Jaké repro + AV receiver (50000 Kč)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hexxisek 28. 8. 2012 20:54

musíš to dát tak nahlas aby si neslyšel až budou sousedi zvonit u dveří :-D Jinak Denon fajn, ale pred asi pul rokem nebo mozna uz víc tu nekdo resil vyber AVR Marantz, Denon a nakonec Denon vymenil za Marantz protoze Denon byl "slabší"
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drevokocur 89 28. 8. 2012 21:20

DinosaurJr. Tak ted mám v hlavě uplný zmatek dobrá dejme tomu že jako

receiver bych dal ten denon, ale nebyl by lepší tenhle přece jen je u cen té původně zmiňované Yamahy.

http://www.melodiecb.cz/produkty/hifi-k ... v-receiver

nebo tady jsem dal pár AV receivru co na tom serveru měli dobré hodnocení v přijatelné finanční míře, co by jste vybrali z důrazem na kvalitu a spolehlivost kdybych se nedíval na značky.

http://receivers.findthebest.com/compar ... a-RX-A1010



akorát jsem si všiml že není DLNA certifikace oproti té nižší řadě, ale zas má lepší podporu decoderů atd. myslíš že by to bylo hodně na škodu

jako sub bys dal co když se ti velodyne nelíbí ( prostě si myslím at vyberu cokoliv tak stejně soused nademnou bude rencat) mám v plánu ohlučnit do začátku aspoň strop. A navíc kdyby byla už fakt noc tak bych to nehrotil bud ten sub má noční režim nebo bych ho vypnul a jel jen přes bedny

A ted k tomu jaké bedny by si doporučil prosím 5.0 + sub.

Ještě jednou se omlouvám za reakci na tvůj předchozí příspěvek. Ty si to vzal jak já bych chtěl opravdu nějakou hardcore sestavu :lol:

2x12 ty jo to já bych se musel probourat k sousedce abych to mohl doma provozovat :lol:
drevokocur 89
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 29. 8. 2012 17:15

Podívej se na recenzi vyššího modelu, klady a zápory nakonci mluví za vše a snad tě nasměrují na osobní poslech
http://hifi-voice.com/domaci-kino/a-v-r ... r7005.html
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drevokocur 89 29. 8. 2012 18:16

DinosaurJr: Nevím jestli jsem správně pochopil co chtěl basník říct z recenze jsem pochopil že na filmy je ten AV zesilovač super ale na hudbu strací i když stojí 36 tis taky jsem o tom Marantzu uvažoval je ještě made in Japan ale nejsem ochoten dát 36 tis kde jsem ho našel nejlevněji. Tak že mě to vyšlo takhle koupit AV receiver za 14 tis třeba ten denon nebo pioneer + třeba za 11 tis stereo zesilovač třeba NAD a jsem na 25 tis a bude to lepší.
drevokocur 89
Junior

Odeslat příspěvekod hexxisek 29. 8. 2012 18:42

za ty prachy se ti stále vyplatí ten Marantz sr6006 na hifibazar....na ten koncovej stupen bych se prozatím vykaslal...pokud budes mít finance tak do budoucna poridit muzes..ale ted je to dle me zbytecne vydavání financí...a neboj at je to china nebo japan, hrat to bude i tak jako z praku! pochybuji ze by si nebyl spokojen, nakonec pokud bys mel treba cestu do studia spalicek, tak si to muzes vse poslechnout, marantz 6006 tam myslim ma, pokud ne tak tam bude mít 6007, to je skoro to samy jen modernejsi co se tyce funkcí a vybavy ale zvukovy charakter bych videl tak nak hodne podobny...maj tam i KEF a B&W...poslechni a sam uvidíš ;-) Nemusíš se bát že by si nebyl spokojen, tyhle renceze a tak vetsinou pisou lidi co maj naposlouchany referencní sestavy a jejich usi sou daleko mlsnejši nez tvoje, pro tebe tipuji ze to bude šok :-) vesmes uz bych rekl ze ted tahle debata smeruje spatným smerem, akorákt z toho budeš popletenej a budeš vtom mít cím dal víc vetsí zmatek...opravdu doporucuji prestat polemizovat a jet do studia jinak to nemá asi cenu dál tu neco rozebírat...
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drevokocur 89 29. 8. 2012 18:52

Už tak v tom mám zmatek jeden doporučuje denon druhý marantz co říkáte na ten denon 3312 je skoro v ceně marantz a má víc decoderů
drevokocur 89
Junior

Odeslat příspěvekod hexxisek 29. 8. 2012 19:32

:-) kazdej ti bude hájit to co je mu sympatičtější...dinousar ti rekne denon a já marantz, opet se budu opakovat, udelej si cestu do spalku a rozhodni se sám podle poslechu :-) prece jenom na konec tvojí sestavu nebude poslouchat ani kolega dinosaur ani já a je i mozné ze nakonec skoncís uplne u neceho jiného nez je tu reč...tímto polemizováním muzeme rovnou zamirit na Arcam avr a bude vymalovano :-D zkus nejdrív naposlouchat co te zajíma a z toho tu pak muzeme vydedukovat zaver, pokud uz teda nebudes mít ve studiu jasno =) jakoze myslím ze budeš
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 29. 8. 2012 19:47

No to chápu, rad jsi dostal přehršle a teď se v tom :-l vyznej.

Tu recenzi vyššího modelu Marantze jsem tam přidal pro porovnání, ne abys jej kupoval, ale abys věděl, co lze očekávat od nižšího modelu, že asi bude hrát o trochu míň dobře a bude mít třeba míň funkcí, výkon, připojení ap. V recenzi na Marantzi je uvedeno, že na hudbu ztrácí. Ale to skoro všechny AVR v této cenové kategorii, některý míň některý víc. A buďto to někomu vadí (třeba mě) anebo to někomu nepřijde zase tak hrozné (třeba tobě ?). Denon bude zvukově lepší než Marantz, ale není nad to si to poslechnout min. 30 min.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Ještě trochu teorie k těm 5.1 (případně komentář k 5.0)
DOLBY DIGITAL to je fenomen soucasneho domaciho kina, Dolby Prologic uz nikdo nechce, ale presto trochu teorie. Je treba nejdrive urcit, zda si uzivatel preje predevsim vytvorit dokonale domaci kino a nebo, zda vice posloucha hudbu - stereo. Pri sestave jenom "kino ", je treba si uvedomit, ze DOLBY DIGITAL je sice obsazeno jiz v levnejsich pristrojich brzo se jiste objevi i v tzv. " vezich ",ale stale zustava v platnosti, ze tento system je dokonaly pro skutecne kino a srovnatelny s normou THX. Proto je treba brat v uvahu, ze jedna vec je cena dekoderu a druha vec je cena reproduktoru v kvalite srovnatelne s THX. Neni mozne nahodne zvolit kombinaci ruznych reproduktoru, ale je treba brat v uvahu princip DOLBY DIGITAL. Proto musi byt vlastnosti vsech pouzitych reproduktoru podobne nebo dokonce shodne, vzhledem k tomu jakou cast kmitoctoveho spektra musi tyto reproduktory obsahnout (Intenzita signalu pro vsechny kanaly je shodna).

Nejlepsich vysledku docilite s kvalitnejsimi, citlivejsimi a vyrovnanejsimi reprosoustavami. Vysledovali jsme,ze nejlepsich vysledku se dosahuje s regalovymi reprosoustavami doplnenymi aktivnim subwoferem. Je to sice ovlivneno velikosti poslechoveho prostoru, ale ten vetsinou byva doma a ne nekde na zamku ci hradu. Ten nas ma 15 m2 se trimetrovymi stropy.

Pri volbe velkych sloupovych reproduktoru na prednich hlavnich reprosoustavach, mistnost i pres peclive zatlumeni duni i pri tissim poslechu. V prvnim pripade jsem teprve mohl mluvit o dokonalosti, kterou jsem slychal od ostatnich a hlavne neco o spojitosti zvuku, tj. neco jako sploucha voda vsude a dvere se zaviraji tam kde jsou aj. Neni to sice jako THX, kde nemuzete urcit odkud se zvuk siri, ale me se toto podani zda dokonale.

Aktivni subwofer neni podminkou. Ale aktivni subwofer neni v DOLBY DIGITAL necim navic jako bylo u Dolby Prologic, ale soucasti celku. Subwofer doplnuje basy, ktere chybi v celem retezci nejenom na prednich hlavnich reprosoustavach. Nestaci si rici ve predu necham sloupove reprosoustavy, ktere maji basy vetsi nez regalove a usetrim za subwofer. Neni tomu tak, prednes se k dokonalosti neupravi. Konstrukce subwoferu je ted jina, prave proto, aby byl slyset zdroj hlubsich kmitoctu a ne jako drive, aby se ozyvalo hromove duneni ve vyssich hladinach basu az stredu.

-- 29. 8. 2012 21:30 --

K DK dělaly dobrý sety AQ Kentaur Set 2 a je to i se subem, cena okolo 30tKč.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drevokocur 89 30. 8. 2012 20:17

DinosaurJr: podle toho co jsi napsal by většina lidí místo sloupovek měla regálovky tak jak to je mám místnost 20 m2 a do regálovek se mi jít moc nechce těch 50 cm od zdi by nebyl problém ale dunění i při nižší hlasitosti i když odhlučním strop by už problém byl.....nechci bedny za takové peníze dávat hned pryč. Existuje nějaký kompromis jak co nejvíce omezit to dunění neříkam že to nesmí být slyšet chápu že nějaké to dunění bude slyšet ale nechci aby to byl extrém.
drevokocur 89
Junior

Odeslat příspěvekod hexxisek 31. 8. 2012 06:48

"Pri volbe velkych sloupovych reproduktoru na prednich hlavnich reprosoustavach, mistnost i pres peclive zatlumeni duni i pri tissim poslechu."

ale ale...opet hrotíš, pokud máš trochu "kvalitnější bedny" a máš je aspon 25cm od zdi tak máš po huhlání, pokud budeš mít něco jako ty Bowers s predním bassreflexem tak muzes bedny klidne natisknout na zed a dám ruku do ohne ze budeš mít klid! ...pokud máš k dispozici kolem dokola 50cm tak bych byl klidnej jak kotě, prestan me toho chlapce uz strasit, sme krucek od hifi voodoo, mozna by mel vymenit elektriku, koupit pračku, podstavce zatlumit 100% mistnost .....chjo. Pokud nemáš holobýt tak to budeš mít v klidu, pokud by si slyšel nějaké nepřijemné hučení, bude spíše akustikou nez bednou, mozna bude bohate stacit dat za bednu nejakej panel a bude po srande...Znám spousta lidí co maj velké bedny, male místnosti a nemuseli odhlučnovat, a ja nevím kdo ví jakou rotiku....pokud nejsí prase, nebudeš mít vytočenej subáč na plný pecky a nepojede to od rana do vecera tak nevidím duvod proc resit problemy, pokud más v baraku lidi rejpali, najdou si neco i kdybys bedny nemel. Urcite to neni davani penez pryč, ale proč už si to proboha nenecháš poslechnout ve studiu :-D

Ps: kdyby ti to doma hralo jinak nez ve studiu (malej rozdil tam bude) tak to muzes urcite bezproblemu vratit..ale neboj, urcite to nebude zadnej extrem...jestli budeš ve studiu spokojenej, tak budeš vrnět...opet koukni do galerie nebo někam i třeba po zahraničních forech a zkus zpočítat kolik lidí má perfektne poresenou akustiku pomocí nejakých panelu, odhlučnování apod... :-)
Vesmes ti stačí zaklad...za bednou se zadním bassreflexem 25cm+, nemít holej byt, koberec pred bedny, hroty pod bedny, treba nejakej zaves, pokud más nejakej problem dat za bednou panel popř do rohu basstrap...ale pochybuju ze by si byl tak nespokojen ze by si musel dojít az k nejakejm takovejm upravam a stavbam akustických panelů apod......
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek44 31. 8. 2012 09:46

pouze za mě :-D maš to 50/50-taky poslouchám METAL a to hodně tvrdej :D jdi do MARANTze
a kup pořádný sloupy. osobně poslouchám Metal jen stereo a to "na přímo" bez korekcí :!:
B+W jsem osobně neslyšel ale mít na to tak o tom velmi uvažuji. MUSIS TO POSLECHNOUT :tleskani jinak to nepůjde.uf 8-P
Marek44
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 1. 9. 2012 16:29

drevokocur 89--> Neviem, kolko si ochotny dat do tych bedni, ale ak chces stlp, ktory ti nebude hucas za rozumnu cenu, siel by som si vypocut velmi uspesne male 3-pasmo VMaudio VMA-II 3p. Tu je stranka vyrobcu http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2.htm Robi k nim aj regalove reprosustavy (ak by si chcel efektove) a vie urobit aj center. V pripade 5.0 konfiguracie som presvedceny, ze vyhandlujes aj lepsiu cenu. Dalsie informacie tu http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 939#120939
Tu na fore ich par ludi ma a za tu cenu velmi nie je co riesit.

Tak isto ti dam do pozornosti regal od BVaudio (distributor v CR je Nirvana hifi http://www.nirvanahifi.cz/bvaudio-reprobedny/ ). Je to 2 pasmovy regal http://www.bvaudio.sk/s1.htm , ale z "velkosti" jeho zvuku bolo nadsenych uz viac ludi. Cena je podla mna v pohode (cca 500 EUR za par).

Ak nechces mat problemy s dudenim, komercnym znackam typu B&w, Canton a neviem co by som sa za tie peniaze vyhol. Zvlast je tam vacsinou totalne odflaknuta vyhybka.

Vyhoda domacich vyrobcov je ta, ze mas VZDY lepsi pomer cena / vykon / hodnota. Je to logicke - staci sa pozriet, ze co sa napr. predavaju B&W v Anglicku a u nas . . . tie ceny u nas su na zaplakanie (distributori sa musia nabalit).
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod etaloncr 4. 9. 2012 22:01

Nechce se mi to celé číst, ale pokusím se vnést trochu světlo do těch teorií co tady pár lidí vede.

Ke komentování ceny v ČR, SR, ala další nesmyslná teorie od Odara, marže není u distributora ani u prodejce, celé kouzlo je o kupní síle, kdy v UK, DE apod. se toho prostě prodá víc jak u nás a tím pádem lokální distributor dostane od výrobce lepší cenu než ten český/ slovenský a je schopen to nabízet levněji zákazníkům.

Obecně k SR6006 od nejmenovaného prodejce, nejdříve omrkni zda to není servisovaný kus z DE, které prodává a vydává za nové. Někde tady o tom pár lidí píše.

Já bych se zaměřil na SR5007 nebo SR6007 z nové modelové řady Marantz, 6007 má kovový čelní panel, komponenty jsou stíněné, hraje to jako Marantz....

http://www.marantz.co.uk/uk/Products/Pa ... AVReceiver

A k tomu Cabassy série MT31, co tady asi překvapí, reproduktory jsou Made in France i v té ceně, kde B&W apod. jsou Made in China. Hrát to bude lépe/ stejně jako Kefy, líbí se mi na tom bassreflex do země, takže žádné rušení sousedů atd...

http://www.cabasse.com/cabfx2012/mt31-a ... on?lang=en

Když se vyskládá 5.0 kino ze série MT31 např. v černém klavíru s SR5007 tak se s rozumným prodejcem vejdeš do 50 - 55.000,-.

Hodně zdaru při koupi a hlavně zdravý rozum :).
etaloncr
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drevokocur 89 5. 10. 2012 21:39

etaloncr: ahoj jak jsem se díval na recenzi MT 31 jersey tak mě celkem vadí to dílenské zpracování.

viz. zde
Kód: Vybrat vše
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/656-cabasse-mt31-jersey.html


Jo a ještě jsem se chtěl zeptat těch 50-55 tis si počítal i s AV receivrem protože jak se dívám na netu tak mě spíš vychází okolo 65 a se sloupovkama alderney a marantz 5007 na 70 tis. Kolik tak prodejce sleví když si vemu komplet.....protože kdybych byl na těch 70 tis tak zase budu spíš uvažovat o těch kefech spíš díky tomu dílenskému zpracování....nejhorší je že to bylo patrné už i z fotek....a celkem mě to právě od těch cabasse odrazuje. Bych to řekl asi takhle francouzi i když mají někdy dobré nápady co se techniky týče tak vždy dojedou právě na to dílenské zpracování.
drevokocur 89
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 10. 10. 2012 18:33

Spíše napiš, kde všude jsi byl na poslech ? A co všechno slyšel ? A co se ti líbilo nejvíce ? A proč ? A taky podstatná věc, co posloucháš ?
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků