[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 26. 11. 2012 20:53

porty nebodaj maju prostor? :eh
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goldier 26. 11. 2012 21:06

Ver tomu, ze to bude lepsie. Ja som ich nakoniec kupil z inzeratu na slovensku za 23 eur - ta starsia (ale biela! :) ) verzia. potesilo by, keby som nemal problemy s tym konektorom.
cowon j3 + t-jays 3
goldier
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 26. 11. 2012 21:13

Po niekolkych tyzdnoch diskusii su zrazu plechove, to nemyslite vazne. Zahorujte vo dne v noci a ozvite sa koncom tyzdna.

Alebo sa uz minuli tie dobre a teraz davaju plechove! :D
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 26. 11. 2012 21:53

Asi skor ze sa uz minuli :D Mne ako plechove neprisli ani nahodou, myslim este surove-nove ;-)
A prosim Ta, ze porty! Ach jaj, raz sa na tom vyroku sam zasmejes :-P
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pitrs81 26. 11. 2012 22:04

Oki zkusim je pořádně rozehrát. Jinak nejsem odborník, ale obyčejný uživatel co poslouchá převážně lepší MP3, semotamo FLAC, takže mě neberte moc vážně :)
Co mě ještě těší, tak že s největšími nádstavci mi perfektně sednou, na to já mám vždycky pech a tady vpoho. Taky oceňuju, že až na jeden čudl na Androidu kompletně funguje ten ovladač.
Pitrs81
Junior

Odeslat příspěvekod B3!CrAZy 26. 11. 2012 22:29

Chtěl jsem si teď objednat u toho atcomp a všiml jsem si, že tam mají v názvu Live Sound, ale na konci MH1C. Myslel jsem, že Live Sound je to MH1, ne? Nebo to mají jen špatně napsané a dostanu MH1C?
B3!CrAZy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod thePrayer 26. 11. 2012 22:31

Máte někdo vyzkoušený ten ATCOMP prosím zda je to ta verze sluchátek která máte všichni? Chci si to koupit.. :)
thePrayer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javak810i 26. 11. 2012 22:57

MH1C a plechový? To je fór roku xD. I hned po vybalení a bez rozehrání byly rozhodně méně plechovější, než rozehrané Sennheisery IE60 a ani ty mi plechově nezní. Prosimtě, MH1C jsou sluchátka s velmi "teplým" zvukem a rozhodně né plechová.

Dej jím čas ;) (nebo si dojdi za ušním :D).
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Misoo9005 27. 11. 2012 00:57

Ak ich strcis napr. do Samsungu Galaxy S1 a nedrzi tlacitko na tom prepinaci, tak hraju plechovo a bez priestoru. Takze by som hladal problem v zdroji zvuku a nie v sluchatkach alebo usiach :-D
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 27. 11. 2012 10:02

No jasně ! Misoo9005 na to kápnul.
Oni hrají plechově, protože jednotlivý měniče nejsou uzemněný a jsou v tomhle případě propojený jen jejich plusy mezi sebou.

Vlastně se mi tohle stalo při pokusech se zapojením konektoru, ale protože nemám žádnej telefon ani empétroyku, kde by se to projevovalo trvale, tak jsem tomu nepřikládal žádnou váhu.

Ale musim uznat, že Porty nejsou zas tak špatný sluchátka.Hezky vypadaj...na hlavě hezký holky... :-*
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Topes 27. 11. 2012 10:36

Pitrs : Tak jak to je teda se sluchatky ve spojeni s tim advancem ? Ten telefon taky mam, teda vratil sem EW verzi a na poste ceka TM verze s nezabugovanym fw a taky bych rad koupil ty sony. Je zvuk lepsi a co hlasitost ? Prej jsou narocny za vykon tak aby s telefonem hraly nahlas. Porty mi k tomuhle founu prijdou az moc zahuhlany (na notasu hrajou dobre) a zpev byl jakoby v pozadi. Proste na portach to bylo takovy divny a celkove mi ten zvuk prisel linej, bez energie. Tak mozna ze ten telefon velkej hudebnik neni jenze za tu cenu a v tehle velikosti nic lepsiho co se tyka zvuku neni a stary vykopavky jako SG1, Wave 1 nechci...
Huawei ascend G620s
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 27. 11. 2012 10:40

Misoo9005 píše:Ak ich strcis napr. do Samsungu Galaxy S1 a nedrzi tlacitko na tom prepinaci, tak hraju plechovo a bez priestoru.

To by vysvetlovalo. :) Ja uz ze co to bol vcera za plechovy den. :D
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pitrs81 27. 11. 2012 12:44

Topes: Ahoj, rád tě vidím i na jiném fóru :-)
U Galaxy S Advance je docela dobrý audio výstup. Nějaká měření a srovnání jsem našel třeba zde http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ ... -732p5.php. Zesílení je v kombinaci s těmito špunty nadprůměrné a veř, že maximální zesílení už hraničí se sebetrýzněním :-D
U PortaPro přidávám na ekvalizéru výšky, u těchto zase basy. V základu (s FLAT eq.) jsou to tak trochu protipóly :-) Pro přehrávání používám Poweramp. Každopádně tyhle špunty podají víc detailů než Porty a nejsou tolik nabasované ani "zahuhlané", takže by ti měly vyhovovat.
Pitrs81
Junior

Odeslat příspěvekod Topes 27. 11. 2012 13:48

Zdarec :) Zrovna tomu mereni prave nerozumim. Mam to radci napsany coz na gsm arene nastesti je tak podle toho jsem i vybiral ale na tech portach mi ten zvuk prave buhvi jakej neprisel. Nejsem audiofil, ale poznam jestli tam je zahuhlanost, moc basu, malo basu atd. Tak tedy ta sluchatka objednam, pridat basy neni problem akorat ten power amp je takovej neprehlednej, mam radci integrovanej jenze tam zas neni ovladani basu a ten ekvalizer to spis przni nez vylepsuje i kdyz je to stokrat prehlednejsi a lip i vypada. No trosku offtopic :) Akorat teda kde sluchatka koupit ? Ze zahranici objednat nechci - zaruka + nechci cekat a bohuzel kvuli poptavce uz jsou docela drahy, aspon oproti puvodni cene. Nejlevnejsi snad na huramobil za 800 a to predtim meli za par kacek....
Huawei ascend G620s
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 27. 11. 2012 13:50

Zkušenosti a dojmy z poslechu Sony MH1C s dalším časovým odstupem.
Sluchátka nyní již opravdu řádně "zahořena". (Počítám že nějakých 200 hodin hlasitějšího rozehrávání různých hudebních žánrů. :-) )
Zdroj zvuku při chození venku je Cowon iAudio 9 (bez zesilovače), uvnitř večer před usnutím Cowon a jinak PC (Asus Xonar Essence) či CD přehrávač Denon DCD-2560 s modifikovaným výstupem (OPA 604).
Zvuk ztratil velkou část svého počátečního zastření a toho poněkud basovějšího charakteru. Středy a výšky se pročistily. Muzikálnost (ve smyslu příjemného poslechu) zůstala. Množství detailů je dostatečné. Z přísnějšího pohledu je okolo taková malá, ale opravdu malá a tenká "deka". Při poslechu na Cowonu řeším drobné nedostatky přidáním korekcí na vyšších středech a výškách, ale opravdu přidání jen trochu (1-2 dílky). Basy nechávám tak jak jsou. Zvykl jsem dávat kabely ke sluchátkům "za uši" a mikrofonní jev téměř zmizel.
Každopádně jde při své ceně 400 Kč za "bombu", která zřejmě nemá konkurenci ani v několikanásobně dražších sluchátkách (zde nemohu potvrdit na vlastní uši ale jen co jsem zde i jinde četl.)
Sluchátka jsem zatím nijak neupravoval, nechávám jen ten pásek který mi sepne ten mikrospínač uprostřed ovládače. :)

-- 27. 11. 2012 13:51 --

Koukám
http://www.huramobil.cz/sony-mh1c-stere ... erna-(bulk)/dp-70785/c-2804/
už za 881,- Vč DPH
:-((
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků