[recenze] Logitech Z-2300

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ravenman 30. 5. 2010 19:28

presne tak ,dali tam len to čo bezpodmienečne museli ,žiadna dimenzácia či nejaké usporiadanie a kvalitné súčiastky ,vedia na čo letia počítačoví poslucháči- kopu duni-basov čo rozvibruju celý barák a hlasitosť ,ktorá sa im ani nepodarila ..,zbytočne to vytvára fámu o tom že počítač ako zdroj signálu je k hovnu pritom záleží na znalostiach a výbave daného PC ,pokial sa človek vyzná tak to môže byť výborný zdroj či digitálniho signálu alebo i analogového ked sa dodržia iste prísne kritéria ... a takýto balast to len narušuje , je to predražená čas.bomba ktorá odide po troch rokoch alebo pri riadnom plnofrekvenčnom vybudení zhorí nejaký konc IO. Len sa divím že to íde stále na dračku pri tých cenách receiverov, i najlacn.receiver s monitormi je na míľe vzdialený tejto voľbe , ako sa tu už dakdo spomínal ak to myslíš s hudbou vážnejšie predaj to a nepozeraj sa po audiu v predajni s výp.technikou
ravenman
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodino112 31. 5. 2010 08:09

eraser_svk píše:To som rád... ;-) S tým, že by sa naplno nemalo púšťať nič v podstate súhlasím...

No niektore vecicky si mozes dovolit pustat naplno a nie len kratkodobo ;-) Ale ako spominas musi to byt na to stavane.Mal som na moj zosik davnejsie napojenu lacnejsiu 5.0 zostavu repro a odpalil som na nej zadne regalovky (a neboli to satelity) a tiez zacali reagovat az pri pritlaceni membrany.Myslim,ze pri tychto logitech-och nastava taky isty problem a pri odpaleni len odtrhne kablik spojeny s membranou na vnutornej strane menica...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoGy13 12. 8. 2010 11:10

Hmm, tak mi tieto repraky aj po druhykrat vyreklamovali, ale potom mi jeden padol z okna na zem a najprv len chrcal a postupne prestal hrat uplne. Tak neviem, ci sa to da nejako opravit, alebo sa v tom prepracku nieco prasklo a uz tomu ani boh nepomoze... Uz dlhsie rozmyslam, ze si ale ku tomu kupim nejake regalovky (pravdepodobne tieto - Magnat Monitor Supreme 100), len neviem, ako ich ku tomu pripojit, kedze vzadu maju uplne ine pripojenie, ako tie, co ku tomu originalne su... Takze by som bol rad, keby mi s tym niekto poradi :)
DoGy13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Axwell 12. 8. 2010 15:04

zrejme sa tam odtrhol kabel vnutri v tom satelite, rozobrat, napajkovat, a malo by to fungovat.

nahrada za satelity, musis mat reprak najlepsie 2 pasmovy (vysky,stredy) pretoze basovy uz mas subwoofer a to je dost vela basov :-D takze paramatre reprobedne min. 40W/8ohm takze ak mas 2 reprobedne tak 2x40W/8ohm. Pripojenie hocijakej rerobedne je lahke, vacsina reproboxov ma klasicke 2 zilove vedenie teda taka svorkovnica na bedni, zrejme take myslis, tak kupis si repro kabel povedz ze na 50W vykon ked budes pytat kabel, tento kabel z jednej strany das do tej svorkovnice dobre je koniec naspajkovat cinom pre pevnost v svorkovnici ale to nemusis ak nebudes casto odpajat kable, z reproboxu do logitech subwooferu na konci uz musis dat konektor, logitech ma klasicke cinche co sa da bezne kupit, kupis si 2ks cinchov ked chces na 2 reprobedne, takze jeden cinch - jeden reprobox, das do cinch konektoru kabel bude to tam zatlacis poriadne alebo cinom, je to na tebe, jedna zila ide na kolik druha na zemnenie, dobre je mat potom tak zapojeny reprobox kable prehod tak aby sedeli aj v reprobedni v svorkonici cervena farba ide kabel na kolik cinchu, hotovo, mozes odskusat nove reprobedne.
Axwell
Junior

Odeslat příspěvekod marts 18. 8. 2010 12:59

jenom jestli se neurval magnet - kdysi dávno mi takto padla bedna na zem a bylo to
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Triplespace 22. 8. 2010 12:26

Nejake kvalitne satelity k pripojenie z-2300 subaku?
CPU: INTEL CORE 2 Duo E6600 2.4 @3.5+Freezer MB: Gigabyte P35-DS3R RAM: DDR2 2X1gb A-DATA Extrem edition
vitesta 800mhz HDD: Samsung 500GB + WD Caviar Black 640GB VGA: MSI 8800GT OC DVDRW+/-:LG Zdroj: Corsair TX650W Monitor: HP Pavilion 22"
Triplespace
Junior

Odeslat příspěvekod marbun65 23. 9. 2012 19:58

Obnovím túto zapadnutú tému svojim rýchlokvaskom ohľadom z-2300, ktoré som si upravil lebo som nemal miesta na stole a z-2300 v klasickej podobe som nedokázal počúvať ani sekundu.

Obrázek

výška je monacor DT-80, výhybka normálna 6db/oct len tak tak že sa tam zmestila :D vzhľad dokonalý :D :D to ako tam držia výškače je moje osobné tajomstvo .. :D... ale zvuk teda oproti originálu paráda :tleskani .
Portable: Samsung Galaxy S + Voodoo sound kernel > VSonic GR07
PC: M-audio Revo 5.1 > Logitech Z-2300 - satelity prerobené na 2 pásmo
marbun65
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axwell 23. 9. 2012 20:26

fajn, ze niekto tuni este z2300 ja postupom casu som robil komplet generalku, teda vymena satelitov za komplet nove satelity, neskor som si rozmyslel a postavil si nove koncove stupne, teda pre satelity 2xLM3886/2x50W/8ohm a pre sub som zabudoval do bedne jedno LMko, ktora do limitacie dava tak 60W/8ohm merane boli, obe cize su to realne vykony. pre satelity je zosik zvlast v ktorom je aj ovladac, jedine co zostalo teda po logitech z2300 je bedna subwoofera s reprakom, ine sa vsetko vymenilo.
Pre sub asi planujem este dat LM4780 sice mohol som dat 2xLM3886 do mostika ale bolo malo miesta uz, cize ak zozeniem LM4780 tak to nahradim, pre satelity je to dostatocne, a vyhybka aktivnu robi priamo externa zvukovka creative.

marbun65: To repro si zrejme prilepil ;-) inak akusticky nie prave podarene, ale zrejme lepsie ako tie predchadzajuce...
Axwell
Junior

Odeslat příspěvekod marbun65 23. 9. 2012 20:40

Tak sa mi to nechcelo nezvratne poškodiť tak som to musel nalepiť :D. No veru tie širokopásmače proste nikdy stredy poriadne hrať nebudú, len nemám čas si zohnať nič lepšie tak som to poskladal takto. Výhybka maximálne jednoduchá(nemám znalosti na nič lepšie :D) ale ide o to že hudba má teraz výbornú zrozumiteľnosť a aj stredov po pridaní výhybky pekne pribudlo, reálnosť nástrojov o 3 triedy lepšia :D. Inak je to vertikálne dosť smerové (horizontálne celkom fajn) a ani vo veľkých priestoroch to nehrá dobre, to sú hlavné problémy ale ako sedím pred počítačom v presnej polohe tak je to veľmi slušné. Na V-sonicy to teda nemá :D ale konečne to aspoň ujde(originál bol hnus nad hnus, nič horšie som nepočul :D) :).
Portable: Samsung Galaxy S + Voodoo sound kernel > VSonic GR07
PC: M-audio Revo 5.1 > Logitech Z-2300 - satelity prerobené na 2 pásmo
marbun65
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marbun65 14. 2. 2013 16:56

Takže len pre zaujímavosť. Terajší stav. Bolo potrebné to spraviť aspoň troška normálne.

Obrázek

Vzhľadom k nemožnosti mať nič väčšie a blbej akustike miestnosti veľká spokojnosť. S originálom sa to nedá porovnať. Ináč Axwell, oplatilo sa ti meniť koncáky atď ? Hlavne čo sa zmeny zvuku a ceny súčiastok týka ?
Portable: Samsung Galaxy S + Voodoo sound kernel > VSonic GR07
PC: M-audio Revo 5.1 > Logitech Z-2300 - satelity prerobené na 2 pásmo
marbun65
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axwell 14. 2. 2013 17:58

ano trosku viac tlacim do subu, a satelity spoznas len ak mas ine komplet ine repraky.

V podstate z logitech z2300 mi ostala len bedna so subom s reprakom, ale rozmyslam vymenit aj reprak pre sub.
Axwell
Junior

Odeslat příspěvekod byXick 23. 8. 2013 13:10

Zdravím, chtěl bych se zeptat, kam byste umístili subwoofer v mém pokoji viz příloha. Satelity hodím na stůl, woofer jsem chtěl hodit pod stůl, ale to autor recenze nedoporučuje, tak bych se chtěl zeptat na Vaše názory, díky všem :)
Přílohy
pokoj.jpg
pokoj
byXick
Junior

Odeslat příspěvekod Martin2133 23. 8. 2013 14:36

No Z2300 jsem nikdy neměl tak nevím jak je sub velký, ale já bych ho dal asi před okno(pokud to není nějaké vibrující oknu) a pokud by mezi subem a židlí nebylo místo, stůl bych posunul kus doprava, otázka je jestli by takhle stačili kabely, nicméně pokud mají reprosvorky tak by se dal koupit lepší a delší :-) Toť můj návrh, je to ale čistě teoreticky, asi budeš muset krapet zaexperimentovat kde bude hrát nejlépe ;-)
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Karkii 9. 9. 2013 09:24

Dobrý den.Vlastním Logitech Z-2300.K tomu používám Asus Xonar Essence One.Prosím o radu.Chtěl bych kvalitnější satelity.Jeden mi už odešel a nejde opravit.Náhradní nejde sehnat.Uvažuji o koupí,nějaké náhrady.Prosím o nějaké alternativy.Myslím,že když hraju,přes ten Asus a přeženu hlasitost,tak ty satelity nestihají.Děkuji,za ochotu a tipy.Karkii
Karkii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Axwell 9. 9. 2013 13:04

mam tie satelity k logitech z2300 na predaj
Ono tam vies dat hocijake takmer dodrz vsak impedanciu 8ohm, napr.
http://www.bsacoustic.sk/bs-acoustic/sonus-90t-cierna/
Axwell
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků