Anténa pro felicii

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod soban 18. 8. 2012 19:51

Chci poradit jakou anténu pro felicii, aby byla kvalitní a vydržela.

Potřebuji ji pouze pro radio.

Jsou antény bez zesilovače, s zesilovačem za pár korun - ty asi nebudou kvalitní a pak i za 1000,. Kč.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 8. 2012 20:06

Originální tovární bude vyhovovat - jsou myslím 3 typy, tak si vyber tu s jedním výstupním kabelem (jen pro rádio), má dvoustupňový zesilovač napájený po kabelu. Používá se na všech koncernových autech - jak na Fábuli, tak i na Octě, Roomu i celým spektru VW... Anténa bez zesilovače nemá do auta význam, rozsah změn úrovně signálu za jízdy je moc velký, aby to zkrácený prut délky do 3/4 metru zvládnul. To se dalo před 30 lety, kdy se většina příjmu realizovala na DV nebo SV a antény byly nejčastěji pruty délky 1m a víc - pro dnešní téměř výhradní příjem VKV-FM a designové požadavky na co nejkratší anténu je anténa bez aspoň jednoho FETu jako předzesilovače absolutní nesmysl.
Prodává se to skoro v každý prodejně s ND na škodovky, cena je ± autobus kolem 200,-Kč.
Hlavní je vybrat si správnou podle konektoru, kterým je anténa napojená ke kabelu vedenýmu pod stropním tapecírunkem dopředu k A-sloupku a po něm pod palubovku k rádiu = felina má standartně anténu vzadu nad pátýma dveřma. Mění se to po částečným odtažení stropního tapecu - postupy jsou na specializovaných fórech volně k dispozici...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod soban 18. 8. 2012 20:46

Pravě že originál odešel tak jsem koupil - údajně originál a přestala hrát tak jsem ji rozebral a prostě ve vnitř to uhnilo - skorodovalo takže už v ty údajně originál nemám důvěru.

Zatím tam mám provizorně delší prut bez zesilovače, ale samozřejmě to není ono i když je prut větší....

Jinak konektory mě celkem nezajímají ty si přispůsobím - mám tam aby se to dalo měnit F konektory.

Ta koupená a zkorodovaná byla tato: http://www.autodoplnky-shop.cz/antena-s ... silovacem/
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 8. 2012 22:34

Koupíš to v libovolným kamenným krámu...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod soban 19. 8. 2012 07:31

Jasně byla koupená v krámě v Jeseníku, ovšem mám podezření zda to nebyla nějaká napodobenina z polska kdoví odkud......(prostě chvíli hrála dobře i když mohl jsem mít smůlu na vadný kus...)

V pondělí obejdu obchody v Ol...a uvidíme jak dlouho vydrží....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků