[recenze] Fischer Audio FA-004

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pan kapor 23. 10. 2012 16:22

Tak chcel by som Vám predstaviť moje nové, a pre veľa ľudí neznáme slúchadla fy. Fischer, konkrétne model Fischer Audio FA-004 black. Jedná sa o uzavretý model slúchadiel. Dodávané sú, aspoň fy. headphones v kvalitnom balení, ktoré obsahuje klasicky obal vhodný na prenos vystlaný molitanom, 2 náhradné naušniky, 6,3mm jack a kožené puzdro na slúchadla.
Obrázek

Obrázek

Obrázek


Konštrukcia:
Slúchadla majú kvalitnú konštrukciu z kvalitného materiálu, asi plast + troška kovu, nič nevrzga, nič sa nekýve. Hlavový most je potiahnutý kožou/koženkou efektne prešitý po stranách zakončený kovovým nastavcom, z ktorého sa prechádza na samotné slúchadla. Troška sa mi nepáči nastavovanie veľkosti mosta, nie je kvázi zaistene a môže sa stále pohybovať, t.j. meniť veľkosť, avšak, mám ich na sebe len jeden deň a zatiaľ som ten efekt nespozoroval (aj keď, nevedno ako sa budú správať po nejakých týždňoch/mesiacoch, či sa nebudú samovoľne pohybovať! ). Kábel je zakrútený a vedený len k ľavému slúchadlu, čo ja osobne považujem za veľké +. Vedený kábel z Ľ do P je schovaný v látkovej “bužirke”. Kábel je jemný, asi z bezkýslikovej medi, samozrejme bez mikrofónového efektu! Zakončený je pozláteným 3,5 mm jackom poprípade pridanou redukciuo na 6,3mm. Pohodlie ešte nemôžem celkom na 100% posúdiť, ale zatiaľ sa javia ako veľmi pohodlne a vhodne na dlhodobé domáce počúvanie a pre svoj troska netradičný dizajn a relatívnu “malosť” sú vhodné aj na vonkajšie nosenie.

Po cca 6 hodinovom "noseni" na ušiach som nepocítil únavu, troska tlačenie, a troška ušiská potia :D Slúchadlá sú pre moje uši circumualné, t.j. schovám do nich celé ucho, ale je možne, že ho mám len malé. Tlacenie je asi sposobené tým, že náušniky su celkom malé a ucho asi "udiera" do tela sluchadla.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek




Zvuk:
k nemu sa zatiaľ vyjadriť moc neviem, ale sú veľmi odporúčané tu na fóre, a rovnako priaznivé recenzie aj v zahraničí. Zatiaľ sa len rozohrávajú, cca. cez víkend si myslím že budem moc schopný podať nejaké obšírnejšie informácie. Ale z toho čo vydá moj Maxian a za krátku dobu hrania a počúvania äpúštam klasicke soundtracky, niečo na výšky a basy a tak, rôznorodu zberbu hudby :D ) sa zdaju že hrajú celkom obstojne :)

Záver:
myslím,že za tu cenu 1900kc je to veľmi výhodná kúpa, slúchadla vyzerajú sú kvalitného materiálu, kvalitne a rozmanité dodávané príslušenstvo, vhodné na domáce a aj vonkajšie vypočutie kvalitné počúvanie skladieb.


P.S. zatiaľ som nenašiel žiadne extra zápory, až na jeden, a to obalenie obalu na prenos papierom s informáciami o sluchadkách. Musel som si dať pozor aby som to neroztrhal, predsa len, nikdy nemôžete na 100% povedať, že Vám padnú ako po zvukovej a aj konforntej stránke. Môže sa stať hocičo a budete musieť do 14 dni vrátiť. (aj keď, údajne sa už nemusí mať neotvorený výrobok, stačí ak je v kompletnom balení, ale človek nikdy nevie ‚
To je zatiaľ všetko :) :)

ospravedlňujem sa za kvalitu fotiek, jedna sa o fotenie na internáte mobilom :) Snad som nezabudol na nič podstatné, ten zvuk dodám čo najskôr :) . Viem, že je to najpodstatnejšia záležitosť, ale nedalo mi napísať to tu aj bez zvuku :)
ATH CKM55, Vsonic GR02, Fostex TH-7B, ATH T500
pan kapor
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 23. 10. 2012 17:31

Zaujimava "strojarska" konstrukcia. :)
Tesim sa na vikendove hodnotenie zvuku.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadik08 23. 10. 2012 18:53

Tesim sa na hodnotenie zvuku.

Mohol by si, prosim, urobit fotku sluchadiel vedla pravitka, mince alebo ineho bezneho predmetu? Kvôli lepsej predstave o velkosti.
Diky.
dadik08
Junior

Odeslat příspěvekod kokosman 23. 10. 2012 19:48

Utáhnou je i slabší zdroje , např mobil ? Mám na mysli Nokii E51 , aby byly schopny i docela " zařvat "
kokosman
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 27. 10. 2012 20:03

Zahorujes? :) Som zvedavy na tvoje hodnotenie zvuku. Tak "na dialku" to potom nejako porovname s FA Saturn v podobnej cene, cerstva recenzia tu: viewtopic.php?f=1712&t=1178437&start=0&st=0&sk=t&sd=a
Naposledy upravil bogino dne 27. 10. 2012 23:06, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan kapor 27. 10. 2012 20:06

snad uz ani nie :D zajtra upravim recenziu a spravim "rozmerove fotky" ked pridem z roboty :) snad to stihnem kym pojdem na intrak
ATH CKM55, Vsonic GR02, Fostex TH-7B, ATH T500
pan kapor
Junior


Odeslat příspěvekod bogino 27. 10. 2012 23:15

Incipio NX-100 f38 z amazonu na Slovensko:
Items: EUR 24,09
Shipping & Handling: EUR 12,44
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 28. 10. 2012 12:02

Tak som tohoto "ruského fišera z číny" našiel dokonca aj v Bratislave :D :D :D
...samozrejme s "malým" príplatkom, ale zase od renomovanejšej firmy a s neodymovými magnetmi:
http://www.ketos.eu/index.php/component ... 1/id,3782/
Test je v nemeckom Audiu 11/2012
...pre porovnanie:
http://www.audiotra.de/startseite/marke ... t-one.html
http://fischeraudio.ru/index.php/en/pro ... -black-v-2
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 10. 2012 18:24

...a dnes som toto kúpil v Tescu za 17,99eur!!! ...a majú aj čisto biele :tleskani
Přílohy
maxell_retroDJ_headphones.jpg
maxell_backside.jpg
maxell_frontside.jpg
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 29. 10. 2012 19:50

Cena dobra, aj ja mam objednané tie Maxelly. Ale na druhej strane dodava FA k sluchatkam pekne prislusenstvo - naušniky, puzdro a obal.
Ak by som kupoval vacsie nausniky (pasuju nahradne pre Shure SRH750DJ), zaplatim okolo 25€ a cena by sa uz zacala blizit Fischerom.

pan kapor - aku verziu máš? v1 alebo v2? Ale pokial mas zakruteny kabel, mal by si mat v1, lebo pri nej mali cierne sluchatka zakruteny a hnede rovny kabel a pri v2 by mali mat cierne rovny a biele zakruteny kabel.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 29. 10. 2012 23:20

To je sranda. Maju tie madarsko-cinske Maxelly z Tesca rovnaky zvuk ako "ruske" FA 004? 8-D

Ku televizoru na neskorovecerne nenarocne a neunavujuce pozeranie/pocuvanie by to mohli byt celkom dobre uzavrete sluchadla. Otec tak obcas vecer sleduje telku a obavam sa, ze nosieva na usiach nejaku uplnu hrôzu.

-- 29. 10. 2012 23:32 --

http://www.head-fi.org/t/595239/yet-ano ... of-fa-004-
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 30. 10. 2012 00:52

...no súdruhovia, vyzerá to tak, že celý svet bol zaplavený 18-eurovými OEM sluchátkami s neodymovými magnetmi, ktoré majú zvuk za cca 50-100eur!!!
teraz nesrandujem! :pozor ...práve počúvam vlastnými ušami :shock:

ps: KPP RIP

-- 30. 10. 2012 01:07 --

...a ešte frekvenčka tých Pro-Jectov
Přílohy
freq_project.jpg
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 30. 10. 2012 08:40

bacil, co hovoris o pohodli? Vojdu ti tam usi? Asi si ich hodiny na usiach nemal, ale mohol by si mat aky taky odhad, ze co by urobili po 2 hodinach nosenia ...
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 30. 10. 2012 09:19

bogino: mám taký pocit, že chceš ušetriť 18eur :D :D :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků