Zvuk k pc a tv do 60000

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mistr555 20. 7. 2012 19:02

zdravím poradíte reciever + repro do 60000

chci to k tv + pc , k filmům 5.1 , ke hrám stereo na 1 reciever , chci aby to hrálo co nejlépe , takový měkčí zvuk krátké basy , pěkný vzhled a aby to k sobě pasovalo dokonale

jaký reciever je nejlepší kolem 15 000 ?
jaké bedny za 40000 ?
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 20. 7. 2012 19:29

Take klasicke zostavy pre domace kino napr. Harman Kardon + JBL (lebo sa to tak predava), tuto kombinaciu som pocul a moc ma nenadchla, Cambridge Audio + Focal JM Lab, alebo s Acoustic Energy, Denon + Wharfedale atd. Staci si prebehnut nejake stranky a predstavu, ako to predavajuci paruju si spravis velmi rychlo.

Co bude hrat ale dokonale pre tvoje usi, to ti nik nepovie. Za 60 000 CZK nehladaj po diskusnych forach, ale sadni do auta a obedni si nejake hifi studia. Zoznam najdes tu na fore viewtopic.php?p=2665481#p2665481 Hlavne nenakupuj v NAY, Datart a podobnych ustanovizniach :) Seriozny predajca ti na par dni zostavu za protizalohu zapozicia aj domov! Je nutne si uvedomit, ze akustiku mas doma uplne inu, ako v predajni.

Vela stastia s vyberom.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mistr555 21. 7. 2012 10:47

ok zajedu si poslechnout pár repráků do studia a uvidím co mi sedne , je fakt že každému sedne něco jiného a co se líbí jednomu mě sedět nemusí....
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 21. 7. 2012 11:48

Ako vlastník Wharfedale ich veľmi rád hocikomu odporučím, lebo sú to poctivé repro s veľmi príjemným a kvalitným zvukom. Tak kľudne by som doporučil niečo takéto: http://www.luxusni-elektronika.cz/polozka/nad_t_757_b_a_wharfedale_diamond_set_107_50_walnut.html
a k tomu AVR od NAD by som prihodil ešte nejaký od Marrantz, Onkyo a Denon a s čím by mi to najlepšie znelo, to by som bral...

Inak máš už rozpočet kde sa dá zohnať už aj niečo naozaj fajn, tak možno by som sa nebál pohľadať nejaké zostavy napríklad od Dynaudio z druhej ruky. Repro nie je zasa spotrebný materiál ako napríklad TV, ktorá časom zastará. Tak ak sa o ne majiteľ dobre staral, vôbec by som sa toho nebál.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr555 21. 7. 2012 12:14

kdepak z druhé ruky nechci , koupím si nové , nejspíš si poslechnu ty co máš ty , klipsch a ještě jedny a vyberu favorita :-)
WHARFEDALE DIAMOND SET 10.7
Klipsch RF-82 II + Klipsch RB-81 II

to samé s těmi recievery taky vyberu mezi několika
onkyo
pioneer
nad
denon

náhled
Obrázek

ale nákup budu moct uskutečnit až za 3 měsíce :-)
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 21. 7. 2012 12:17

Ak hras z PC, dalo by sa to este inak. Kvalitnejsiu multikanalovu zvukovu kartu, 5 aktivnych monitorov + aktivny SUB. Hlasitost regulovat softwareovo. Moznosti je (ako vzdy) snad 1000 :)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mistr555 21. 7. 2012 12:22

odar ano hraju z pc , ale rád bych to nastavil jednou a víc bych to neřešil , max přepínat ze zóny 1 do 2
mistr555
Junior


Odeslat příspěvekod Martin2133 24. 7. 2012 22:52

Kdybych měl tolik peněz a vybíral si repro já tak bych se pokusil si složit set Canton Chrono, jejich zvuk se mi opravdu líbí, ale jsou dost drahý, takže bych nejspíš šel taky do Klipsch a knim možná SW od Velodyne, ikdyž do menší místnosti by snad ani nebyl potřeba :-D Z AVR bych šel asi do Onkyo, sice jsem měl zatím jen dva AVR od onkyo a ještě nižší řady, pak levnou yamahu a starý denon, dozvěděl jsem se že ke Cantonům se hodí denon, nevím ale proč, ale onkyo se mi líbilo nejvíc, jak designově tak zvukově mi přišel takový neutrální (ikdyž ty zvukový rozdíly mezo avr na stejných reproduktorech nebyly nějak moc slyšitelný), sice to mají asi všechny avr, ale měl i docela vyladěný mody na hry mi přišlo.
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků