Hifiman Re-262

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nolwendil 1. 7. 2011 22:59

Pokud se je pokusil používat s těma velkýma nástavcema, tak bych tomu i věřil. U RE-0 mám tytéž, a nedokážu si představit nikoho, kdo by je byl schopný reálně použít...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 2. 7. 2011 01:57

Už u 262 se tyhle biflange změnily, jsou menší a díky tomu mi teďka slušně sedí.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 26. 4. 2012 10:47

Tak dneska za mnou přišla sestra, že jí u jejích 262 přestalo hrát levé sluchátko. Si říkám že odešel kabel, tak je zkoumám a najednou koukám že filtr na levém sluchátku vypadá nějak divně. Byl totiž zanesen brutální vrstvou ušního mazu, až se z něj stala neproniknutelná, pevná hmota. Fuj.

Tak to dopadá když si někdo nečistí uši, po 3/4 roce má sluchátka zabalená do špíny.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 4. 2012 10:53

To nie je o necisteni usi. Maz sa v uchu tvori bez prestavky. U niekoho viac, u niekoho menej. To je o nestarani sa o sluchadla, nie o uchu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod no85307 26. 4. 2012 19:40

Tak to teda sestra měla štěstí, že ta sluchátka nepustila kořeny
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 7. 12. 2012 17:38

Poradte prosim niekto ine nastavce na RE-262 nez standardne dodavane.
Akosi mi nesadli ziadne.
Po 50 hodinach je zvuk stale velmi nevyrazny a basy uplne chybaju - to pisem ako clovek, ktory celkom urcite nie je basofil. Este aj GR07 su voci tomu, co pocujem, vyrazne basove sluchadla, tak ma prosim chapte. Preto si myslim, ze je problem v nastavcoch. Alebo moze byt inde? Ohladom spuntov som stale malo skuseny. Moze sa po 50 hodinach zvuk diametralne zmenit? To sa mi uz nezda ...

Nastavce, co mi doteraz sedeli na inych spuntoch, su tie standardne nasadene strednej velkosti na Sony MH1C a triple flange z Audiozones na GR07 (ked som ich mal pozicane).

RE-262 vsak vyzaduju ovela vacsi otvor nastavcov, takze nastavce pre MH1C a GR04/GR07 nepasuju. Tie cierne dodavane ku RE-262 sa navyse mimoriadne tazko nasadzuju.

Su nejake kompatibilne dlhsie napr. triple flange nastavce? MH1C kvoli ich tvaru a GR07 s triple flange sa daju zaviest hlbsie do ucha. RE-262 maju akokeby kratsie telo.
Co som zatial nasiel:

http://www.head-fi.org/t/508839/hifiman ... ssions/630
I have owned my RE-262-s for a month (properly burned in ~100h) and i struggled to get results from them as described by many who love their sound. I had problems with all the included tips, and while larger bi-flanges were comfortable and made the IEM-s better sounding than other tips, there were still problems. I scanned the freq response with sine sound generator and noticed many over 6dB peaks in midrange and treble, witch explained their poor performance even with classical and pure vocal music. Also soundstaging was annoying, some mid bass cut through my head. I was about to give up on them.

Then one day i found something by chance. Everything changed drastically when i stumbled across Sony single-flanges from cheap Sony in-ears, they fitted nicely. I must say for my ears RE-262-s are the most tip dependent IEM-s i have tried. I then rescanned their frequency range and as if magically everything turned out smooth, no peaks, only slight (2..3dB) bumps were left. Soundstage is nice too and they are spectacular with every genere of music i throw at them.

I guess ear canals are very different and mine are more unconventional than most people's.

Viete niekto, o akych Sony je tu rec?

Z recenzie 250 IEM: http://www.head-fi.org/t/478568/multi-i ... d-11-29-12
Nozzle Size: 5mm | Preferred tips: Large stock bi-flange, Meelec ‘balanced’ bi-flange

Mate niekto nejake tipy na nastavce?

-- 7. 12. 2012 17:59 --

Zeby toto? http://www.meelec.com/MEElectronics_Ori ... mrg-bk.htm
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod APMP 7. 12. 2012 23:04

Sony hybrids?

Meelec balanced sa myslia tieto.
APMP
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 8. 12. 2012 01:03

Diky moc!
Keby som tak podla pohladu vedel usudit, ze ktore ako budu hrat... :o
Nieco z toho vyskusam.
Medzitym som zistil, ze origo Vsonic silikony idu po urcitej snahe natiahnut.
Tie mensie zelene ked dobre zasuniem do ucha, hraju slusne!
Je to alchymia ...
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 9. 12. 2012 00:02

Zaciatkom tyzdna, ako ku mne prisli a par dalsich dni pocas zahorovania, som bol sklamany. Dokonca som rozmyslal, ci mi neposlali nejaky zly kus. No a dnes som zacal byt z nich nadseny.

Tazkost bola v tom, ze mi vobec nesadli dodavane nastavce. Zistil som, ze napodiv sa da na ne natiahnut aj nastavce z Vsonic a tie mensie zelene silikony mi vcelku sadli. Potom som zistil, ze pozicia kablom hore a okolo usi mi ergonomicky sedi lepsie, nez klasicka kablom dole. Tak som pouzil voditka na kabel okolo ucha od Vsonic. Dnes ich mam hodiny v usiach, nepotrebujem ich zlozit a zvuk sa mi stale viac paci. Skor maksi, hladky zvuk, charakterom akosi pripominajuci moje DT880, hoci samozrejme ze nemoze byt presne rovnaky. Bas je obejmom menej vyrazny ako u DT880, ale zato ide riadne hlboko. Na dlhodobe pocuvanie je jeho objem pre mna prijemny. Stredy su taziskom tohoto modelu a na vykresleni detailov v stredoch a farebnej vernosti si zvlast zakladam. Tu RE-262 ziaria. Hlasy, gitary, trubky, vsetko skvele. Hlavne hlas sa pocuva zvlast vyborne. Podobne ako DT880, sluchadla nie su svetle, nie su ostre a vysky nie su agresivne. Oproti DT880 je vysok objemovo trocha menej, ale charakterovo su si podobne. DT880 maju vo vyskch este akusi iskru navyse, ktoru uz RE-262 nemaju. Celkovo prednes by som charakterizoval ako hladky, neagresivny, vhodny na dlhodobe pocuvanie napriec vsetkymi zanrami. Po Amfiton TDS-15 a Beyerdynamic DT880 600 Ohm su to dalsie zanrovo univerzalne sluchadla v mojej kolekcii, ktore zvladnu velmi rozny charakter masteringu nahravok. Sluchadla, ktore vas ovladnu tak, ze ich nechcete zlozit z usi.

EDIT: Nakoniec sa mi podarilo natiahnut aj stredne trojzavojove nastavce z Audiozones. Podobne ako s Vsonic GR07, hraju mi najlepsie, ale nie su mi az tak pohodlne ako tie male zelene z Vsonic. S trojzavojovymi uz naozaj necitim nedostatok basov, zrazu HiFiMany basuju o nieco viac nez GR07.

Este jedna zaujimavost. Dodavaju sa s redukciou na balancovany aj standardny nebalancovany sluchatkovy vystup. Velmi zvlastne je, ze balancovany (4 polovy) kabel mi znie podstatne lepsie s BVa Headamp aj s FiiO E11. Javi sa to ako blbost, ale je to tak. Skusal som viackrat, rozdiel je velky. Vie to niekto vysvetlit? Naco je tam redukcia na nebalancovany, ked ten balancovany mi hra v oboch zosilnovacoch lepsie? Povedal by som podstatne lepsie. RE-262 sa mi dnes zacali pacit so standardnym nebalancovanym kablom, ale od zameny za stvorpolovy som uplne nadseny. Zlepsil sa bas aj vysky, zvuk sa precistil a pribudol detail. Dovtedy dom mal pocit, ze hraju s mensim detailom, nez som ocakaval a zamenou kabla sa to zmenilo. Nerozumiem, ved moje zosilnovace nemaju balancovany vystup. Lenze ja pocujem, co pocujem a to je celkom jasny rozdiel.

Zistil som, ze ked balancovany kabel zapichnem do notebooku, hra len jeden kanal, takze mi to napoveda, ze ten nebalancovany tam na nieco je. Zda sa, ze E11 ma taky jack konektor, ze "znasa" oba typy zapojenia. BVa Headamp ma 6.3mm konektor a ten balancovany 3.5mm davam cez redukciu, co bola tusim ku Retro DJ (nie je pozlatena).

Zajtra si objednam na skusku este tie Sony hybrid nastavce, stoja par EUR a z Anglicka pridu este do Vianoc. Nastavce z MEElectronics sa oplati objednat len priamo od vyrobcu a kedze dodacia doba je dlhsie, objednam ich az po Novom roku.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejsi87 23. 1. 2013 15:05

Ahoj,

po cca 2,5 letech me moje IE8 zacinaji trochu nudit, mozna je to clipem+, nevim...vys se mi jit nechce, spis se poohlizim po necem zabavnejsim co bych si poridil za prodej Sennu...a tahle sluchatka se mi docela libi, ale...

jsem docela zdeseny z toho kabelu? je to fakt tak hrozne? u IE8 prakticky zadny mikrof. efekt neni a na zadny si snad ani nechci zvykat...jak to tedy je?

a co s temi prodluzovackami a pridavnymi kabely? kolik jich tedy je? muze to nekdo vyfotit? :D

a posledni otazka...najde se hodna duse, ktera by se se mnou sesla v Praze a nechala poslechnout? Bína? :D

(dalsi moznosti by teda byla GR01/07, takze neco do 3,5k)
♫ Sennheiser IE8, Sansa Clip+
kejsi87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 23. 1. 2013 15:57

Za prvé, RE 262 už se neprodávají, maximálně tedy nějaké zbytky ze shopů či použité. RE400 je nahrazují(100$).

Nevím jestli bych je označil za zábavnější. Uvolněné, kouzelné, s atmosférou, to určitě, ale ne nutně zábavné.

Kabel je tužší a po čase(u mě cca po roce) trochu ztuhnul v oblasti, kde vede přes ucho. Ale jinak není nijak příšerný. Ale prostě IE8 se nevyrovná.

Prodlužovačky jedna jen prodlužuje, druhá prodlužuje a umožňuje použítí s klasickými zařízeními. O nic nejde, ničemu to nevadí. Aspoň když se zničí kabel u jacku, stačí jen dát nový a nemusí se měnit celej kabel.

Poslechnout by se to určitě dalo, stačí když někdy s náma hifistama zajdeš do hospody. :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 23. 1. 2013 16:15

na ketosu je ještě mají:
http://www.ketos.eu/index.php/component ... 0/id,4013/
http://www.ketos.eu/index.php/component ... 0/id,4014/


To Bína:už jsi slyšel ty re 400? porovnání z re 262
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 23. 1. 2013 16:26

Neslyšel. Ani mě moc nelákají, já netrpělivě vyhlížím RE600(399$).
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 23. 1. 2013 20:00

Bína píše:Nevím jestli bych je označil za zábavnější. Uvolněné, kouzelné, s atmosférou, to určitě, ale ne nutně zábavné.

Suhlasim. Nie su zvlast dynamicke a ich zvuk nie je vyslovene vyrazny, je skor taky hladky, velmi detailny v stredoch, prirodzene farebny. Je taky na zapocuvanie sa, po case si zacnes vychutnavat detaily zvukov nastrojov. Bas je rychly, ma udernost, ale objemom nie je dominantny. Vysky su neagresivne, prijemne, objemom menej zastupene. Najvacsie caro tychto sluchadiel je v nadhernych detailnych stredoch.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 23. 1. 2013 22:50

Mně zrovna dobře neseděly v uších, což se určitě projevilo na mém posouzení zvuku, jak si pamatuju - hladké, plytké, nudné. No co, to jste ale neslyšeli RE-252 - tolik peněz za takové šunty!
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků