Circumaurálne slúchadlá do 80 Eur (cca)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mirec.K 3. 12. 2012 09:53

Zdravím "obyvateľov" fóra.

Pred časom mi začali štrajkovať moje domáce slúchadlá (nejaké A4tech, na náušníkoch z vonku mali napísané "Dinamic", na nete som ich nenašiel, takže neviem, čo to za typ, lebo krabica šla po záruke ta hed). Šlo o "headset" (tak sa tomu hovorí ak majú mikrofón, že?). Najprv začala odchádzať koženka a všade boli jej kúsky. To sa prežiť dalo, potom začal štrajkovať mikrofón a týždeň do zadu pomaly odchádza aj zvuk (nejaké kontaky sa zrejme dolámali tam, ako sa napájajú kábliky na sluchátka a tam kde sa napája mikrofón). Preto premýšľam o náhrade, prehľad nemám a tak jediným logickým riešením bolo - položiť otázku na mieste, akým je toto fórum. Niečo som prečítal (články ohľadom slúchadiel z prvej témy, pár diskusií), no aj tak som k ničomu nedospel.

Preto skúsim zadať požiadavky:
- slúchadlá na doma
- uzavreté (teraz by sa dali aj otvorené, ale do budúcna to bude vhodnejšie)
- ak sa v tejto cenovej dá riešiť aj zvuk, tak radšej vyvážené ako prebasované (počúvam všetko, v každom zánri sú dobré aj zlé veci, takže vážne mix)
- pokiaľ by sa dalo, tak nie koženkové, tie kúsky maličké čierne kade tade by som nerád pár rokov riešil (napr. AKG K512 MKII nemajú tuším koženku) :D
- zdroj vás asi tiež bude zaujímať - klasická integrovaná zvukovka môjho PC, občas telefón (do budúcna neplánujem nijako riešiť nič naviac)

Chápem, že sa tu nebavíme o naj slúchadlách, ale posun to určite bude oproti doterajšiemu "železu". Tiež by ma potešilo, ak by sa niekde dali aj zohnať, premýšľal som aj nad headsetom (napr. Corsair Vengeance 1300/1500 (nemá koženku práve) - od tohto som sa dostal až k myšlienke si niečo aj pozisťovať o slúchadlách), ak by bol nejaký schopný, ale zas samostatné slúchadlá majú aj výhodu - mikrofón nezavadzia keď ho netreba (tým by som poprosil aj odkaz na nejaký ten mikrofón, stolný, pripínací, neviem, čo je lepšie, ale toto nie je predmetom tejto témy).

Vopred ďakujem za návrhy.
Mirec.K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 12. 2012 11:14

Chciet uzavrete sluchadla ale aby tam nebola kozenka je v tejto kategorii trosku problematicka poziadavka. Kazdopadne kozenka u 80 eurovych sluchadiel je trosku na inej urovni ako toho headsetu co si mal. Nieco to vydrzi. Do 80 eur mozno Sennheiser HD 439, tie ale zas nemaju nejaku extra odolnu konstrukciu.
Mozno by stalo za uvahu prihodit este dvacku, za 100 eur su Beyerdynamic DT 660. Tie maju tiez velurove nausniky a zvukovo si dost vyrazne polepsis.

Co sa tyka stoloveho mikrofonu, je to uplne jedno. Aj tie za 2-3 eura maju dostatocnu citlivost na zrozumitelnu komunikaciu. Bohato to staci.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nomiss 3. 12. 2012 12:05

zdravim, mam podobne poziadavky, akurat zdrojom zvuku bude notebook s mp3 192kb a viac...
otazka znie, do akej sumy sa oplati kupit len sluchatka, a nad aku sumu uz ist so externej zvukovky a ci to vobec ma zmysel pri mp3kach??
nomiss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirec.K 3. 12. 2012 12:32

Hm, tie Beyer-y vypadajú k svetu. Dám ešte jednu otázku, na ktorú ani nečakám moc jasnú odpoveď (to by bolo dobré asi na vlastnej koži odskúšať) - ako je to s "neizoláciou" u otvorených typov? Predpokladám, že aj tam istá miera izolácie je, len by ma zaujímalo aká. Totiž, slúchadlá budem používať zvyčajne doma - v miestnosti nebude hrať nič okrem nich. To, že by mňa nejaký hluk rušil sa nebojím, otázkou je, pri akej intenzite už by slúchadlá rušili prípadné osadenstvo miestnosti? Hudbu prihlasno nepočúvam, ono sa to pri pracovnej činnosti ani nedá (a pri relaxe isto pri mne nikto nebude). Pýtam sa preto, že v podobnej cene som čítal o slušných AT ATH-AD500. Sú v podstate za rovnaký peniaz ako Beyer-y, ak sa toto nedá nejako popísať, tak sa ospravedlňujem za hlúpu otázku :)

A dám ešte jednu - čítal som tu vlákno o falšovaní slúchadiel, hrozí to aj pri nákupe cez klasické e-shopy? Dá sa tomu predísť? Vďaka
Mirec.K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 12. 2012 12:43

V klasickych eshopoch napodobeniny sluchadiel nenajdes. To by taky obchod dlhu zivotnost nemal. Maximalne narazis na tovar, ktory nepochadza od oficialneho zastupenia znacky. Teda na sluchadla dovezene zvonku, samozrejme original.

Pokial ide o izolaciu otvorenych sluchadiel smerom von, je to jednoduche. Ziadna nie je. To co lezie do ucha, ide aj smerom von. Sprava sa to ako male repraky.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 3. 12. 2012 13:12

nomiss:
V priebehu tohoto roka sa Fostex TH-7B ponukali za 55€ (to uz je minulost) a tieto sluchadla si zasluzia sluchatkovy zosilnovac, tak hraju dobre.
Na druhej strane su aj v cene aj nad 100 EUR sluchadla, ktore nie su extra narocne na vybudenie, napr. vyssie navrhovane DT660. Otazka pri nich skor znie tak, ci sa oplati tak drahe (a dobre) sluchadla "zivit" z integrovanej zvukovky. Z hladiska pomeru cena/vykon moze byt vyhodne oboje - prevadzka z integrovanej zvukovky a aj so zodpovedajucim zelezom. S lepsim zelezom si zvukovo polepsis, ale vyjde ta to viac. Ide o to, ake mas naroky na zvuk. Vhodne zelezo sa ku napr. DT660 da dokupit aj dodatocne. Mozno ti bude stacit, ako hraju z integrovanej.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nomiss 3. 12. 2012 13:47

bogino:
presne to mam namysli. stoji to za to kupit ATH-T500 a zivit ich ntb zvukovkou a 192kbps mp3? (popr. neskor dokupit zelezo)
alebo sa na to vykaslat a zobrat napr.Superlux HD-660?

kde je ta hranica pomer vykon/cena pri uzavretych sluchatkach a integ. ntb zvukovke?
nomiss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 12. 2012 14:09

Kupit napr. T500 zmysel ma aj k integrovanej.
Nijaka taka hranica neexistuje. To zalezi od konkretnych sluchadiel a od narokov na zvuk.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nomiss 3. 12. 2012 14:29

pouzivat monitory za 300e na telefonovanie zmysel nema, nie? kupit externu zvukovku ku logitech headsetu asi tiez nie.

neda sa povedat ze: vies co, k sluchatkam za 50e si uz dokup zelezo, popr. na mp3-ky su ti sluchatka za 200e zbytocne??
nomiss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 3. 12. 2012 16:37

Neda, lebo
- Za xxx EUR mozes kupit kvalitativne rozne sluchadla ... napr. rozne Beats su zname ako predrazene a zle hrajuce a naopak niektore kusky ako TH-7B maju zvuk z cenovo vyssej kategorie
- Rozne sluchadla su rozne narocne na vykon zdroja. V cene povedzme 150 EUR uz najdes aj sluchadla s impedanciou viac sto Ohm, ich pripajanie ku integrovanej zvukovke je nezmysel. Ale ine sluchadla rovnakej ceny moze integrovana zvukovka utiahnut.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goldier 4. 12. 2012 08:40

o tychto som sa na headfi docital ze su vraj velmi dobre, aj pomer cena/kvalita
http://www.talkive.sk/index.php?page=sh ... t&Itemid=1
v cechach su ale za 1600
goldier
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 12. 2012 08:57

Su to diazajnovky, zvuk je az na druhom mieste (aj ked to nehra zle). Ale hlavne su to prenosne sluchadla, nevidim jediny rozumny dovod kupovat ich na doma. Zvukom to na tie domace top modely (v tomto rozpocte) zzdaleka nema.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirec.K 4. 12. 2012 14:16

Dobre, ak by som bral do úvahy, že koženka týchto modelov bude na inej úrovni (tá odídená bola fakt tenučká a úplne mäkká, sa čudujem, že vydržala 5 rokov), ako sú na tom ATH-T500 (dokonca je písané, vraj umelá koža) oproti DT660 zvukovo? Nakoniec sa asi aj tak vyberiem do Brna a vyskúšam osobne modely, ktoré sa vyskúšať budú dať.
Mirec.K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nomiss 4. 12. 2012 16:54

mam prave na usiach superlux hd660 pripojene k ntb HP 8440p. maju velmi vyrazne, az plechove stredy + sykavky a su aj basovejsie. Nastavenim equalizera sa to o triedu zlepsi; lenze ked som skusal rozne zanre, tak zakazdym som musel prestavit ten eq inac. Co sa tyka priestoroveho podania, nemam vyhrady.
Nemam lepsi zdroj signalu(s telefonom hraju este horsie), takze neviem ci je to zvuk sluchatok alebo zvukovkou. Keby som vedel skusit aj tie ATH-T500..
Co poradite?
nomiss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 12. 2012 16:56

Najprv by sa mali rozohrať. Potom hodnoť. Vec druha, maju 150 ohmov, čo je už na NTB trochu moc.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků