upgrade sennheisser HDR140

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod icotech852 14. 9. 2012 20:55

zdravim.Vlastnim sluchatka sennheisser HDR140 od roku 2003 asi.Pouzival som ich len na pocuvanie hudby z pc,super sa s nimi hralo s gitarou.
Ano su to komercne zalezitosti ale chcem kupit nove sluchatka viac high end.Obcas si vypocujem aj vivaldiho 4 rocne obdobia,richiho samboru a nieco podobne vsetko zatial len z cd co je 16 bit.
Pocuvam to na bluray - yamaha 596 spdif ns333.Viem ze to neni ziadny audiophil ale HDR140 su bezdrotove navyse FM takze hladam sluchatka ktore budu o triedu vyssie aby ma aj prekvapili.
Poradte rad si vypocujem vase rady a kritiky pred tym ako nieco kupim.Zatial som sa zameral na AKG 271 (241notky boli myslim studio monitory ale hrali skor na presnost ako na hlbky)
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 9. 2012 22:44

K 240 su basove, zabavne sluchadla. 271 maju naopak rovny, "analyticky" zvuk vhodny na monitoring.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 15. 9. 2012 06:27

A čo vyššie cenove rady sluchadiel aký je rozdiel medzi strednou a vyššou cenovou radov vo zvuku?
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 9. 2012 06:42

Vo zvuku je pocutelny, ale na take sluchadla potrebujes ine zelezo ako tu Yamahu. Uz aj na k 271/240 je to nedostatocny zdroj.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 15. 9. 2012 07:30

Chápem,z čoho sa potom ale počúva hudba? Tam už asi len gramofon však.Bežné cd nosiče tam končia vsak či už len dvd audio
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 9. 2012 07:47

Nedostatocny zdroj nie v zmysle ze je nedostatocny zdroj cd. CD je ok. Ale zdroj v zmysle do coho pichas sluchadla. Ta Yamaha nie je schopna dostatocne vybudit take sluchadla. Potrebujes sluchadlovy zosilovac resp. externy DAC so zosilovacom.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 15. 9. 2012 08:18

Aha ok dik.Este sa spýtam čo to znamena dostatočne vybudiť či je v tom impedancia či prípadne niečo viac.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 9. 2012 10:07

Dostatocne vybudit znamena dodat sluchadlam dostatok energie aby hrali co najlepsie ako dokazu. A ano nejaku ulohu tam hra aj impedancia.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 15. 9. 2012 11:29

Nie som na to technicky odbornik, ale "dostatocne vybudit" chapem tak, ze sluchadla dostanu zo zdroja signalu tolko prudu, kolko si pri prehravani danej hudobnej skladby "pytaju" (cize kolko odoberu z dostatocne "tvrdeho" zdroja signalu). Pokial im zdroj nie je schopny tolko prudu dodat (napr. vykryt spicky v signale), dochadza ku degradacii zvuku.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 15. 9. 2012 11:31

Waw
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod icotech852 18. 9. 2012 19:25

zdravim vespolek,nejdem otvarat novu temu lebo stale sa tyka mna.Zaroven som si zmenil foto dufam ze sa Vam bude pacit,mne navodila dobru naladu.
Sennheisery hd558 micky uz mam na ceste chcel by som sa spytat akym signalom spravit zahorenie.Samostatnu temu na toto som tu nenasiel tak ak je link mi postaci.Ak nie mam otazky prosim.
Staci klasicka sinusoida? 20Hz-20KHz? alebo nejake sumy? nejaka hudba?
ak mate rady pomozete mi pripadne link na nejake .wav ka
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 18. 9. 2012 19:28

pusť tam normální hudbu,měň žánry a neřeš nějaké zahořovací cdečka
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 9. 2012 19:34

Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 19. 9. 2012 07:29

precital som si cosi o zosilovacoch i ked videl som cosi do toho ale kedze mam zosilovac triedy AB na reproduktory neriesil som to.
Otazka znie.Ked pojdem cez yamahu je to asi blbost vsak i ked ako tak DAC v nej by mozno stacil stale je to len zosilovac triedy AB.Cize na sluchatka by bolo mat najlepsie zosilovac typu A nemylim sa?
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 19. 9. 2012 07:31

Ak nehladas skreslenie, tak trieda A.
Odar
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků