinak dojde k výraznému zahuhlání a ubudou výšky.

Když jsem si koupil a-jays, tak jsem si pochvaloval nabásnutý projev, se kterým se mi zdálo basů dostatek. Jak je ale nabásnuté všechno, tak jsem si na ty jejich basy zvykl a prostě mi začínaly chybět. Navíc mi pořád připadalo, že nehrají tak čistě, jak bych si představoval.
S GR07 je to úplně jiné kafe. Hrají krásně čistě. Ve spoustě skladeb zahrají basů mnohem méně, než na co jsem byl zvyklý a tak asi vzniká dojem, že mají málo basů. Ale když přijde pasáž, kde basy skutečně být mají, tak je to nádhera :love:
Prostě se mi na nich hrozně líbí to, že mě dokážou zvukem pořád překvapovat. Projev mi tak přijde zábavný (narozdíl od spousty uživatelů :-P )...
Měl jsem problémy s výraznými sykavkami, ale poslední dobou je to v pořádku. Nevím jestli je to důkladným rozehráním nebo jiným zdrojem (iMod). Za něco rozhodně mohly skladby a tak jsem některé vyřadil.

Možná prostor by mohl být o trošku větší...
Ohm711
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků