sluchátka do 150 dolarů na cimbálovou muziku.

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 9. 7. 2012 17:11

Zdravím, chtěl bych si pořídit nová sluchátka, nikdy jsem nebyl audiofilla hudbu moc často neposlouchám, ale když už poslouchám tak je to hlavně cimbálová muzika.
Sluchátka by neměla být špuntová či pecková, nesedí mi v uších a vypadávají.
Sluchátka budu mít převážně zapojené do notebooku, občas do telefonu. Mimo CM, budu přehrávat filmy a občas i jiný hudební žánr.
Preferuji otevřená sluchátka, ale nesmí tím být rušeno okolí a preferoval bych aby byla přenosná.
Nejdůležitější je cena, rozpočet nesmí přesáhnout 150 USD +-100 Euro.
Díky všem za tipy.
k.o.v.b.o.j
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 7. 2012 17:36

k.o.v.b.o.j píše:Preferuji otevřená sluchátka, ale nesmí tím být rušeno okolí.
Toto odporuje už samotnemu principu otvorenych sluchadiel. Všetky hraju smerom von. O tom ta otvorenosť je.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aedun 9. 7. 2012 19:50

kupte si něco okolo 50 dolarů a bude to bohatě stačit .... z ntb téměř nic nedostanete ( pokud nemáte ntb jako já :D ) a o mobilu ani nemluvě .... ale pořízení nového zdroje je taky nesmysl .... tu cimbálku máte určitě v kvalitě okolo 100kb/s takže sluchátka za tolik jsou naprosto zbytečná .... sice to odporuje ale v téhle cenové kategorii bych si koupil špunty ... dostanete z nich více .. i když zase ten problém že je to jen "cinbálka"....
tak tedka ty příklady ....
1) http://headphones.cz/inshop/domaci/otev ... -th-5b.htm +kvalita ale vypadají divně to může někomu vadit
2)koss porta pro - univerzální sluchátka + na filmy - víc basů
3)http://www.sluchatka.net/4-sennheiser-px-100-ii/
kdyby někoho něco napadlo tak připište ... ale určitě nemá smysl lepší zdroj nebo sluchátka .... ještě nám sem napište v jaké kvalitě máte tu cimbálku .... a prosím aby nebyla odpověď dobré nebo HD
4) fake monster beats solo --- na aukru najdete (kabel z každého ucha)... já je mám a hrají líp než porty a solo hd original zároveň ..... za 500 najdete možná i u ťonga .... bohatě by vám stačili
aedun
Junior

Odeslat příspěvekod jenicek321 9. 7. 2012 23:10

mno nevim, ja se cimbalovkou moc nezabyvam, ale i ja mam doma asi 3 dobre nahrane CD s cimbalkou a na tom se da dobre poznat kvalita sluchadel :) von tam totiz jen nekřápe ten cimbal, ale je tam jeste asi 5-10 housli, klarinet etc

kazdopadne pokud bude vystup pouze zvukovka v NTB, tak bych do toho moc nevrazel, rekneme 500-1500 dle chuti, pokud neposlouchate/neposlouchas moc muziku, tak je to optimalni investice, pak uz jen staci zapremyslet jestli se hodi vice klasicka sluchatka nebo spunty
jenicek321
Junior

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 10. 7. 2012 00:34

plánuji si koupit Nokii 808 Pureview a ta by měla přehrávat hudbu v dolby digital, ale nemám to potvrzené.

Kvalita písniček je ve většině případů 192 nebo 320 kbps, sem se objeví i 128kbps, ale těch není tolik.

Aby jste měli jasno co je to cimbálka tak tady přidávám dvě písničky jednu v 192kbps a druhou v 320kbps.
http://uloz.to/x9m5Pgv/01-jak-ten-ptacek-mp3
http://uloz.to/xmRAcdE/cm-stanislava-ga ... rack-1-mp3

jenicek: nemusíš mi vykat, s 25 roky na krku nejsem žádný děda.
k.o.v.b.o.j
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 10. 7. 2012 07:06

jenicek321 píše:mno nevim, ja se cimbalovkou moc nezabyvam, ale i ja mam doma asi 3 dobre nahrane CD s cimbalkou a na tom se da dobre poznat kvalita sluchadel :) von tam totiz jen nekřápe ten cimbal, ale je tam jeste asi 5-10 housli, klarinet etc
Souhlas. Lidé mají všeobecně tendenci tuto hudbu podceňovat. Rozhodně nejsem příznivcem této muziky, ale i při letmém poslechu jsem si moc dobře vědom, že kvalitní sluchátka udělají svou práci. Schválně jsem si poslechl jeden ze zde přiložených souborů na HD595+HD kodek z PC a nezní to špatně. Na místě tazatele bych se určitě nebránil drahším kouskům, ale s ohledem na výkon mobilu nebo notebooku bych se poohlédl po modelech s nižší impedancí. Problémem je jak už tu bylo zmíňeno, že otevřené a nerušit okolí je z principu trošku nemožné. Pokud je trošku víc vytočíte, tak neznám otevřené sluchátka, které by nehrály do okolí.

Moje doporučení zní: "Udělejte si výlet, vezměte si sebou své oblíbené cedlo a navštivte nějakou speciálku.". Uděláte si jasno v tom jaké sluchátka Vám vyhovují více či méně. Přece jen výběr kvalitnějších sluchátek není nic jednoduchého a řídit se jen názorem diskutérů (navíc ovlivněných tím co mají doma) není asi dvakrát rozumné.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 7. 2012 07:57

To je sice pravda ze najlepsie rozhodne vlastne ucho, ale vzdy je dobre ak sa clovek zameria na niekolko odporucanych modelov. Vyber na "slepo" nemusi vzdy dopadnut dobre. Obzvlast ak ma clovek s kvalitnym zvukom pramalo skusenosti.

Spunty by som z vyberu urcite neodpisoval, hlavne ak prihliadneme na zdroj zvuku. Nehovoriac o cene, kde to zatie peniaze moze byt uz naozaj velmi kvalitny posluch.
To ze ti doteraz tie co si pouzival z ucha vypadavali a nesedeli je predpokladam tym, ze to bol nejaky lowend bez prislusenstva. Spunty za tento rozpocet maju v baleni velku kopu nastavcov roznych tvarov, materialov a velkosti. Tam si vyberie kazdy.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 10. 7. 2012 08:16

Je pravda, že výběr různých nadstavců je u drahších modelů lepší, ale jsou jedinci (mě počítaje), kteří mají problém s tlakem, který špunty vytvářejí. Velice rychle mě začnou uši uvnitř bolet a poslech se stane nesnesitelným. Podotýkám bez ohledu na cenu.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 7. 2012 08:42

Ano, viem. Ale to je ale trošku extremnejši, ojedinely pripad. A o tom som nehovoril. Kovboj o bolesti nepiše nič, to čo som pisal sa vzťahuje na taketo pripady, nemalo to byť všeobecne tvrdenie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 10. 7. 2012 16:28

Jednou z možností, jak kombinovat malý útlum a menší rušení jsou třeba kvalitní pecky.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snejdy 14. 7. 2012 21:27

xmarek píše:
jenicek321 píše:mno nevim, ja se cimbalovkou moc nezabyvam, ale i ja mam doma asi 3 dobre nahrane CD s cimbalkou a na tom se da dobre poznat kvalita sluchadel :) von tam totiz jen nekřápe ten cimbal, ale je tam jeste asi 5-10 housli, klarinet etc


Schválně jsem si poslechl jeden ze zde přiložených souborů na HD595+HD kodek z PC a nezní to špatně.


já z toho měl pocit že ta kvalita nahrávky je dost špatná, prostor chybí úplně a detailů tam taky moc neni... pokud se bude investovat do lepších sluchátek tak to chce pořešit kvalitu nahrávek i zdroj zvuku, integrovaná zvukovka v ntb si zaslouží nanejvýš něco s kvalitou Koss PP, a i na takových tam jsou slyšet artefakty ve zvuku...
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: HiBy R2 (512GB), FiiO FH7, DALI Katch G2, Sennheiser Momentum TWS 3
snejdy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 15. 7. 2012 15:54

@snejdy: Schválně jsem si ty náhrávky poslechl znovu, tentokrát doma na poněkud lepší sestavě (viz. podpis). Rozhodně se mi nezdá, že by nahrávky byly tak tragické. Nevím co od takové nahrávky očekáváte.
Jak jsem zmínil používám HD595 v kombinaci s integrovanou zvukovou kartou (HD kodek) a nemám s tím vážnější problém. Pochopitelně bych tím nekrmil sluchátka co mám doma, ale bavíme se o sluchátkách za 150 éček.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snejdy 15. 7. 2012 18:50

no když posloucham svojí muziku ve flac tak je tam prostor, lokalizace nástrojů a jemný detaily a čitelnost zvuku... tadyty nahrávky mi připadaly takový plochý, prostě že se s tim nedá využít potenciál lepších sluchátek. ale hlavně jsem chtěl upozornit na ntb zvukovku ale to už tu někdo zmiňoval
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: HiBy R2 (512GB), FiiO FH7, DALI Katch G2, Sennheiser Momentum TWS 3
snejdy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků