Sloupy nebo regály - umístění

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Janeiro 25. 9. 2012 22:09

Nechci udělat chybu, tak jsem přišel požádat zkušenější o radu:
Chci koupit AVR a repráky v konfiguraci 5+0. Tato sestava má jednak řešit zvuk k filmům a zároveň poslech hudby. Poměr bych odhadl tak 50/50, hudba rock, pop, vážná, ale může se to ještě vyvvinout (děti rostou a kdo ví co budou poslouchat...). Místnost cca 28 m2 (viz obrázek).
A teď k dotazu. Televize je umístěna asymetricky, vedle ní je otveřený průchod vedle do pokoje. Mám možnost jít vepředu do regálů (červeně) a umístit je na nízký stolek pod televizí (symetricky kolem televize, ale relativně blízko sebe) nebo do sloupů (zeleně), které dám do rohů místnosti (daleko od sebe, ale nesymetricky k televizi). Místo sledování obvykle rohová sedačka (modře).

Díky za každou radu


audio_plan.jpg
Janeiro
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 25. 9. 2012 22:16

Kde máš v miestnosti okná?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janeiro 25. 9. 2012 22:51

Okna (velke fracouzske okno az na zem) je po prave ruce pri pohledu na televizi. Vim ze bude trochu problem s vedenim kabelu v pripade pouziti sloupu - budu muset je schovat pod podlahu a zaroven k zadnim reproduktorum (vedeni kolem cele mistnosti), ale jinak to nepujde
Janeiro
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 26. 9. 2012 07:09

TV nemozes dat na stenu oproti? Dal by si ju do stredu a mal by si to dobre.

Podla obrazka v pripade regaloviek budes podla mna velmi vzadu. Uplne zanikne stereo efekt - sedacku by si musel posunut dopredu tak, aby vznikol trojuholnik s kratsimi ramenami.
V pripade stlpov by to bolo na pocuvanie sterea akceptovatelne (na sedacke by si si sadol viac vlavo), ale pri pozerani filmov by si nepozeral pred seba, ale mierne vpravo.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod icotech852 26. 9. 2012 08:48

Ak cervena alternativa nesed dalej ako 2metre od reproduktorov ale odporucam zelenu alternativu s tym padom ze ostatnych clenov rodiny hod na lavu stranu sedacky a ty sa zahniezdi na pravej strane a uprav si korekciu na pravy a lavy kanal tak aby si mal stred presne na seba :D
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 26. 9. 2012 09:24

Kvôli tomu som sa pýtal, či nie je možné nejak premiestniť zariadenie. Čo tak vymeniť sedačku a TV stolík? Tam sa ti tá sedačka nezmestí? Ak je to zakreslené správne, tak aj rohovo by ti sedela...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod konecnyvopa 26. 9. 2012 12:00

Není nad to, když se někdo zeptá, jaké koupit repro a my hifisté mu poradíme přestavění nábytku, lépe výměnu nábytku nebo ještě lépe celého bytu :D 8-D :tleskani , ale pravda to samozřejmě je
Rotel RB-1552 + RC-1580, NAD, Yamaha, Audio Physic Classic, Triangle, Heco Celan GT 702, DALI, XAVIAN, USHER, CA DacMagic
konecnyvopa
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 26. 9. 2012 12:26

Ak to necha rozostavene, ako to ma - je uplne jedno, co kupi. Hrat to nebude, pretoze to vyzaduje vhodne rozmiestnenie a cierna magia sa tu (zatial) na fore nepraktizuje. Takze za mna:
- ak sa neda hybat nabytkom, kup si, co sa ti paci a viac neries
- ak sa hybat nabytkom da, nakresli, co by bolo schodne a da sa riesit dalej
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 26. 9. 2012 13:06

Já bych volil sloupy a TV bych posunul maximálně vlevo. V případě regálů s úzkou stereobází bych měl obavu o stereoefekt.
Můžeš to ale vyzkoušet tím, že koupíš jen centr a zadky, které v prvním kroku zapojíš jako fronty a vyzkoušíš, jak to bude hrát.
Naposledy upravil Denkez dne 26. 9. 2012 13:38, celkově upraveno 1
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 26. 9. 2012 13:17

ja by som to dal opacne, TV so stolikom tam kde je taraz sadacka a sadacku volne do priestoru cca 2,5 az 3 m od TV, cumet stale na ten otvor, cize asi do chodby /predsiene/, by mi vadilo a rusilo by ma to pri sledovani TV.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod konecnyvopa 26. 9. 2012 14:16

Já souhlasím s Denkezem, ono na 28m2 se sedačka moc do prostoru postavit nedá /sám jsem to doma zkoušel/
Rotel RB-1552 + RC-1580, NAD, Yamaha, Audio Physic Classic, Triangle, Heco Celan GT 702, DALI, XAVIAN, USHER, CA DacMagic
konecnyvopa
Junior

Odeslat příspěvekod starší 26. 9. 2012 19:24

ja mam obyvacku /posluchovku/ cca. 4,15 x 6 m a sedacku mam v priestora /presne 270 cm od steny - merane po zaciatok sedacky/, ak ta Janeiro-va sedacka neni obrovska je to najlepsie a v podstate aj najmodernejsie riesenie, ale samozrejme proti gustu ziaden disputat.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Janeiro 26. 9. 2012 20:43

Dekuji zdejsim odbornikum za profesionalni rady v oblasti bytoveho designu. Ziskal jsem tolik podnetu kam prestehovat nabytek, ze mame nad cim premyslet. Zejmena napad s umistenim televize na zed proti francouzskemu oknu kam dopada v lete cely den slunce je zajimavy a jiste proveri kvalitu obrazovky a jeji schopnost hazet prasatka. A k tomu myslenka umistit sedacku na protejsi stenu a tim zabarikadovat francouzske okno a tim i zvysit ochranu domu proti moznemu vniknuti zlodeju, je rozhodne neotrela.
-----------
A ted vazne: diky moc, ale nabytek zustane tak jak je. Ma to plno jinych duvodu, ktere takto na dalku neni mozne posoudit. Jiz jsem se smiril s tim, ze 1)pravoverneho hifistu zajima pouze jak to hraje a design je nepodstatny 2) absolutne nechape, ze nekdo smysli jinak. Ocekaval jsem spis diskuzi na tema vycentrovani zvuku pri sledovani televize, vyska policky pod televizi a tim vyska umisteni regalu, vhodnost regalu/ sloupu do uvedeneho prostoru, delka kabelaze
Janeiro
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 26. 9. 2012 21:27

- zvuk mozes vycentrovat pomocou kalibracneho mikrofonu, ktory je dnes sucastou takmer kazdeho AVR; pri pocuvani sterea si mozes nastavit balance, ako budes potrebovat
- ak pojdes do regalov, vyska policky by mala byt taka, aby bol vyskovy reproduktor pri pocuvani cca v rovine usi (predpokladam, ze pri pocuvani budes sediet); to iste plati pri stlpoch
- pokial je mozne, pouzi kabelaz s prierezom 4 mmq (a viac) a s jej dlzkou sa netrap
- vhodnost regal / stlp je osemetny, pretoze si nenapisal, v akej cenovej kategorii sa chces pohybovat; do 20 000 / par by som do stlpov nesiel
- ak chces rozumnejsi pomer cena / vykon volil by som domacich vyrobcov reprosustav (napr. Xavian, VMaudio, BVaudio a podobne)

- seriozne hifi studio / predajca ti zostavu za protizalohu zapozicia a mozes si spravit za par dni predstavu sam vo svojom vlastnom priestore; tak isto sa da vyuzit pravo vratenia elektroniky pri kupe cez internet
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vanDave 27. 9. 2012 09:46

Šel bych do zelené (sloupové varianty) s tím že na tu vzdálenost přes celou místnost nebude umístění posluchačů tak moc citlivé, jak kdybys měl sedačku třeba 2m od TV. Navíc máš center, takže hlasy budou stále tam, kde mají být - v oblasti TV obrazovky.

Možná jsem to přehlédl - jak daleko by byly od sebe ty sloupovky? Aby se Ti díky té vzdálenosti L<->P repro neroztrhl stereoobraz, že bys zvuk vnímal odděleně z L a P strany.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků