Jakou TV koupit? Jak pochopit DVB-S?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dezavy 22. 10. 2012 20:37

Zdravím všechny zkušené v této oblasti :-)
Uvažuji o koupi 3D TV a vybírám mezi modely:
LG 32LM620S - http://www.expert.cz/lg-32lm620s/
LG 32LW570S - http://www.expert.cz/lg-32lw570s/
SAMSUNG UE32ES6300 - http://www.expert.cz/samsung-ue32es6300/

1) který byste brali vy? Který je podle vás lepší a proč?

2) Mám kartu Skylink a přijímač. Zajímá mě, jestli mohu kartu zasunout přímo do slotu v TV, připojit koaxiál z paraboly přímo do TV a programy naladit přímo na televizi? A tím by mi odpadla nutnost používat přijímač?!

Mockrát děkuji za jakýkoliv názor a pozor. V oblasti TV se ne zcala vyznám a tak uvítám jakoukoliv radu :-)
dezavy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 22. 10. 2012 22:32

dezavy,
A/ ani jeden a to z dôvodu že ak 3D tak 32" je fakt k ničomu. keď je úmyslom fakt si sadnúť k TV v kľude a pohode pozrieť 3D film tak minimálna veľkosť 42" a akceptovateľná 47"

Čo sa týka kvality obrazu tak u 32" je to úplne jedno a rovnako pripojený signál a jeho kvalita na takejto malej obrazovke sa výrazne neprejaví.

B/ ano, kartu SkyLink môžeš zastrčiť do mudulu CI a ten priamo do TV ktorý má tuner DVB-S.
Rozdiel medzi externým príjimačom a tunerom v TV je väčšinou katastrofálne ladenie kanálov na TV, množstvo obmedzení v usporiadaní programov, nemožnosť mazať nepoužívané programy a pod.
V prípade že uvažuješ o tomto riešení je potrebné kupovať TV a CI-modul u jednoho predajcu. Výber CI-modulu je u TV pomerne ošemetná záležitosť tak aby si to mohol reklamovať a vymeniť ho.
Ďalej ti vrele odporúčam zaplatiť si na odskúšanie nejaké balíky na Skylink karte, pretože ak sa všetko bude tváriť napr. u balíka základných programov v poriadku, to neznamená že pôjde bezchybne aj balík HD programov alebo HBO a pod. To by ťa mohlo v budúcnosti nepríjemne prekvapiť. Treba to preto odskúšať hneď po zakúpení.

Nápis na krabičke modulu alebo v internetovom obchode, že modul je vhodný pre SkyLink karty je úplne k ničomu - musí fungovať celý reťazec dekodovania - TV + CI-modul + karta (ICE alebo Pi-Sys)
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 10. 2012 06:04

To s tou kvalitou obrazu u 32" je riadny nezmysel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezavy 23. 10. 2012 12:56

mám to chápat tak, že 32" na 3D je dostačujících?
dezavy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merkury 23. 10. 2012 13:32

dezavy chtěl jsi snad napsat nedostačující protože Ryan to napsal naprosto jasně
merkury
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 23. 10. 2012 13:55

Samozřejmě, že 32" obrazovka na sledování 3D obrazu stačí. Je to přece o pozorovací vzdálenosti. Mám možnost sledovat 3d na dvou tvp, obě LG, jedna 32" z roku 2011 a druhá 47" model 2012. Obrazový vjem 3d ze vzdálenosti 2m u malé obrazovky je srovnatelný s obrazovým vjemem 3d ze vzdálenosti 3m větší obrazovky. Menší vzdálenosti nejsou pro pasivní 3d už moc vhodné, protože začíná být viditelné řádkování, záleží také hodně na nastavení obrazu.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dezavy 23. 10. 2012 15:16

děkuji za názor.. A kterou tu TV vzít?
dezavy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 10. 2012 15:24

dezavy píše:mám to chápat tak, že 32" na 3D je dostačujících?
Naražal som na niečo ine, a sice toto:
Dagy2 píše:Čo sa týka kvality obrazu tak u 32" je to úplne jedno a rovnako pripojený signál a jeho kvalita na takejto malej obrazovke sa výrazne neprejaví.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezavy 23. 10. 2012 16:10

A je tedy nějaký z výše uvedených typů, kterou bych měl preferovat?
dezavy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Timbur 27. 10. 2012 00:48

32ku neber. Leda tak do kuchyne.pro zenu;) vem vetsi uhlopricku alespon 47 musis si uvedomit ze dnes uz sou ty pozorovaci vzdalenosti jinde bezne se doporucuje vzdalenost uhloprickatvX2
Timbur
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků