Uzavřená sluchátka (+ zvukovka?) do 10k

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vasam 16. 7. 2012 19:23

Zdravím,
chtěl bych se poradit ohledně výběru kvalitních sluchátek.
Sluchátka by měla být uzavřená, poslouchat se bude napříč žánry a jako zdroj bude PC. Problémem možná bude integrovaná zvukovka, ač s údajně lepším čipem ALC898. Nejsem ale audiofil, takže nevím, jestli bych lepší zvukovku dostatečně ocenil.
Cena by měla být celkem tak max do 10k a po pročtení fóra mi do oka padly zatím Shure SRH840 příp. SRH940
vasam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 16. 7. 2012 19:38

Shr 940 a iste k nim aj daku zvukovku-dac :-) Silne pochybujem ze ta Tvoja zvukovka za nieco stoji :-/
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasam 16. 7. 2012 20:27

Která zvukovka by využila potenciál SHR940?
vasam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 16. 7. 2012 21:05

Psalo se tu, že nejsou tolik náročná. Za mě raději DAC než zvukovku, alespoň FiiO E10 nebo lépe Audinst HUD-mx1.
IkE Blaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasam 16. 7. 2012 21:58

Předpokládám, že asi neexistuje možnost, jak pro kvalitní přehrávání využít klasické porty na předním PC panelu (ani když by se s ním propojila nějaká dobrá zvukovka).
vasam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mumuk 17. 7. 2012 02:38

Nějak nechápu ten dotaz, pokud do PC dáš kvalitní zvukovku a její výstup vyvedeš na předek bedny tak budeš mít i kvalitní zvuk. Dál taky nezapomeň započítat to v jakém formátu hudbu posloucháš.
mumuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasam 17. 7. 2012 06:17

Myslel jsem právě, že by nějak vadilo, kdybych sluchátka nezapojil (zezadu) přímo do zvukovky, ale zepředu (ač by ten přední panel by zapojen do zvukovky). Nezáleží na kvalitě těch portů nebo tak něco? :)
vasam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 17. 7. 2012 07:33

Uvidis :D V principe to v bedni moze chytat rozne ruchy (povedzme si narovinu, vnutro PC nie je idealne "prostredie" pre vedenie analogoveho audio signalu). Otazne je, ci to budes pocut. Pre "klud duse" by som pouzil radsej vystup priamo zo zvukovej karty + pripadnu predlzovacku z kvalitneho kabla + poriadne koncovky + seriozne spracovanie ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vasam 17. 7. 2012 08:02

A je lepší pořídit DAC nebo zvukovku?
Ideální stav by totiž byl, kdybych zapojil sluchátka a zároveň se vyplo repro, což s DAC možné není(?)
vasam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 17. 7. 2012 08:46

Podla mna je to lepsie a univerzalnejsie riesenie. Pokial to do DACu potiahnes optikou, dosiahnes uplne galvanicke oddelenie od PC, co je velka vyhoda (nesumi, nebrumi vplyvom bordelu z PC). Obmedzenie optiky je ale na 96 kHz, na co treba pamatat, ak si chces uzivat HiRes nahravok v 192 kHz kvalite.
Osobne idem do DACanu koaxialnym digi vystupom a nemam problem.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vasam 17. 7. 2012 09:36

Tak v mé cenové kategorii asi půjdu do FiiO E10 + SRH940. Přeci jen do E10 jde ten signál digitálně (USB), takže by nemělo nějaké případné rušení příliš vadit.

Ještě se zeptám (je to má první zkušenost s DAC) - bude se E10 chovat v systému jako normální zvukovka, tzn. půjde SW regulovat hlasitost, použít EQ, atd. ?
vasam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 17. 7. 2012 09:47

Napajanie z USB praveze nie je ziadna vyhra. V idealnom pripade treba volit aspon asynchronne USB. Na fore je toho popisene tony - treba hladat.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 7. 2012 10:24

Myslim, že pri nejakom E10 je tak nejak jedno, či je napajany z USB alebo nie. Nejaky ozdiel by tam asi sotva zaznamenal.

vasam píše:A je lepší pořídit DAC nebo zvukovku?
Ideální stav by totiž byl, kdybych zapojil sluchátka a zároveň se vyplo repro, což s DAC možné není(?)
Sprava sa to ako normalna zvukovka, takže to problem nie je. Vyššie spominany Audinst ma na tele "prepinač" medzi repro a sluchadlami.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasam 17. 7. 2012 10:41

Bohužel ten HUD-mx1 jsem našel pouze zde a to ještě s neznámou dobou dodání :(

Nějaké jiné návrhy na DAC při dodržení rozpočtu?
vasam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BinLadin (novy) 17. 7. 2012 11:59

co jsem četl tak uplně špatný není třeba i Hifiman EF2 http://www.ampcity.co.uk/head-direct-hifiman-ef2.html
ale nikdy jsem ho neslyšel :-)
BinLadin (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků